46'
55'
29'

Venkovní trápení pokračuje, z Pustertalu odjíždí Orli bez bodového zisku

Druhý vzájemný duel Orlů s Vlky vyzněl tentokrát lépe pro italský tým. Ten se v první třetině ujal dvougólového vedení, Znojmo sice v polovině utkání snížilo, ale poté už se prosazoval jenom soupeř. Tomu se povedlo přidat další čtyři zásahy a českému celku tak vrátil předchozí domácí porážku i s úroky.

Domácí odstartovali duel lépe a již po devadesáti devíti vteřinách otevřeli skóre, Zach Budisch dostal pas mezi kruhy a z ideální pozice propálil Kantora. Orli mohli vzápětí kontrovat, ale Gorčíkova trefa nebyla po přezkoumání videozáznamu uznána a při přesilové hře zazvonila za Shollem pouze tyč. Ani Pustertal však nezahálel a ve 12. minutě navýšil své vedení po zmatcích ve znojemském brankovišti, které využil nejproduktivnější hráč týmu Johan Harju. Ke konci třetiny se ještě vylučovalo na obou stranách, ale další přesná trefa již nepřišla. Přestože střely na bránu byly po úvodní dvacetiminutovce prakticky vyrovnané, Pustertal si do kabin odnášel náskok 2:0.

Hosté se po návratu na led snažili o kontaktní gól, vypracovali si několik slibných příležitostí, ale zadařilo se až těsně před polovinou zápasu. Tor Immo přetavil přihrávku zpoza italské svatyně v tolik vytoužené snížení. V dalších minutách viselo vyrovnání ve vzduchu, domácím se však podařilo nepříjemnou situaci ustát a v závěru třetiny hned dvakrát udeřili. Nejdříve udeřili z rychlého protiútoku a ostrou ránou z mezikruží se znovu prosadil šikovný švédský útočník Johan Harju. Ve čtyřicáté minutě pak zasadil další ránu znojemským nadějím opět Johan Harju, jenž svým třetím zásahem zkompletoval hattrick.

Orli předvedli na začátku třetí třetiny několik hezkých kombinací před Shollovou klecí, postupně však domácí převzali otěže duelu a začali si budovat luxusní náskok. Na 5:1 zvýšil po hezké souhře Jakob Stukel a pro Znojemské to s body už nevypadalo vůbec dobře. Sice ještě dostali malou šanci v podobě přesilové hry, tou ale totálně pohrdli a ve vlastním oslabení unikl obránce Reece Willcox, jenž se tváří v tvář Kantorovi nemýlil. Hra se v posledních minutách utkání začala hodně kouskovat. Přibylo šarvátek mezi oběma tábory a s nimi také vyloučených hráčů. Pustertal už ale nepřipustil žádné pochybnosti o vítězi a majiteli tří bodů.