11'
23'
26'

Vítej play-off! Znojmo nadělilo Buldokům pět branek a vybojovalo postup

Výsledek se ovšem nerodil snadno. Rakouský tým byl od začátku nepříjemný a skóroval jako první. Znojmo díky třem gólům stav otočilo, avšak Buldoci dokázali manko smazat. Orli se však nezalekli, přidali další dva zásahy a tentokrát už dvoubrankový náskok udrželi.

Nevalné tempo úvodních minut nevylepšila ani početní výhoda Znojemských, v níž se sice usadili před bránou Buldoků, ale nepřesné kombinace bránily zakončení. Naopak po ztrátě puku v na útočné modré čáře domácích se do samostatného úniku prodral Körkkö, důležitý zákrok si však proti jeho střele připsal pohotový Groh. Znojmo sice bylo více na puku, do vedení se ale dostali hosté. Po rychlém přechodu do útočného pásma se v kruhu napřáhl Maximilian Egger a Groh jen naprázdno švihl lapačkou. Zaskočení Orli hledali na nepříjemnou situaci rychlou odpověď. K ní jim pomohla série několika vyloučení na obou stranách a nutno přiznat, že i trocha štěstí. V početní výhodě se Petr Beránek snažil najít přihrávkou volného spoluhráče před bránou a jeden z Buldoků si srazil kotouč do brány. Rychlá otočka ve skóre pak přišla poté, co se puk odrazil od zadního mantinelu přesně na hůl Antonyho Lucianiho, jenž jej s přehledem zametl za záda přesouvajícího se Rinneho.

Orli začali druhé dějství stylově - Burlonovu ránu od modré čáry ještě tečoval před brankovištěm Rob Flick a Rinne již neměl šanci zasáhnout. Ani výsledek 3:1 neměl dlouhého trvání a situace kolem postupu do play-off se začala znovu zamotávat. Emilio Romig obkroužil s pukem na holi útočné pásmo a jeho nahození od modré čáry nedokázal Groh zkrotit. O vyrovnání se pak zasloužil ve 26. minutě Tomi Körkkö, jenž v signalizované výhodě prostřelil z kruhu znojemského gólmana potřetí. Buldoci ožili a znojemská obrana v čele se střídajícím Lassilou se měla co ohánět. Domácím se ale podařilo ubránit oslabení 3 na 5 a již v klasické přesilovce hostů si najeli do přečíslení Sova s Davidem Bartošem, který vrátil svým barvám vedení. Odpor Dornbirnu opět povolil, a to byla voda na znojemský mlýn. Po nahození před Rinneho navýšil Vladimír Oščádal šikovnou tečí na slibných 5:3.

Třetí třetina se nesla již v klidnějším duchu. Znojemští častěji utíkali brejkových situací, v tomto ohledu se zvlášť činil rychlík Luciani. Dornbirn sázel spíše na kombinace v útočném pásmu, kterým ale chyběla přesnější finální střelba. Jen málo přerušení brzdilo svižně ubývající minutky zápasu. Závěrečné minuty již byly zcela v režii Orlů, kteří si vytvořili několik výtečných příležitostí, gólem zaváněla hlavně kombinace Lucianiho a zakončujícího Svobody. Že se již se skóre pohnout nepodařilo, to divákům na znojemském stadionu pramálo vadilo a pomalu již začaly oslavy postupu do play-off.

Jiří Beroun (Znojmo): Všichni jste viděli, že to nebylo jednoduché. Za stavu 3:1 jsme neproměnili šance, oni naopak dali dva góly a hráli dvojnásobnou přesilovku. Tu jsme ale výborně ubránili a jako bonbonek v ní dali i gól. Tyhle zápasy, kdy musíte vyhrát, jsou těžké, ale kluci makali a vítězství si zasloužili. Na ostatní výsledky jsme se nedívali, mezi soupeři si nějak extra nevybírali. Play-off je úplně jiná soutěž.

Kai Suikkanen (Dornbirn): Byl to poslední zápas, který tenhle tým spolu pohromadě hrál, a tak jsme se chtěli rozloučit dobrým výkonem. Částečně se nám to i podařilo, vedli jsme, poté vyrovnali na 3:3. Dvojnásobná přesilovka se nám ale nepovedla, navíc jsme v ní inkasovali. Je to škoda, ale dnešní výkon nebyl úplně špatný. Co bude dál, to teď nevím, zítra budeme mít pohovory, kde se rozhodne.