49'
50'
22'

Vítězně i doma. Orli zvládli duel s Hodonínem

Znojmo vítězně zvládlo i druhý zápas v sezóně. Na domácím ledě po zápase plném vyloučení porazilo bojovný Hodonín, který definitivně zlomily až branky v závěrečné části. Gólově se prosadili Luciani, Stránský, Svoboda a Beránek.

Znojemští vlétli na soupeře velmi aktivně, chybělo jen přesnější zakončení. Hosté měli ve svém obranném pásmu velké potíže, a tak si vypomáhali i nedovoleným způsobem - první početní výhoda na sebe dala čekat jen do 4. minuty. Úvodní půle přesilovky se Orlům vydařila lépe, ale Javůrek si v hodonínské kleci počínal jistě. Zanedlouho přišla druhá výhoda. I ta vypadala velmi nadějně, ale výtečný Javůrek, při němž stálo i štěstí při Havlíkově ráně z ostrého úhlu, držel vyrovnané skóre. Gólman Hodonína si poradil i s Matušovým únikem a následným bekhendovým blafákem, o pár vteřin později už ale přeci jen kapituloval. Před bránou se nejlépe zorientoval Anthony Luciany a otevřel účet zápasu. V závěru třetiny se na trestné lavici střídali hráči jako na běžícím pásu, zajímavých akcí tak ubylo. Po první siréně si tak Znojmo odnášelo do kabin jednogólové vedení.

Vstup do prostředního dějství naopak vyšel lépe Drtičům. Již v čase 21:36 musel lovit gólman Groh kotouč ze své sítě. Tlak na znojemskou bránu přetavil ve vyrovnávací trefu Michal Romančík. Orli dostali ideální šanci bleskově odpovědět při početní výhodě pět na tři, svou příležitost ale ani tentokrát nevyužili. Velká šance domácích přišla až v plném počtu hráčů na obou stranách, kdy nejprve zkoušel střelecké štěstí Luciany, poté ještě stejný hráč nabil do předbrankového prostoru na hůl Havlíka, jenž však mířil mimo tři tyče. Znojemští sice byli častěji u puku, Hodonín ale naopak hrozil z rychlých brejků. V obrovské příležitosti ale Hložánek ztroskotal na betonech Groha. Orlům se podařilo vzít si vedení zpět až v 36. minutě zásluhou Davida Stránského, jenž se dostal k odraženému kotouči a o horní tyčku jej poslal do brány. Také po druhé třetině tak bylo o gól šťastnější Znojmo.

Na startu závěrečné periody byli blízko k vyrovnání opět Hodonínští. V dohrávané početní výhodě ztroskotal Janás z bezprostřední blízkosti na betonech Groha. Oba týmy se trápily s nepřesnou rozehrávkou a jen těžko si vytvářely tlak před bránou. Velké osvěžení tak přinesl samostatný únik Tomáše Svobody, jenž prostřelil gólmana Javůrka. Orli ožili a o pár vteřin později se domácí tribuny opět radovali po přesném zakončení Petra Beránka. Stav 4:1 již přinesl do znojemských řad klid. Ten nenarušila ani početní výhoda hostů, v níž Balán z dorážky prověřil pozornost Groha. A ani další dvě oslabení, které domácí ubránili v samém závěru. Znojemští si tak dokráčeli pro vítězství i ve svém druhém ligovém utkání.

Jiří Beroun (Znojmo): Šli jsme do toho zápasu s tím, že chceme tři body. A to se povedlo. Neproměnili jsme ale spoustu šancí. Byly tam nějaké zbytečně nervózní pasáže, kdy jsme jen odhazovali puky. Soupeř se dostával do přečíslení a ten zápas se mohl vyvíjet jinak. Sami jsme si to komplikovali. Hodonín hodně bruslil. Kdo si myslel, že budeme každému dávat desítky, tak to je nesmysl.

Tibor Janás (Hodonín): Dojeli jsme do Znojma hodně oslabeni. Celou přípravu se potýkáme s marodkou, před utkáním nám odpadl první gólman. Nedojeli ani někteří kluci ze základní sestavy. Přesto musím tým pochválit. Rozhodly dvě naše hrubé chyby. Znojmo je zkušené, mělo převahu a zaslouženě vyhrálo. I tak si myslím, že jsme tu zanechali dobrý dojem. Domácí jsou profíci, my pouze amatéři. I tak jsme je kondičně docela stíhali.