0:1, 1:2, 1:2
1/3
2/3

Vítězství v prvním pohárovém zápasu

<i>Havlíčkův Brod</i> - Druhý přípravný zápas přinesl Orlům další výhru. V Havlíčkově Brodu se utkali s pražskou Slavii a bylo to zároveň první utkání obnoveného hokejového poháru. Ve vyrovnaném duelu byli znojemští hokejisté lepší v koncovce a výborně zachytal brankář Jiří Trvaj. V úvodu šli Orli do vedení gólem Hamana, další přidali Bičánek a Tesařík a v závěrečné třetině se dvakrát trefil Kucharczyk.

Hned první třetina pohárového zápasu Slavie se Znojmem přinesla pohledný a svižný hokej se šancemi na obou stranách. Hosté ze Znojma byli zpočátku hokejovější, hráli o poznání aktivněji a hlavně s větší chutí. Slavii tak v prvních minutách nezbylo, než se bránit. Na co nestačili obránci, pochytal ale pozorný Svoboda. Stačí zmínit střelu Radima Kucharczyka či dělovku Pavla Selingra. Paradoxně v době, kdy se hra začala vyrovnávat, nabil Karel Plášek na modrou Radku Hamanovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Svobody.

Stav 0:1 nakonec navzdory několika vyloučením vydržel až do konce první třetiny. Dokonce na ledě chvílemi vzplály emoce – to když se pošťuchovali Josef Beránek s Jaroslavem Svobodou nebo Marek Chvátal s Romanem Červenkou. Změnu skóre neznamenala ani šance Romana Červenky z 9. minuty, ani nebezpečná teč Radka Hamana před Adamem Svobodou. Fauly Švrčka a Jareše poslaly hosty do tří, ale obranná tvrz znojemských odolala, tak trochu i díky obětavému pádu Lubomíra Štacha v poslední minutě první třetiny.

Ve druhé třetině se uklidnily emoce a začal se hrát hokej hodný extraligové kvality. Hned úvodní minuty druhé třetiny daly vyniknout oběma brankářům: V čase 21:30 se ukázal Adam Svoboda při úniku Pláška s Hamanem dva na jednoho, o minutu později Svoboda vychytal i Pavla Selingra. Navzdory přesilovce domácích měli více šancí paradoxně hosté. Znojmo si také vyzkoušelo dvojnásobnou přesilovku při vyloučení dvou Michalů - Vondrky a Borovanského. Do jejich návratu chybělo 37 vteřin, kdy si mezi kruhy vybruslil Radim Bičánek a propálil Adama Svobodu - 0:2.

Šanci na změnu skóre nepřinesla ani 26. minuta, kdy si Michal Borovanský z trestné najel na puk a protlačil se až před Trvaje, následná střela Rataje šla již mimo. Další změnu skóre ve druhé třetině přinesla nenápadná akce Michala Borovanského, který chtěl v čase 27:59 střídat, ale nikdo se mu nenabídl, a tak opsal kruh zpět do pole. V tom se k němu dostal odražený puk a on mohl nikým neatakován jít sám na Trvaje a puk propasírovat pod Trvajem do branky – 1:2. Definitivní tečku za změnami skóre udělal ve druhé třetině Radim Tesařík, když šikovně vystřelil do protipohybu Adama Svobody – 1:3.

Do poslední části hry vstoupily oba celky poměrně vlažně, ovšem už po necelých dvou minutách se na trestnou lavici posadil Bičánek za zdržování a Slavie se dostala do tlaku. Jenže v čase 43:45 udeřili opět hosté, když Plášek předal zpoza branky puk Hamanovi, ten nadhodil puk před Svobodu, kde čekal na svou chvíli Radim Kucharczyk a tečoval puk za gólmanova záda - 1:4. Domácí však i nadále doráželi na branku brankáře Trvaje, ale za jeho zády neskončila ani dobrá střelecká šance Romana Červenky, ani rána Josefa Beránka o minutu později, která byla zblokována do sítě nad brankou.

Nápor Slavie byl využit až o chvíli později, kdy střelu Kolaříka usměrnil do klece Michal Vondrka - 2:4. Domácí však pykali za fauly, v čase 54:41 se poroučel na trestnou lavičku Martin Hlavačka, kterého brzy následoval i Marek Tomica, potrestaný za vysokou hůl. Znojmo zavřelo domácí před svého gólmana a v čase 56:43, těsně po návratu Hlavačky, prostřelil nehlídaný Kucharczyk Svobodu popáté - 2:5. V poslední minutě zápasu si až před Trvaje dobře najel Tomáš Micka, jeho pokus byl ale zablokován. Slavie tak v utkání, kterému nechybělo především dobré nasazení obou mužstev, prohrála se Znojmem 2:5.

Pavel Hynek (Znojmo): Odehráli jsme dobrý utkání. Oproti tomu prvnímu se Skalicí jsme si dokázali vypracovat šance a realizovat je. Výsledek není až tak důležitý jako předvedený výkon, se kterým jsme byli spokojeni. Na to, že to byla příprava, se hrálo ve slušném tempu. Složení pětek není konečné, bude se to ještě v průběhu přípravy měnit. Taky nehrají úplně všichni.

Vladimír Růžička (Slavia): Myslím, že zápas byl velice dobrý, na to, že to bylo naše první utkání. Hrálo se vyrovnaně, my jsme nedali góly, soupeř proměnil všechny šance co měl. Hrálo se v rychlém tempu, divákovi se musel zápas určitě líbit. Gratulujeme soupeři, že nás porazil a my se musíme soustředit na další utkáni, které hrajeme zítra s Brodem.