Fehérvár
1/3
2/3

Vstup do sezóny se Orlům nevydařil

Ihned v první dvacetiminutovce si hosté vytvořili dvoubrankový náskok. Domácím hráčům se sice podařilo vyrovnat, ale v závěrečné periodě po chybách v obraně znovu dvakrát inkasovali a tentokrát už srovnat nedokázali. Orli tak před zraky domácích fanoušků prohráli v prvním ostrém zápase 2:4.

Do úvodního zápasu sezóny vstoupilo Znojmo se snahou rychle se dostat do vedení. Trenér Režnar nasazoval do hry jen tři útoky a Orli si vytvářeli mírný tlak. Před branku soupeře se ale dostávali jen výjimečně. Největší šanci úvodu utkání měl Aleš Sova, který od modré čáry napálil pravou tyč Bálizsovy branky.

Zhruba po deseti minutách se Fehérvár dostal více do hry a začal hrozit před Čechem. A zatímco znojemské přesilovky nebyly efektivní, hosté svou druhou na konci třetiny využili. Richard Jackman vystřelil od modré a jeho ránu zastavila až síť za zády brankáře Čecha. Se Znojmem bylo ještě hůře půl minuty po přestávce. To Pozsgai našel před brankou volného Franka Banhama a kanadský střelec se z dobré pozice nemýlil.

Zaskočené Znojmo probudil až v půlce zápasu Zdeněk Blatný. Nová posila Znojma si šikovně stáhla letící puk na hůl a překonala padajícího brankáře. Orli se poté dostali do velkého tlaku. Podešva svou šanci nevyužil, o pár vteřin později už ale v brejku dvou na jednoho zaskočil Bálizse překvapivou střelou Jiří Beroun a bylo vyrovnáno.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí, jenže jejich tlak kýženým třetím gólem neskončil a znojemský stadion deset minut před koncem dokonale zaskočil Andrew Sarauer, jenž po pravém křídle projel až před Čecha a bekhendem pod břevno strhl duel na stranu maďarského týmu. Pohromu pro domácí dokonal šest minut před koncem Adam Naglich, který využil rozhozené znojemské defenzivy a do odkryté branky pojistil náskok svého týmu. Na odpověď už se Orli nezmohli, a na úvod sezóny vyšli bodově naprázdno.

Jiří Režnar (Znojmo): Prohrát není nikdy příjemné, bohužel jsme neproměnili naše šance. Pozitivní je, že hráči 55 minut hráli naplno a měli jsme převahu. Za stavu 2:2 jsme ale inkasovali laciné góly. Chtěli jsme jít do třetí třetiny s tím, že budeme hrát více zezadu, jenže jsme udělali dvě hrubky. Hokej je o chybách. Maďaři jsou navíc zarputilí. Jakmile vycítili šanci na brejk, využili ji.

Marty Raymond (Fehérvár): Jsem velmi spokojený, že odsud vezeme dva body. Sehráli jsme dobrý zápas, naše obrana pracovala spolehlivě a proměnili jsme brejky. Klíčoví hráči, na které chceme spoléhat, svou úlohu splnili.