37'
38'
2/3

Vydařená druhá třetina přinesla Orlům další body

Zatímco první část přinesla jen jeden gól, o který se postaral znojemský kapitán Tomáš Svoboda, druhé dějství bylo na branky o poznání bohatší. Orli poslali puk do svatyně mužstva z Vysočiny hned šestkrát a v závěrečné dvacetiminutovce svůj pohodový náskok s přehledem pohlídali. Své třetí čisté konto vychytal Dominik Groh.

První třetinu lépe rozehráli Orli. Několik nepříjemných střel vyslali na brankáře Nečase, avšak zatím všechny pokryl. Na druhé straně zahrozil Bureš, znojemského gólmana zachránilo břevno od prvního inkasovaného gólu. Několik vydařených střel pokryli hráči žďárských plamenů, takže hostující brankář nemusel zasahovat. Šest minut před koncem první třetiny se prosadil znojemský kapitán Tomáš Svoboda, který z mezikruží trefil přesně horní roh brány. Hru v početní výhodě se Žďáru využít nepodařilo. Ke konci třetiny Orli zamkli své soupeře v jejich obranném pásmu, ale žádná gólová střela se neuskutečnila.

Druhou třetinu zahájil aktivněji domácí tým. Přesilovou hru si vyzkouší také Orli. Pozornost žďárského brankáře prověřil Kirill Nižnikov. Hru v početní výhodě využil Martin Šťovíček, který přesnou střelou nad pravý beton, zvyšuje na 2:0. Ve vlastním oslabení uháněli na branku Svoboda s Hruškou, jejich únik překazila obrana hostů. Hosté opět svoji výhodu nevyužili. Těsně po konci přesilové hry se pokusil brankáře Groha překonat Bureš. Branku však přestřelil. Na druhé straně se prosadil Jiří Remta, který se štěstím dokázal dostat puk za Nečasova záda. Po chvíli se síť žďárské branky rozvlnila znovu, kdy se poprvé v sezóně podařilo skórovat Jakubovi Jenáčkovi. O minutu později skóroval Erik Mareš, který se dostal k odraženému kotouči a poslal jej za záda hostujícího brankáře. Po pátém gólu došlo ke střídání brankářů, kdy místo Nečase vstoupil mezi tři tyče Sláma. Necelou minutu přesilové hry stačilo Dominiku Tejnorovi, který překonal dělovou střelou od modré brankáře Slámu. Téměř minutu po něm se prosadil Erik Mareš, který vyslal střelu z dálky, která se odrazila od břevna těsně za brankovou čáru.

Třetí třetinu opět lépe začal znojemský tým. Několik parádních střel Orli vyslali na žďárského brankáře, žádná se však nedostala za záda maskovaného muže. Na druhé straně se pokusil Groha překonat Bureš, jeho pokus byl neúspěšný. Šanci na změnu skóre získali hosté díky Marešově faulu. Tuto příležitost však nevyužili. Další přesilovou hru si také zahrají Orli. Ani domácímu týmu se nepodařilo v početní výhodě skórovat, i když měl několik parádních střel, všechny se podařilo brankáři Slámovi pokrýt. Minutu před koncem se do nebezpečné situace dostal Sklenář, když se ocitl před odkrytou brankou, tuto situaci vyřešila žďárská obrana. Půl minuty před koncem se ještě provinil hostující tým faulem. Orli již další gól nepřidali.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Máme ze zápasu smíšené pocity. Výsledek je super. Od samého začátku bylo jasné, že soupeř se koncentruje na kvalitní bránění a bude vyrážet do rychlých protiútoků. My byli sice hodně na kotouči, ale nedařilo se nám dostávat do předbrankového prostoru a neměli jsme možnosti k dorážkám. Soupeř si to velmi dobře hlídal. Od druhé třetiny přišla změna, kluci byli namotivovaní to zlomit a napadaly nám tam góly. Ale trochu nejdou klukům hlavy, je potřeba s tím pracovat a být individuálně silnější. Morálně to není ono a my se musíme připravit, že podobných zápasů bude přibývat. Zatím nejsme zvyklí měnit systém hry. Protože na někoho to prostě funguje a u jiných to nejde. Nejde jen bušit do soupeře, je třeba být efektivnější.

Soupeř sice přijel značně oslabený, ale o to víc hraje obětavěji a Žďár nám dnes zblokoval velký počet střel. Ti kluci budou dobití, respekt před nimi, ale my se musíme naučit hrát trpělivě a pracovat s hlavou. Fantastické je, že fanoušci pořád chodí a fandí, i když nám to třeba nejde podle představ. Kluci dřou, není ale každý den posvícení a ještě se musíme hodně zlepšovat. Všude máme ještě velké rezervy. Jediné, kde to šlape na 110 %, jsou brankáři. Jinak hodně nahrávek, často po rozích, před brankou není důraz a to vše musí zlepšit.

Honza Sedláček bude příští týden sundávat sádru, půjde na rehabilitaci a začne brát hokejku do ruky. Ondra Svoboda už trénuje a pokud bude vše v pořádku, v dalším zápase už by měl nastoupit.

Martin Sobotka (Žďár nad Sázavou):Přijeli jsme opravdu jen s torzem sestavy. Někteří hráči jsou nemocní, někteří měli pracovní povinnosti, navíc den před tímto zápasem skončil v týmu Petr Štěpánek, bohužel se to dnes takto sešlo. Já ale před hráči smekám. Do poloviny utkání jsme hráli naše maximum, potom ty síly došly a začaly padat góly. Poslední třetinu už Znojmo, myslím, jen dohrávalo. Pro nás je potěšující, že jsme tuto třetinu odehráli s nulou, je to takové povzbuzení do dalších zápasů. Ještě jednou před svým týmem smekám, jak to tady uhrál. Domácí byli favorité a to potvrdili.