Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo
Přípravné zápasy - pá 12. 8. 2011
Jesenice

Vyloučení stála Orly odvetu v Jesenici

Znojmo - Patnáct menších trestů inkasovali znojemští hráči v přípravném utkání na ledě slovinské Jesenice a i když zásluhou branek Vladimíra Říhy a Martina Podešvy ještě po dvou třetinách hráli s domácími vyrovnaný zápas, v posledním dějství inkasovali další tři góly a do Česka se vrací poraženi. Slovinští rozhodčí rozdali v utkání 102 trestných minut.

Domácí vstoupili do zápasu s velkým nasazením a výsledkem byly hned tři přesilovky v úvodních deseti minutách, jenže do vedení se dostali Orli. Při hře čtyři na čtyři vyrazil jesenický brankář Fikrt Šedovu střelu přímo na hůl Vladimíra Říhy, a ten otevřel skóre zápasu. O chvíli později měl stoprocentní šanci ke zvýšení Jan Lattner, ovšem selhal.

Znojmo inkasovalo jedno vyloučení za druhým a v úvodu druhé třetiny na častá oslabení doplatilo, když Andrej Tavželj od modré propálil vše včetně brankáře Sáblíka. Jen o chvíli později navíc Andrej Židan doklepl v další přesilové hře volný puk z brankoviště za čáru a poslal Jesenici do vedení, ale ve 33. minutě ještě Znojmo stihlo zásluhou dorážky Martina Podešvy vyrovnat.

Anže Kuralt na začátku poslední třetiny vrátil Jesenici vedení a hra byla od té doby kouskována častými přerušeními. Dva cizinci ve službách domácích Wacey Rabbit a Antti Pusa přesto dokázali ve 49. minutě předvést pěknou kombinaci a zvýšit už na rozdíl dvou branek. Více jak tisícovku diváků pak pobavila boxerská vložka, o kterou se postarali právě Pusa a Petr Kanko, ale především vítězství Jesenice, jenž definitivně stvrdil svým druhým gólem v zápase Andrej Tavželj.

Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů