Tipsport Extraliga - pá 25. 11. 2005
Zlín

Využité přesilovky Medvědů stály Orly body

Z l í n - Přísný metr nasadil sudí Mikula a udělil v utkání celkem třiadvacet dvouminutových trestů. Přesilové hry více seděly zlínským hráčům, kteří z nich čtyřikrát dokázali skórovat, z toho dvakrát v dvojnásobné přesile. Již úvodní gól dali z početní výhody, ale Znojmo ve vlastním oslabení rychle odpovědělo brankou <b>Ondřeje</b>. Remízový stav trval do začátku druhé třetiny, v níž se Orlům nepodařilo ani jednou poslat střelu do zlínské klece, zato jejich sok byl dvakrát úspěšný a i v poslední části hry poslal za Trvajova záda dvě trefy. Za Znojemské byl úspěšný <b>Petrakov</b>. Zlínským medvědům se tak poprvé letos podařilo porazit Znojemské orly, kteří podlehli Zlínu v přesilovkách.
Poprvé v letošní extraligové sezóně se znojemský tým vypravil na stadion Luďka Čajky ve Zlíně a vrací se bez bodů. Už v prvních deseti minutách udělil rozhodčí Mikula sedm dvouminutových trestů a jeden desetiminutový na zlínské straně a naznačil tak, že se nebude s nikým mazlit a i za cenu kouskování hry půjde cestou přísného soudce.

Tvrdý metr hlavního arbitra vyhovoval zlínským hokejistům. První vyloučení na straně Znojma potrestal ve čtvrté minutě Melenovský a bekhendem poslal puk za záda Trvaje. Současně s gólem byli Orli perzekvováni i vyloučením Bičánka za krosček. Výhoda byla pro domácí poprvé a naposled nevýhodná, když nepozornost Murína potrestal necelou minutu po první zlínské brance Ondřej. Zlínský gólman neudržel střelu Hamana a Ondřej toho využil. Následovala série vyloučení znojemských hráčů, kteří se ubránili i dvojnásobné přesile. Těsně v závěru první třetiny spálil jasnou šanci Mikulík.

Jedinou zlínskou branku při stejném počtu hráčů na ledě vstřelil zhruba po půl minutě hry ve druhé třetině Galvas po kombinaci s Leškou a Okálem. Vedení v zápase se natrvalo ujali Medvědi, i když tentokrát píšťalka hlavního sudího trestala více na jejich straně a Orli nevyužili ani dvaadvacetivteřinovou dvojnásobnou převahu. Naopak Rachůnek se důrazem před znojemskou brankou prosadil v 35. minutě.

Ve třetí třetině hráli neposlušně nejvíce hráči od rakouských hranic. Útočník Ludvík šel bručet za nedovolené bránění, šest minut po něm odpočíval podruhé za krosček obránce Bičánek a minutu nato další obránce Čakajík nepřiměřeně bránil. Při vyloučení obou beků se hlavní role ujal zlínský kapitán Okál a na počátku 49. minuty z dorážky skóroval. Nadějí pro hostující Orly mohlo být o tři minuty později snížení na rozdíl dvou gólů Petrakovem, který zasunul za Murínova záda po střele Puchera, kterému nahrával Ludvík.

Gól ale Orlům nepomohl, byli znovu vylučovaní. Obránce Němeček nedovoleně bránil 16 vteřin po trefě ruského útočníka. Necelou minutu a půl po něm je trestán znovu obránce Čakajík, nejen dvouminutovým vyloučením, ale i deseti minutami za protesty. 17 vteřin po návratu Němečka jde na dvouminutový oddech střelec prvního znojemského gólu Ondřej a tíha dvojnásobného oslabení Orlů umožnila pěknou kombinaci Vosátkovi s Leškou, kteří připravili šanci Hamrlíkovi, jenž jejich nabídku v 54. minutě zcela využil.

Spolúčastník pátého zlínského gólu Vosátko si šel necelé půldruhé minuty před koncem také okusit trestnou lavičku, ale ani tenokrát se puk ze znojemských holí do zlínské klece nedostal. Poslední minutu si spestřili vyloučením slovenští hráči ve službách českých týmů, znojemský útočník Pucher a zlínskou svatyni bránící Murín, ovšem brankář nemůže poznat pachuť tvrdé trestné lavice, a tak posledním skutečným hříšníkem byl znojemský kapitán Pucher.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Stuchlík (Zlín): V první třetině jsme nebyli s výkonem spokojení, hra neodpovídala našim představám. Ve druhé části jsme se zlepšili a vstřelili góly. Sehráli jsme atypický zápas, skoro vůbec se nehrálo pět proti pěti. Všichni byli překvapení z trendu, který nasadili rozhodčí, ale musíme se tomu přizpůsobit.

Jan Votruba (Znojmo): V úvodní třetině jsme ještě byli vyrovnaným soupeřem, ale po přestávce nás Zlín jednoznačně přehrával. Byl lepší ve všech směrech, my jsme byli často vylučováni a v oslabení jsme inkasovali. Z naší strany to bylo divné utkání, výkon nebyl dobrý.