2:0, 0:2, 3:0
1/3
2/3

Z Ostravy jede Znojmo s prázdnou

O s t r a v a - Zápas o další extraligové body na ledě Vítkovic Orlům své ovoce nepřinesl. Po první třetině vedli domácí o dvě branky a znojemským hráčům se podařilo skóre v prostřední časti hry vyrovnat. Hned ze začátku druhé třetiny snižoval <b>Ludvík</b> a brankou do šatny vyrovnal premiérovým gólem <b>Tatarčík</b> (na snímku). Vítkovice ale dokázaly na začátku třetí třetiny odpovědět gólem a přidaly další úspešnou střelu za Trvajova záda při vyloučení znojemského hráče za příliš mnoho hráčů na ledě. Znojmo se s výsledkem nehodlalo smířit a tři a půl minuty před koncem začalo hrát power-play. Hra vabank jim však nevyšla a severomoravané upravili konečnou podobu skóre gólem do prázdné branky.
Souboj soupeřů, kterým dosud nevycházela koncovka, nabízel duel mezi Znojemskými orly a Vítkovicemi. Už ve čtvrté minutě zužitkovali Vítkovičtí přesilovou hru, když po ideální přihrávce Šimíčka skóroval Hubáček. Domácí prostředí a touhu prolomit střeleckou smůlu bylo hnacím motorem pro tým modrobílých. Vytvářel si šance a byl vládcem na ledě. Zhmotněním převahy byl gól Irgla, kterému Hubáček se Šimíčkem připravili střelu do téměř odkryté brány.

Znojmu se ale nelíbil dvoubrankový náskok soupeře a do druhé třetiny nastoupilo odhodlaně. Už ve druhé minutě Ludvík využil Bičánkovo nahození od modré, gól byl však připsán statnému obránci, mladý útočník je v zápisu uveden jako asistent. Síly na ledě se vyrovnaly, Orli ožili. Vítkovice se nechtěly vzdát svého náskoku, ale narážely na Trvajovu pohotovost. Naopak nekocentrovanosti domácího týmu v závěru prostředního dějství využilo Znojmo a první extraligovou brankou z bezprostřední blízkosti před Pincem vyrovnal Tatarčík.

Gól do šatny, ale nijak nezhatil plány Vítkovic na první extraligové vítězství. Trenéři udělali do poslední části hry změny v sestavě, a to se jim vrátilo v podobě gólu Procházky, jenž si objel branku a našel skulinu v Trvajově svatyni. Znojmo bojovalo, ale chyba ve střídání, kdy bylo šest hráčů v poli, pro ně znamenala opětovné dvoubrankové vedení mužstva ze severní Moravy. Šimíček využil přesilovou hru, kdy na něj zívala prázdná svatyně Orlů. Ti se nevzdali, zkusili hru bez brankáře a početní výhodu nevyužili. Do prázdné brány střelou přes celé hřiště stoprocentně jistil Burger první výhru Vítkovic v sezóně.

Miloš Holaň (Vítkovice): Do zápasu jsme šli s tím, že už chceme konečně vyhrát. Začali jsme parádně. První třetinu jsme vyhráli 2:0, ale pak se naše hra vytratila. Trochu jsme pozměnili složení útoků, vyplatilo se to a vyhráli jsme zaslouženě.

Miloslav Hořava (Znojmo): V úvodní třetině nás soupeř jednoznačně přehrál. Pak jsme se zlepšili, dokázali jsme vyrovnat, ale hrubými chybami v obraně jsme dovolili domácím jít opět do vedení. Potrestali jsme se sami.