0:1, 3:1, 1:0
1/3
2/3

Z Vítkovic bez bodu

<em>Vítkovice</em> - Po přestávce vyrazili Orli na sever Moravy k televizní předehrávce ve Vítkovicích se snahou navázat na zlepšené výkony v posledních utkáních. Polovina zápasu v jejich podání vypadala nadějně, bez problémů drželi jednobrankový náskok z první třetiny. Pak ale Vítkovice předvedly výbornou sedmiminutovku, ve které využily tři přesilovky a totálně zvrátily vývoj zápasu. Znojmo ještě dotáhlo na nejtěsnější rozdíl gólem <b>Jiřího Dopity</b> v oslabení, ale vyrovnat se již nepovedlo. V úplném závěru ještě Orli zkusili téměř dvě minuty hrát bez brankáře, ale těsně před koncem inkasovali do prázdné branky. Kuriozitou zápasu bylo, že pět branek padlo při nestandardním počtu hráčů na ledě!

Do znojemské sestavy se po reprezentační přestávce navrátili uzdravení Švrček s Berounem, ve stavu zraněných tak nadále zůstávají už jen Ivo Kotaška a Jaroslav Svoboda. Trenéři Rulík a Baďouček se znovu rozhodli pro hru na tři pětky, v minulých duelech velmi úspěšnou variantu.

Vítkovičtí hráči vstoupili do zápasu velmi aktivně, dobrým pohybem dostávali soupeře pod tlak a když byl po pěti minutách vyloučen Demel, bylo před znojemskou brankou hodně rušno. Obránce Mrázek v souboji o kotouč zlomil hůl, Orli zůstali ve vlastní třetině v podstatě jen ve třech a volného prostoru využil Jiří Burger, jehož střela zápěstím orazítkovala horní tyč. Přesto se vedení ujalo Znojmo, při vyloučení Hrušky vypálil od modré Tesařík a vyražený kotouč vrátil za Pincova záda Pavel Selingr. Inkasovaná branka vybudila domácí k ještě větší aktivitě, když už ale Kvapil zůstal sám před odkrytou brankou, vychytal ho skvělým zákrokem padající Jiří Trvaj.

Brankově tak Vítkovice svoji převahu vyjádřily až po přestávce. Ve vlastním oslabení ztratil Růžička puk v útočném pásmu, domácí se dostali do přečíslení a Michal Barinka trefil z mezikruží přesně mezi Trvajovy betony. Vyrovnání dalo Vítkovickým křídla a Orli si často museli v obranné činnosti pomáhat nedovolenými zákroky, za které tvrdě pykali. Nejprve šťastně skóroval Marek Kvapil, jenž zpoza branky odrazil kotouč od Trvaje za brankovou čáru a získal domácím vedení. O chvíli později už byl stav 3:1, když se v další přesilovce trefil tvrdou ranou přesně k tyči Richard Stehlík. Za další minutu se dvířka na hostující trestnou lavici otevřela znovu, tentokrát se však z gólového úspěchu radovali Znojemští. Ujčíka při zakládání útočné akce připravil o puk Jiří Dopita, samostatný únik zakončil nad Pincovu lapačku a v oslabení snížil znovu na rozdíl jediné branky.

To byla pro svěřence trenéra Hadamczika nečekaná rána a nevítaná komplikace, třetí třetina se i proto nesla v opatrnějším duchu, domácí se snažili hrát bez chyb a ze zabezpečené obrany hlídali svůj těsný náskok. Iniciativa a tvorba hry tak pomalu přecházela na hokejky hostujícího týmu, do šancí se však Orli propracovávali těžko. Nepomohla ani přesilovka po faulu Treilleho, naopak na druhé straně byl v permanenci Trvaj proti střeleckým pokusům Romana a Varaďy. Největší možnost k vyrovnání propásl dvě a půl minuty před koncem Tomáš Demel, jenž na útočné modré převzal milimetrovou Eratovu přihrávku a uháněl sám na brankáře, při zakončení mu však kotouč sjel z čepele a Pinc nemusel vůbec zasahovat. Následná hra v šesti bez brankáře ještě přinesla pokusy Kucharczyka a Mojžíše, chvíli před koncem se ale puku chopil Viktor Ujčík a do prázdné branky pečetil vítězství domácího týmu.

Alois Hadamczik (Vítkovice): Rozhodla druhá třetina. Tu jsme odehráli výborně, dali jsme tři góly a mohli přidat i další, ale na jejím konci bohužel ujel Dopita a snížil. Chybí nám čtyři zkušení hráči, proto jsem moc rád, že jsme tři body uhráli. Petrovický měl bolesti v rameni, které se dnes ještě zvětšily, a bude muset jít na další vyšetření. Šimíčka zase pořád trápí natažený přitahovač. Zkoušel to na tréninku, ale zatím to nejde.

Radim Rulík (Znojmo): Ve druhé třetině jsem hráli špatně a to nás stálo zápas. Byli jsme spokojeni s tím, jak jsme zvládli první třetinu. I když jsme si nevytvořili moc střeleckých příležitostí, vyhráli jsme ji. Bohužel ve druhé části jsme byli pomalí, nedůrazní, celkově jsme hráli špatně a Vítkovice toho využily. V závěru jsme udělali změny v sestavě a naše hra se zlepšila, ale Vítkovice si vítězství dobrou obranou uhlídaly.