2'
20'
28'

Z dramatického souboje s Grazem si Orli odnáší bod

Orli zaspali start do utkání a po většinu času tahali za kratší konec. Podařilo se jim však smáznout dvougólový náskok soupeře, zvláště Ahlovo vyrovnání z poslední minuty rozburácelo fanoušky. Duel dospěl až k samostatným nájezdům, v nichž se jako jediný úspěšný exekutor zapsal útočník Grazu Blood.

Rakouský tým se od úvodního vhazování nikterak nerozpakoval a po necelých dvou minutách otevřel účet duelu. Joey Martin se rychle rozkoukal v útočném pásmu a nechytatelnou ránu poslal do šibenice Kantorovy brány. Orli mohli po chvíli vyrovnat, ale Ahlův křižný projektil zachytil do své lapačky Engstrand. Graz si znovu vypracoval tlak, který mohl po chybě v domácí rozehrávce potrestat Grafenthin, Kantor však tentokrát vystavil útočným snahám soupeře jasnou stopku. A tady se potvrdilo ono již tisíckrát omílané „nedáš-dostaneš“. Nepřesná kombinace hostů hrála do karet Radimu Matušovi, jenž samostatný únik zakončil přesným bekhendovým blafákem.

Medici byli i po vyrovnání nebezpečnějším týmem a potvrzovali svou výtečnou formu z posledních zápasů. V závěru třetiny svůj nápor ještě vystupňovali. Blízko ke gólu měl Pfeffer, jenž ještě ztroskotal na pozorném Kantorovi. O pár vteřin později ale i znojemský maskovaný muž musel kapitulovat. Ken Ograjenšek sice dopravil kotouč za brankovou čáru bruslí, podle rozhodčích však vše proběhlo dle pravidel. Graz si tak dokázal ještě před sirénou vzít zpět své těsné vedení.

Do druhého dějství naskočili aktivněji domácí, kteří se snažili udávat útočný směr, ale pokusy Younana ani Culkina neměly ty pravé gólové parametry. A tak Graz potvrdil svou skvělou efektivitu a udeřil potřetí. Michael Schiechl využil volného prostoru, procpal kotouč pod Kantorovými betony a navýšil vedení pro svůj tým na 3:1. Hra se dál velmi rychle přelévala ze strany na stranu, hráči si dokázali vytvořit velké šance – Gorčík měl na hokejce dva góly ze samostatných úniků, za hosty byl blízko další trefě Martin.

Ofenzivní choutky mužstev opět nabraly na obrátkách s koncem prostřední dvacetiminutovky a tentokrát se více poštěstilo Orlům. Obránce Adam Sedlák překvapil Engstranda střelou z úhlu k levé tyči a snížil stav utkání. Znojemští si ještě v posledních vteřinách zahráli početní výhodu, jejíž větší část si přenesli do závěrečné části hry.

Třetí část přinesla opatrnější podívanou. Orli se jen těžko dostávali do trvalého náporu, jehož vyústěním by mohl být tolik potřebný vyrovnávací gól. Ve velké šanci se objevil nebezpečně dotírající Younan, slibné zakončení Matuše zase mířilo mimo tři tyče, příliš se nepovedla ani další přesilová hra. Graz obětavě střežil své obranné pásmo, sám se do útoku příliš nehnal a jeho záměr byl jasný. Znojemští s vypětím sil přecházeli do útoku, ale bořící taktika rakouského celku slavila úspěch. Už jen málokdo věřil tomu, že domácí dokáží něco vymyslet. Ale! Čtyřicet devět vteřin před závěrečnou sirénou rozburácel tribuny Filip Ahl, jenž z bezprostřední blízkosti po šikovném odrazu překonal gólmana Grazu. Utkání se tak přehouplo do prodloužení.

V pětiminutovém nastavení byli blíže druhému gólu Rakušané, ale výtečný Kantor svůj tým podržel. Orli se museli bránit i v oslabení, které zvládli s přehledem, a tak se duel dostal až k samostatným nájezdům. V nich se nakonec štěstí přiklonilo na stranu Grazu, který zásluhou Bena Blooda rozhodl o vítězství na znojemském ledě.

Jiří Beroun (Znojmo): Za mě to jsou ztracené body. Tady v těch domácích zápasech potřebujeme vyhrávat. Nemůže to být jako na houpačce. Graz je sice silný soupeř, ale body jsme měli získat my. Musíme se nad těmi prohrami zamyslet a zlepšit naši hru. Dnes ve druhé a třetí třetině to mělo nějaké ty parametry, ale nemůžeme si to nechat utéct už na začátku. To pak stojí hrozně moc sil. Chtěl bych ale hrozně moc poděkovat fanouškům za podporu. Teď mezi svátky sleduji zápasy z různých evropských lig a ty diváky, kteří jsou tady ve Znojmě, nikde jinde nevidím. Co se týče absencí, tak Vojtěch Němec a Honza Bartko jsou zranění.

Jens Gustafsson (Graz): Prvních dvacet minut se nám povedlo, měli jsme dobrý start. Od poloviny druhé třetiny jsme ale upustili od hokeje, který běžně hrajeme. Ve třetí části jsme dobře bránili, snažili jsme se držet puk na hokejkách, aby se k němu nedostal soupeř. Na to jsme ale v závěru doplatili, když Znojmo vyrovnalo. Za dva body jsem ale šťastný.