Ml. Boleslav
1/3
2/3

Z gólových hodů vyšla lépe Mladá Boleslav

Orli už od začátku zápasu trošku strádali. Ve třetí třetině ale chytili dech a podařilo se jim dotáhnout gólovou ztrátu. Hosté ovšem na své vedení nenechali dlouho čekat a vybudovaný náskok si drželi až do posledních vteřin zápasu.

Utkání odstartovalo zajímavou příležitostí pro Znojmo, které si hned v prvních minutách vyzkoušelo početní výhodu pět na tři. Hodně nevydařená přesilovka předznamenala další průběh utkání. Orli měli problémy v rozehrávce, navíc až příliš často pouštěli Boleslav skrz svou defenzívu, což Bruslaři samozřejmě dokázali potrestat. První direkt přišel již v desáté minutě, kdy se po ráně z kruhu prosadil Dominik Pacovský. Znojemští během pár vteřin vyrovnali po trestném střílení Adama Havlíka. Ale to bylo na dlouhou dobu vše.

Druhý zásah do rozhozené znojemské obrany přidal Matěj Stříteský, který si zkušeně položil domácího beka a namířil pod lapačku Nechvátala. Ještě před sirénou se postaral o další gól do jihomoravské klece Martin Látal.

Znojmo vrátil na dostřel Ondřej Fiala, který poslal puk mezi betony Valenta. Radost na domácích tribunách ale netrvala dlouho. Uběhla minuta a exznojemský Richard Jarůšek vrátil střelou pod břevno dvougólové vedení Mladé Boleslavi. V polovině duelu pak střídal jeden trest druhý a hra se začala kouskovat, větších příležitostí jsme se již v prostřední části zápasu nedočkali.

Závěrečnou periodu načali Orli velkým tlakem, z něhož rezultovaly i dva góly, a tedy vyrovnání. Z bezprostřední blízkosti střelou nad rameno překonal Valenta Radek Číp, v početní výhodě pak dorazil puk za brankovou čáru Antonín Bořuta.

Už to vypadalo, že Znojmo zavelelo k obratu, ale pak přišly další hrubky v obraně a Boleslav nezaváhala. Přesné přenesení hry od jedné tyče k druhé proměnil v gól Radan Lenc. Přesilovkou kombinaci zakončil z mezikruží opět Radan Lenc. A sedmý puk ve znojemské síti lovil za svými zády Nechvátal po ráně Milana Mikulíka, která zaplula do pravého horního rohu.

Domácí ještě dokázali alespoň upravit konečný výsledek necelé tři minuty před sirénou, kdy Antonín Bořuta svým druhým gólem v utkání ustanovil skóre na 5:7.

Jiří Režnar (Znojmo): Sedm gólů doma prostě nemůžeme inkasovat. Když už jsme utkání vyrovnali na 4:4 a dostali Boleslav pod tlak, tak přišly další obranné chyby a soupeře jsme zvedli. To se nemůže stávat. Řez do kádru byl hodně radikální, teď je potřeba s týmem pracovat a hlavně být trochu trpěliví. Bohužel to nejde jako po mávnutí kouzelným proutkem.

Nedohrál Jirka Beroun, který dostal hokejkou pod plexisklo a má tržnou ránu pod okem. Hodně mu to nateklo, takže uvidíme, s čím přijde po kontrole u lékaře.