46'
54'
26'

Z maďarského pekla Orli body nevylovili

Znojemští hokejisté se vydali na led Fehérváru s řádně okleštěnými obrannými řadami, přesto dokázali do třetí třetiny utkání držet se soupeřem krok. Domácí si ale postupem času vybudovali náskok, na který už Orli nedokázali reagovat. Jedinou trefu si připsal přesilovkovým zásahem Radim Matuš.

Znojemští vlétli do utkání velmi aktivně a v prvních minutách kroužili kolem brány finského gólmana Tirronena v kleci Fehérváru. I přes úvodní slibný nápor to ale paradoxně byli právě Orli, kteří nakonec inkasovali. Kombinaci před Kantorem zakončil přesně Tim Campbell. Hosté se znovu chopili iniciativy a dobývali maďarskou svatyni, před níž si dokázali vytvořit souvislý tlak. Ke kýženému vyrovnání však nepomohla ani dvouminutová přesilová výhoda. To domácí naopak hrozili spíše jen z rychlých brejkových situací. Přestože znojemští hokejisté svého soupeře v první třetině přestříleli poměrem 12:7, odcházeli do kabin s jednogólovým mankem.

A to se brzy po návratu na led ještě zvýšilo. Nejdříve Orli opovrhli druhou početní výhodou, aby krátce nato překonal Joshua Atkinson z individuálního úniku brankáře Kantora. Domácí ale opět faulovali a třetí přesilovkou již Znojmo nepohrdlo zásluhou kapitána Radima Matuše. Fehérvár se ale nenechal zaskočit, převzal otěže zápasu pevně do svých rukou a usadil se ve svém útočném pásmu. Kantor se v následujících minutách měl co ohánět a dlouho se mu dařilo držet své barvy ve hře. S koncem třetiny přeci jen síly začaly ubývat a třetí zásah čertů měl na své hokejce Andrew Sarauer, jenž si najel před gólmana z druhé vlny a překonal jej střelou nad rameno. Po prostředním dějství byl tedy o dva góly šťastnější Fehérvár.

Maďaři nepolevili ve své aktivitě ani na startu třetí třetiny. Ve 46. minutě se jim navíc podařilo zvýšit již na 4:1. Ištván Bartalis se individuálně prosadil v útočném pásmu a ránou pod břevno překonal Kantora. Domácí se už nepotřebovali nikam hnát, postupně si začali jen hlídat své luxusní vedení. Orli jen těžko vymýšleli něco dopředu. Když se ještě v závěru utkání dostal do samostatného úniku Akos Mihály, byl osud tří bodů zpečetěn.

Kevin Constantine (Fehérvár): Znojmo je vynikající tým směrem do ofenzivy a upřímně, v prvních deseti minutách jsme měli štěstí, náš gólman předvedl několik dobrých zákroků. Potom jsme se přeci jen dostali do zápasu a zbytek utkání podle mě hráli velmi dobře. Soupeř měl jen čtyři obránce, což je samozřejmě handicap a zápas by možná vypadal jinak, kdyby neměli tolik absencí.

Glen Hanlon (Znojmo): Myslím, že prvních deset minut bylo z naší strany dobrých, ale domácí měli k dispozici čtyři kompletní formace a bylo jasné, že to pro nás bude velmi těžké. Na konci byl soupeř čerstvější, nám chyběli někteří hráči a byli jsme více unavení.