53'
7'
45'

Z tripu se Znojmo vrací bez bodu, nestačilo na Villach

Ani druhý těžký zápas ve dvou dnech Orlům bodový zisk nepřinesl. Ve Villachu se jim nepovedl začátek duelu, během pěti minut dvakrát inkasovali. Poté sice duel zdramatizovali, ale domácí definitivně rozhodli v závěrečné třetině.

Necelých čtyřiadvacet hodin po utkání v Salzburgu nastoupili Orli na ledě soupeře, se kterým letos ještě nebodovali. A začátek se jim nevydařil. Už ve čtvrté minutě se prosadil přesnou střelou John Hughes, o necelou minutu později na něj navázal dorážkou Scott Kosmachuk. Dvougólové manko Orli dokázali stáhnout díky přesilovce, kterou v sedmé minutě po Bartkově pasu využil tvrdou ranou Tor Eriksson Immo. Jenže domácí si ještě před přestávkou vzali dvoubrankové vedení zpět díky individuální akci Travise Oleksuka.

Druhá třetina byla výrazně klidnější. Znojmo se snažilo hrát aktivně ve snaze snížit manko, jenže přes zformovanou domácí defenzivu se příliš často neprosazovalo. Pokud už na brankáře Schmidta letěla střela, většinou ji domácí gólman dobře viděl. Zápas tak směřoval za stavu 3:1 do třetí třetiny.

V ní nejprve udeřili Orli. Po vyhraném buly dostal přihrávku na modrou Ryan Culkin a příklepem se trefil přesně k tyči. Už o minutu později ale Luciani ztratil puk v útočném pásmu a z protiútoku se za záda obrany dostal Alexander Rauchenwald, který zakončil precizním blafákem. Definitivní rozhodnutí přišlo deset minut před koncem, kdy domácí vstřelili dva góly v 17 vteřinách. Nejprve Rick Schofield z levého kruhu vymetl horní růžek, následně John Hughes využil prostoru, sjel si před Kantora a střelou na bližší tyč uspěl. Znojmo tak podlehlo Villachu i potřetí v této sezóně.