Třebíč
1/3
2/3

Zápas jako na houpačce pro sebe urvalo Znojmo

<em>Znojmo</em> - O tom, že čtyřgólový náskok nemusí v ledním hokeji znamenat jasnou výhru, se na vlastní oči měli možnost přesvědčit diváci, kteří dorazili na poslední domácí přípravné utkání Orlů před novou sezónou. Po brankách Berouna, Videlky a dvou gólech Říhy vedli domácí v polovině duelu nad Třebíčí 4:0, Horáci ale skóre vyrovnali během pouhých osmi minut! Rozhodnutí tak padlo až v závěrečné třetině z hole Martina Podešvy, a Znojmo si tak v přípravě udrželo stoprocentní bilanci na vlastním ledě.

Dva tradiční regionální rivalové nastoupili ke svému druhému vzájemnému souboji v rámci přípravného období v rozdílných pozicích. Zatímco domácím se daří, avšak neměli k dispozici hned šest hráčů širšího kádru, Třebíč zatím výsledkově tápe, na jih Moravy ale přivezla kompletní kádr.

První třetina víc jak tisícovku přítomných diváků nadchnout v žádném případě nemohla. Nepřesné přihrávky, chyby v rozehrávce a slabé přesilovky, to byly dva hlavní herní faktory úvodních minut. Když už se jeden z týmů dostal do šance, bylo to zpravidla kvůli chybě protihráče. Aktivitu na ledě pomalu přebírala Třebíč, Hrbáček dokonce od modré orazítkoval tyč, gólově se však paradoxně v poslední minutě třetiny prosadili domácí. Vladimír Říha si vybruslil od mantinelu do střelecké pozice a skóroval mezi nohy brankáře.

Pokud první třetina nudila, druhá byla od první minuty plná zajímavých akcí. Riskantní výlet třebíčského gólmana Fialy za branku potrestal hned po pauze pohotovým nahozením Beroun a přesnou tečí David Videlka. Fiala neprožíval nejlepší minuty, o chvíli později neudržel Lattnerovu střelu a umožnil Vladimíru Říhovi dorážet do prázdné brány, rozklad hostující defenzivy dokonal v 31. minutě hezkým samostatným průnikem a dorážkou vlastní střely Jiří Beroun – 4:0.

Další vývoj zápasu by v tu chvíli jistě nikdo předpovědět nedokázal. Eduard Kadela dorážel do sítě ještě ve stejné minutě střelu od modré, o čtyři minuty později tečoval Petr Zahradník letící kotouč do protipohybu Kacetla, vzápětí domácího brankáře nachytal Ondřej Malinský z nulového úhlu a v čase 38:56 propustil znojemský mladík mezi tyčemi ránu Zdeňka Okála z velké vzdálenosti... Horácké Slavii stačilo na čtyři zásahy pouhých osm minut.

Zaskočení Orli se po přestávce snažili o aktivní hru, dění na ledě však znovu sklouzlo k množství zakázaných uvolnění, ofsajdů a přihrávek na hůl soupeře. Rozhodnutí padlo v 53. minutě, kdy obránce Lattner zavezl kotouč do pásma, přenechal jej do tandemu Martinu Podešvovi a mladý útočník vyslal ze své hole tvrdý projektil kolem Fialovy masky a přesně pod břevno. Parádní trefa tak vylepšila divácký dojem z druhé poloviny utkání. Třebíči už nepomohl k vyrovnání ani závěrečný oddechový čas a odvolání brankáře, Znojmo už si vítězství vzít nenechalo a před pátečním finále Tipsport Cupu v Plzni si užilo další domácí výhru.

Karel Soudek (Znojmo): Je dobré, že jsme vyhráli, ale spokojeni s hrou být nemůžeme. První dvacetiminutovka byla strašná. Jediné, co nás uspokojilo, bylo prvních deset minut ve druhé třetině a trochu i poslední třetina, když jsme dokázali vstřelit rozhodující gól. Samozřejmě takto ale příště hrát nemůžeme.

Roman Vondráček (Třebíč): Do zápasu jsme nastoupili lépe, než minulý týden. První třetina nebyla vůbec špatná. Hráli jsme jednoduše, nic jsme nevymýšleli. Horší byl vstup do druhé třetiny. Po chvíli jsme prohrávali 4:0. Naštěstí nastal obrat a hru jsme dokázali vyrovnat i gólově. Třetí třetinu jsme zvládli odbránit, ale bohužel zase jeden propadák a dostali jsme gól na 5:4. Všechny branky padly po našich individuálních chybách.