Závěrečný nápor body nepřinesl

19.11.2002 | Michal Berg

P r a h a - Ani drtivý tlak Orlů v závěrečných minutách k bodovému zisku nepomohl. Brankář Sparty Bříza vychytal všechny šance Znojma, Orlům se už tradičně nedařily ani přesilové hry. V průběhu zápasu skórovali za Znojmo Procházka, Cisár a Plášek.

23.kolo, úterý 19. 11. 2002, 18:00, T-Mobile Aréna
Sparta
13. Martinec (Jiruš, Žemlička), 19. Šrek (Martinec, Žemlička), 26. Broš (Kratěna, Tomajko), 36. Broš (Kratěna) - 23. Cisár (Plášek), 38. Milan Procházka (Vorel), 43. Plášek (Toman). Rozhodčí: Homola - Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 5:6, navíc Bříza 10 min., Broš 5 min. a do konce utkání - Plášek 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 2:2, 0:1. Diváci: 3646.
HC Sparta Praha: Bříza - Slavík, Srdínko, Hanzlík, Jiruš, F. Ptáček, Šrek - Kratěna, Broš, Tomajko - Tomík, Leška, Havelka - Branda, Martinec, Žemlička - Špaňhel, Kašpařík, Vondráček.
ORLI ZNOJMO: Altrichter - Soudek, Havíř, Benák, Křetinský, Snopek, Toman - Pucher, Haman, Uram - Plch (41. Mikulík), Vorel, Procházka - Cisár, Erat, Plášek, od 26. min. navíc Petr Kumstát.

Ani vedení 4:1 nestačilo Spartě ke snadnému zisku bodů a Orli dokázali, že bojovnost jim zcela jistě nechybí. Přestože Orli vstoupili do zápasu nebojácně, byla to Sparta, která při signalizované výhodě šla do vedení gólem Martince. Ještě do konce první třetiny zvýšil v přesilovce Šrek na dvoubrankový rozdíl.

Snížení přišlo na začátku druhé části, kdy Marián Cisár využil chyby v domácí rozehrávce a snížil. Dvougólový náskok získala Sparta opět po kombinaci Kratěny s Brošem. Broš přidal vzápětí díky zaváhání Soudka čtvrtou branku do Altrichterovy klece a se Znojmem to vypadalo špatně.

Orly však nepříznivý stav ještě více nabudil a výsledkem tlaku byla branka Milana Procházky, který dorážel Vorlovu střelu. Před koncem třetiny měl ještě velkou šanci Pucher, ale Ptáček puk poskakující kolem brankové čáry uklidil do bezpečí.

Méně štěstí měl sparťanský gólman při střele Milana Tomana, kterou jemně tečoval Karel Plášek a Sparta vedla již jen o jednu branku. Znojmo mohlo srovnat při dvou dvojnásobných přesilovkách, velkou šanci měl Cisár, ale přestřelil. V závěru Orli dokonale přikovali soupeře k jeho brance a pouze díky bravurním zásahům gólmana Břízy už Sparta neinkasovala.

Pavel Hynek (Sparta Praha): "Zbytečně jsme pustili Znojmo ke kontaktu a v závěru jsme si utkání ještě navíc zkomplikovali vlastní nedisciplinovaností. Udělali jsme tři zbytečné fauly za brankovou čarou, to bylo vzhledem k vývoji zápasu a stavu nezodpovědné. Znojemští ale potvrdili, že i na hřištích soupeřů praktikují po celých šedesát minut aktivní hokej, skvěle bruslili a napadali."

Milan Skrbek (Znojmo): "Odehráli jsme celkem dobré utkání, avšak v určitých momentech nám chyběl větší důraz před vlastní i soupeřovou brankou. Nedařily se nám ani přesilovky, ale ty se nám nevedou už dlouho."