15'
19'
39'

Závěrečný tlak Orlům k výhře nestačil

Třetímu čtvrtfinálovému zápasu vévodilo Bolzano, které bylo lepší v zakončení a po dvou třetinách vedlo 4:1. Znojmo v posledních minutách snížilo na rozdíl jediné branky, k vyrovnání skóre už ale nemělo dostatek času ani sil.

Znojemští hokejisté si hned zkraje utkání vyzkoušeli přesilovou hru, díky níž si vynutili tlak. Opět se ale projevila nejistota v zakončení, přestože si tým vytvořil pár zajímavých šancí. Zato na druhé straně kluziště stačilo ke změně skóre málo – po rychlém protiútoku procpal kotouč k tyči Lassilovy klece Colton Hargrove. A právě na bleskové výpady se mužstva spoléhala i v dalších minutách. Jen s minimem přerušení hra pádila kupředu až do chvíle, než Orli nedůsledně pokryli prostor před Lassilou a opět Colton Hargrove propasíroval puk za brankovou čáru. Vypadalo to, že v závěru třetiny dokáží domácí dostat soupeře pod tlak, pak ale přišla další hrubka v podobě ztráty kotouče a individuální únik zakončil Daniel Catenacci přesně mezi Lassilovy betony. V poslední minutě ještě podtrhl znojemskou marnost v zakončení McRae, jenž sám před Irvingem ztroskotal při snaze o bekhendovou střelu.

Po pauze nastoupilo na led daleko aktivnější a nebezpečnější Znojmo, navíc se střídajícím Grohem mezi třemi tyčemi. Italští hráči se měli ve svém obranném pásmu co otáčet, aby odolávali tlaku. A Orlům se konečně podařilo prolomit kletbu brány Bolzana. Zcela osamocený Anthony Luciani dostal ideální pobídku do předbrankového prostoru a rozradostnil tribuny Nevoga arény. Český nápor následně oslabil, hra se vyrovnala. Po úniku Hargrova po křídle mohlo jít Bolzano opět do tříbrankového vedení, ale americký útočník minul vzdálenější tyč Grohovy svatyně. Hosté ale přesto ještě před druhou sirénou odskočili. Znojemskou obranou prošel bez povšimnutí Domenico Alberga a sám před gólmanem zamířil do horního růžku.

Třetí třetina nabídla již o poznání vlažnější podívanou. Snaha Znojemských o útočení narážela na výtečnou defenzivní činnost Bolzana. A ani to už se nikam příliš nehnalo. Větší vzrušení přinesla rána Flicka od modré čáry, kterou se jeho spoluhráči ještě pokoušeli dorážet. Před domácí bránou bylo zase rušněji při italské početní výhodě, kromě zakončení Hannouna z kruhu ale nebyl Groh nijak výrazně ohrožen. Ve velké šanci se ocitl Svoboda při samostatném nájezdu, Irving však ani tentokrát nepovolil. Na druhé straně zase Groh efektním zákrokem lapačkou vygumoval přečíslení soupeře.

Pak ale přišlo něco naprosto nečekaného a znojemským stadionem to pořádně zahřmělo! Ke snížení na 2:4 dokázal zavelet po dělovce od modré čáry Taylor Doherty, o necelou minutu později jej napodobil Ondřej Mikliš. Orli navíc získali početní výhodu poté, co soupeř vyhodil kotouč na tribuny a inkasoval dvě minuty za zdržování hry. Znojemská střídačka odvolala gólmana a zkoušela štěstí v šesti. Hráči ostřelovali Irvinga ze všech pozic až do posledních vteřin, ale vymodlená vyrovnávací trefa už nepřišla. Přesto si při odchodu do šaten vysloužili od fanoušků skandovaný potlesk.

Jiří Beroun (Znojmo): Rozhodla první třetina. Nepohlídali jsme si střed a nechali tam volné hráče. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale opět jsme je neproměnili. Na tom konci to z těch kluků možná spadlo a řekli si, že nemají co ztratit. Alespoň ukázali divákům, že o to zabojovali. Díky fanouškům, kteří přišli. I po první třetině fandili dál.

Greg Ireland (Bolzano): Nebyl to dnes náš nejlepší výkon. Na rozdíl od posledního zápasu dnes publikum nebylo tak nepřátelské, což bylo asi způsobené tím, že jsme nehráli žádnou přesilovku. Zato domácí jich měli snad šest. To se mi opravdu líbilo. Na konci si před naším gólmanem dovolili věci, které by neměli. Nemám k tomu co dodat.