1/3
2/3

Report ze zápasu VSE vs. ZNO (1:4)

Mezi znojemskými hráči se ještě neobjevila nová tvář, obránce Libor Švindl, který nemohl nastoupit kvůli potížím s registrací. Na druhé straně, v barvách Vsetína, se už představil navrátilec Jiří Burger.

V úvodu hráli hosté na 4 útoky. K Jantovskému a Kaňkovskému se přidal Bělohlavek místo Mařáka, ten nastoupil vedle Petra Kumstáta a Vorla. Znojemští, jak už začíná být pomalu tradice, nenastoupili do utkání pravou nohou. Hned po 40 vteřinách hry zazvonila za zády Svobody tyč. První třetina patřila především domácím. Vsetín si vytvořil tlak, hráči se snažili střílet s každé pozice, ale v brance Znojma stál Oldřich Svoboda. V 8 minutě utkání se poprvé v zápase vylučovalo. Hlavní rozhodčí poslal do čtyř hostující tým. Znojemští Orli nepustili Vsetín do žádné vážnější šance a díky dobře odehranému oslabení se dostali více do hry. Nejvíce se o práci Kamešovi staral první útok, Pucher, Uram, Haman. Hosté se začali rozjíždět, ale jejich vlak zastavil v 18:51 přesnou střelou po ledě k tyčce branky Paroulek po přihrávce Burgra. ( 1:0 ) 26 vteřin před koncem první třetiny byl vyloučen hráč Vsetína. Orli měli hned po vhazování velkou šanci vyrovnat, nevyužili ji a tak do šaten odcházeli s jedním inkasovaným gólem.

Na začátku druhé třetiny stáhl znojemský trenér Bělohlávka, na jeho místo se vrátil Mařák, Vorla a Petra Kumstáta. Na hostech bylo znát menší rozladění s obdrženého gólu „do šatny“. Přesilovku dohráli bez nějakého většího ohrožení Kamešovi branky. Orli ve hře držel především vynikajícími zákroky brankář Oldřich Svoboda, kterého Vsetínští nepřekonali ani když ležel na ledě. Domácí byli neustále nastěhovaní v útočném pásmu a hosty téměř nepustili k puku. Ale do puntíku se vyplnilo pravidlo nedáš dostaneš. Z ojedinělého útoku Znojma padla vyrovnávací branka. Haman přihrál na červenou Uramovi, ten prodloužil k modré na Puchera. Petr vypálil a puk se pod Kamešem do klouzal do branky (1:1). V 31 minutě odešel na trestnou lavici domácí hráč a za necelou minutu byl za ním poslán další. Znojemští dvojnásobnou početní výhodu využili už po 15 vteřinách. Střelu Haviře, kterou Kameš vyrazil, doklepl do branky Pucher a strhnul tak vedení na stranu hostí. (1:2) Ani druhý potrestaný hráč Vsetína se na trestné moc dlouho nezdržel. Uplynulo 23 sekund a Kameš lovil puk po střele Mařaka ze své branky po třetí. ( 1:3 ). Při vlastním oslabení měl ještě velkou šanci Haman, poté co vystihl vsetínskou přihrávku, se dostal do sólového nájezdu, ale náskok nezvýšil. Do konce druhé třetiny už brankáři obou týmu za svá záda nic nepustili.

Po patnáctiminutové přestávce se domácí hráči vratili na led se změnou na postu gólmana. Do branky se místo Kameše postavil Ivo Pešat. Na konci 43 minuty odešel už po třetí v zápase na trestnou znojemský útočník Kaňkovský. Odpočíval plné dvě minutu, které od rozhodčího obdržel, protože ač si Vsetínští vypracovali dobré šance, Svobodu překonat nedokázali. V 8 minutě poslední třetiny poslal Šindler na trestnou lavici Pavla Kumstáta, ale domácí si moc přesilové hry neužili. Ve 49 minutě utkání špatně střídali, rozhodčí to zaregistrovali a odpískali příliš mnoho hráčů na ledě, což je za dvě minuty. Další dvě trestné minuty udělil Šindler nejprve hostujícímu Soudkovi a minutu na to, za faul na kapitána Orlů Heše, Pardavému. Přesně v momentě návratu Pardavého na led se tentokrát proti Pešatovi prosadil Mařák. ( 1:4 ) Na Lapači už byli slyšet jenom fandové Znojma, kteří v hojném počtu přijeli povzbudit svůj tým.

Milan Kastner (Znojmo): Na začátku se nám podařilo zachytit nástup Vsetína, i když jsme měli na začátku štěstí, ve druhé třetině se nám podařilo vyrovnat a od té doby jsme znepříjemňovali domácím naší obranou hrou. V závěru už bylo evidentní, že se Vsetínu doma nedaří tak, jako v předchozích sezónách a my jsme přidali další tři góly.

Jan Neliba (Vsetín): Pro nás to bylo nešťastné utkání. Za stavu 1:0 jsme nedokázali zvýšit i když jsme měli spoustu příležitostí a v krátkém časovém rozpětí jsme inkasovali 2 góly. Mužstvo nepodalo špatný výkon, ale v poslední době se nám střelecky nedaří.