0:1, 1:0, 1:2
1/3
2/3

Ze severu Čech se třemi body, Znojmo udolalo Kadaň

<em>Kadaň</em> - Cenné vítězství vybojovali znojemští hokejisté v Kadani. Po dlouhé cestě zahájili utkání dobře a Aleš Staněk je poslal do vedení. Domácí sice zásluhou Bouška vyrovnali ihned po přestávce, o osudu zápasu ale v závěrečné třetině rozhodly dvě přesné trefy z hokejek Pavla Mojžíše a Jakuba Svobody. Kadaň ještě gólem v oslabení dvě minuty před koncem zápas zdramatizovala, Orlům už ale radost z vítězství nesebrala.

Překvapivě s velkým útočným apetitem vstoupili Kadaňští do duelu s hráči Znojma. Už ve 2. minutě z tlaku domácích zvonila konstrukce branky po střele Polanského. Na druhé straně se předvedl Hronek ve 4. minutě, kdy Plášek měl k dispozici několik pokusů na zakončení. Hosté vycítili šanci a tlačili se dále před domácího ochránce svatyně. K ohrožení branky došlo například při nevydařené otočce Říhy, který se dostával do velmi slibné pozice.

Protože se Kadaň nevzmohla na žádnou kloudnější útočnou odpověď, přišlo v čase 13:40 potrestání z hole Staňka. Po chybě domácí obrany a přihrávce Mojžíše střílel již zmíněný kat přesně – 0:1.

Ve zbytku třetiny se na ledě uskutečňovala spíše přetahovaná o každý metr ledu, která byla doprovázena řadou nepřesností. Hosté uklidněni vedoucí brankou se nikam netlačili a Kadaňští nebyli schopni založit kloudný útok. Do kabin se tak šlo za nadějnějšího stavu pro Orly.

Jak začala 1. část, tak vypadal start také další dvacetiminutovky. Už v čase 20:36 byly karty na ledě srovnány. Po asistenci Kloze se kotouče ujal Boušek, který chladnokrevným blafákem nedal Horčičkovi pranic šancí – 1:1.

Hra na ledě byla vyrovnaná jak v poměru skóre, tak v rozložení sil na ledě. Oba celky občas ohrozily protistranu, avšak žádné ostřelování branek k vidění nebylo. Až v půlce zápasu bylo na ledě přeci jen rušněji. Nejprve ujeli Říha se Sedlákem, aby následně své sólo neproměnil ani Balázs. Po pár dalších pokusech Kadaně musel v 35. minutě zasahovat výrazněji Hronek, neboť musel hasit hned několik dorážek Orlů. Protože Severočeši nedokázali v přesilových hrách sehrát delší útočný tlak, bylo jasné, že do závěrečné třetiny se půjde za nerozhodného stavu.

Jako kdyby hosté chtěli předznamenat budoucí úder, o kterém ještě nikdo neměl tušení. V 43. minutě totiž Orli přečíslili domácí obranu, ale Plášek nedokázal situaci správně vyřešit. K nápravě došlo v čase 44:31, kdy Znojemští rozebrali Kadaňské a v signalizované výhodě získali vedení na svoji stranu. Po asistencích Staňka s Meidlem zakončoval do odkryté klece Mojžíš1:2.

Na dobrou náladu hostů se snažil v 47. minutě zareagovat Šíp, který v nadějné pozici nedosáhl na dlouhou přihrávku. Kadaň se pomalu začínala nadechovat k závěrečnému náporu, když přišel definitivní úder Znojma. V čase 52:36 se kolem laxní obrany Kadaně provlékl Svoboda a tvrdou ranou zvýšil – 1:3.

Kadaň vrhla vše do poslední fáze zápasu, hned trio hokejistů Znojma dokonce nevyužilo nabídnuté příležitosti po přihrávce Kloze. Když šel na trestnou Knyazev v 58. minutě, nikdo už zřejmě o výsledku nepochyboval. Přesto v čase 58:13 vykřesal naději Stehlík, po asistencích Kloze a Bouška – 2:3. Ke srovnání již zbývalo velmi málo času a po marném odvolání brankáře si Znojmo připsalo vítězství, podložené zodpovědným výkonem.