Přípravné zápasy - čt 10. 8. 2006
přát.
1:2sn
0:0, 0:0, 1:1 - 0:1 po s.n.
Č. Budějovice

Ze souboje dvou brankářů vyšel vítězně Chábera

Z n o j m o - Ani v třetím přípravném utkání se nepodařilo Orlům vyhrát. Skóre se poprvé měnilo až na začátku třetí třetiny, kdy se dostali do vedení hokejisté HC Mountfield. Znojmo dokázalo odpovědět brankou <b>Erata</b>. Nerozhodný stav zůstal až do konce utkání. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byly lepší Č. Budějovice. Za Orly neskóroval ani jeden z pěti hráčů, hosté byli úspěšní jedenkrát. Ač nepadlo příliš branek, bylo utkání pohledné, na obou stranách vynikali brankáři.
Domácí mužstvo bylo od začátku jasně aktivnější. K vážnější akci se hosté dostali až v 5. minutě, kdy Vak přihrával Vydarenému, který pálil, ale Trvaj jeho pokus zastavil pravým betonem. Při první početní výhodě si Orli vytvořili slibnou šanci ve které Pucher našel Kucharczyka, jež byl zastaven pouze za cenu faulu. Hosté si o chvíli později ve vlastním oslabení vytvořili dobrou příležitost, ale Kotrlova střela jen těsně minula tyč. V polovině první třetiny se mužstva nedokázala udržet delší dobu v pásmu soupeře a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Při znojemském vyloučení se Budějovicím podařilo Trvaje překonat, ale puk skončil jen na tyčce. Do konce prvního dějství si už ani jeden tým žádnou větší šanci nevytvořil.

Na začátku druhé třetiny se v přesilovce dostal do dobré příležitosti Budějovický Posmyk, ale jeho ránu Trvaj vykryl. Utkání se potom neslo ve vlahém tempu a další šance se zrodila až v polovině utkání. Hübl, skoro osamocen, jel na brankáře Trvaje, ten jeho pokus vykryl. Další příležitost si hosté vytvořili o pár minut později. Šimánek se prodral až před znojemského brankáře, který excelentním zákrokem zabránil skórování. Závěrem třetiny spočinuly oči diváků na rozhodnutí rozhodčího, Hüblova střela prošla Trvajovi mezi betony, ale puk se až za brankovou čáru nedostal a sudí nemohl signalizovat gól.

Třetí dějství začalo ve znamení hojného vyloučení na domácí straně. Na trestné lavici se rázem ocitlo kvarteto znojemských hráčů a hostům se tak naskytla příležitost dvojnásobné přesilové hry, kterou hned vzápětí využili. Po přihrávce Vaka se trefil Gulaš. Domácí měli slibnou příležitost ke srovnání v polovině poslední třetiny. Kucharzcyk zpoza branky nahrával Růžičkovi, ten pálil pouze do brankáře. Vyrovnání přišlo o dvě minuty později. Vaškovičovi se nepodařilo natřikráte úspěšně zakončit, odražený puk se však dostal k Eratovi a ten na podruhé zavěsil. V poslední minutě se naskytla příležitost rozhodnout pro oba týmy, avšak Hübl trefil jen břevno a Plášek z blízka nepřekonal Cháberu. Ke slovu tedy přišly samostatné nájezdy, kterými o svém vítězství rozhodl tým z města pod Černou věží.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): Zlepšila se naše hra dozadu, neměli jsme ještě moc času nacvičovat přesilovky a oslabení, takže tam se projevovaly chyby. Proti minulému zápasu jsme se mírně zlepšili. Dopita nehrál, protože má zánět v nártu, vypadá to tak na tři dny.

Josef Jandač (České Budějovice): Zatím to byl nejkvalitnější zápas, co jsme odehráli. Byla to výborná příprava, protože Znojmo hrálo dobrý, rychlý hokej. Akorát nepadaly góly, protože oba brankáři byli výborní. My jsme zejména ve druhé třetině neproměnili spoustu šancí.