2:2, 0:1, 1:1
1/3
2/3

Znojemští zakončili přípravu výhrou nad vicemistrem

Z l í n - Po předchozí domácí výhře 5:4 na samostatné nájezdy s Třincem uspěli Znojemští orli i na ledě finalisty uplynulé sezóny, HC Hamé, a završili tak sérii devíti přípravných zápasů. V utkání plném zvratů nejdříve po třech minutách vedli brankami <b>Mikulíka a Berouna</b>, houževnatý soupeř však dokázal dlouho před první sirénou vyrovnat dvěma góly Okála. V prostředním dějství zvyšoval navrátilec do sestavy <b>Plášek</b>, na začátku třetí třetiny už ale na ukazateli opět svítil nerozhodný stav 3:3. Ten vydržel až do 59. minuty, kdy znojemský <b>Pucher</b> (foto) znovu projevil vůli ještě změnit výsledek a poslal za Altrichterova záda vítěznou trefu.
Už po 28 vteřinách nedokázal Altrichter zkrotit plachtící puk a do odkryté klece pohotově zakončil Mikulík. Orli na zaskočené Medvědy nebrali žádné ohledy a za další dvě minuty zvýšili své vedení. Odražený puk z pozice mezi kruhy prudkou ranou uklidil za Altrichtra Beroun - 0:2. Úvodní třetina opravdu stála zato - gólostroj totiž neměl konce. Trvajem vyražený puk proměnil v úvodní gól HAMÉ Miroslav Okál a tentýž hráč ve 12. minutě zařídil i vyrovnání. V oslabení byl zahákován při pokusu o brejk a nařízené trestné střílení s přehledem proměnil. Před odchodem do kabin neuspěl tváří v tvář Trvajovi Kovář a na druhé straně Jiří Malinský obětavým zákrokem zpacifikoval únik Mikulíka s Tatarčíkem.

Ve Zlíně neoblíbený, ale v osobních soubojích stále skvělý Jiří Dopita, který se již po zranění rovněž vrátil na soupisku Orlů, hned zkraje druhé části lehce odstavil o 23 kg lehčího Rachůnka, ale betony Martina Altrichtra mu víc nedovolily. Zmíněný útočník HAMÉ byl k vidění hned vzápětí na druhé straně, když v úniku dvou proti jednomu nedokázal v pravý čas zkrotit Čechovu přihrávku. Smolařem zápasu byl zřejmě Marek Uram. Ten v polovině utkání už podruhé nedokázal trefit poloprázdnou branku. Hosté však přece jen udělali další gólový krok. Hamrlíkovi se nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny a spolupráce Ludvík - Plášek znamenala vední Orlů. Dva fauly hostů mohly opět srovnat stav, leč Trvaj odolal. Stejně si vedl i po střele Záhorovského z úniku a dorážce Okála.

Parádní rána Martina Hamrlíka otevřela závěrečnou část. Trvaj jeho dělovku zaregistroval až za svými zády - 3:3. Hokejový osud si ale s domácími hráči před koncem zápasu krutě zalaškoval. Medvědi měli několik velkých šancí, nakonec však odjížděli z ledu zklamáni. Richard Král z metru trefil šikovnou Trvajovu lapačku a z trestné lavice vracející se Nosek neproměnil další nájezd dvou proti jednomu. Dvě minuty před koncem v přesilové hře Král vyšachoval orlí letku exkluzivní přihrávkou na naprosto volného Zubíčka, ten měl snad až příliš mnoho času a svou příležitost nezužitkoval. Medvědi neurvali vítězství - naopak, v závěru přišel šok. Pucher prokličkoval unavenou obranou a stihl i brilantně zakončit vítězným gólem.