Lublaň
1/3
2/3

Znojmo díky třetí třetině ovládlo utkání a porazilo vysoko Lublaň

Po prvních dvou vyrovnaných třetinách předvedli Orli senzační výkon v té třetí. Svému soupeři nasázeli celkem šest gólů, a udrželi tak domácí neporazitelnost, která trvá již úctyhodných pět zápasů!

Utkání začalo v útočnějším tempu, než se očekávalo. Oba týmy se tlačily do útoku a vytvářely si šance. Navzdory tomu, že byli Orli favoritem zápasu, první se radovala po dorážce Stefana Chaputa Lublaň. Kanadský útočník se po střele Pema dostal k volnému puku a prostřelil Nechvátala. V závěru třetiny už to vypadalo, že budou do kabin odcházet spokojenější hosté. Puk se však dostal k Pucherovi, který si zkušeně pohlídal čas a přihrál Lubomíru Štachovi, jenž dvě sekundy před hvizdem rozhodčího dokázal vyrovnat.

Do druhé třetiny vlétli domácí aktivněji, paradoxně to však byli hosté, kdo se znovu dostal do vedení. Znojmo, které před zápasem disponovalo statusem nejtrestanějšího týmu, poskytlo Lublani přesilovou hru a Andrej Hebar mířil od modré přesně k tyči. Orli se snažili rychle vyrovnat, ale puky jim přeskakovaly hokejky, popřípadě zasáhl skvěle chytající Roy. Největší tlak, kterému hosté museli čelit, nastal podobně jako v prvním dějství ke konci třetiny. Nejprve trefil Yellow Horn horní tyč Royovi svatyně, posléze vytáhl kanadský brankář ve službách slovinského týmu sérii vynikajících zákroků proti střelám Šedivého, Yellow Horna a Lattnera.

Trenér Režnar do závěrečné periody drobně pozměnil sestavu, což se ukázalo jako skvělý tah. Orli se nehodlali smířit s prohrou a ve třetí třetině předvedli famózní výkon. Obrat řídil David Bartoš, který tečoval střílenou přihrávku Yellow Horna přesně mezi betony Roye. O pár minut později se prodral před brankáře Radek Číp, bekhendem prostrčil puk za brankovou čáru a dostal Znojmo do vedení. Domácím ale jednobrankové vedení nestačilo, Číp přihrál na kruh Martinu Podešvovi, který příklepem propálil gólmana Slovinců.

Třetí třetina naprosto patřila Orlům. Diváci mohli vidět rychlý a pohledný hokej. To, co se domácím dvě třetiny nedařilo, ve třetí vycházelo naprosto podle představ. V 51. minutě vyslal nejproduktivnější hráč EBEL Yellow Horn do jízdy Ondreje Šedivého, jenž překvapil Roye střelou švihem k tyči. Ani tříbrankové vedení však Znojmu nestačilo. Od levého mantinelu si vyjel Ondrej Šedivý, který přesnou ranou pod břevno překonal svým druhým zásahem v utkání Trelce, který nahradil Roye v bráně. I Radek Číp dostal chuť na druhý gól, vybruslil si do středu kluziště a střelou přes obránce upravil stav skóre na konečných 7:2.

Jiří Režnar (Znojmo) V prvních dvou třetinách na nás ještě byla vidět taková ta únava z cesty z Dornbirnu. Přijeli jsme až brzy ráno a hned jsme šli na led. Lublaň hraje výborný defenzivní hokej. Letos tam má navíc nové hráče, kteří umí využít situaci ve středním pásmu a dostat se do přečíslení. Před třetí třetinou jsme trochu zamíchali sestavou a už to vypadalo lépe. Pomohla k tomu naše čtvrtá branka, kdy to soupeř otevřel a už nehrál tak defenzivně. S pátým gólem prakticky přestali hrát.

Fabian Dahlem (Lublaň): S prvními dvěma třetinami můžeme být spokojeni, s tou třetí samozřejmě ne. Je to pro nás poučení. Musíme být koncentrovaní, hrát v nasazení a tvrdě po celých šedesát minut. Věřím, že se zlepšíme a v příštím zápase do toho dáme znovu vše.