1:1, 0:0, 1:1 - 0:1
1/3
2/3

Znojmo dokonalo velký obrat v prodloužení a vyrovnalo stav série!

Orli vstoupili do zápasu lépe a díky Trivinovi vstřelili první branku. Dornbirn ale využil četných přesilovek, ještě v úvodní části vyrovnal a sedm minut před koncem se dostal do vedení. Tomas však dvě a půl minuty před koncem vyrovnal a po 40 vteřinách prodloužení srovnal sérii Yellow Horn!

Čtvrté utkání čtvrtfinálové série začalo hodně opatrně. Ani jeden tým nechtěl udělat první chybu. Přesto zaplněné hlediště vidělo úvodní branku již v 6. minutě. Hardy vyrazil Yellow Hornovu střelu pouze před sebe, kde číhal Corey Trivino a poslal puk do sítě. První gól nic nezměnil v nastoleném tempu hry, i nadále se vyčkávalo na chyby soupeře. V závěru úvodní dvacetiminutovky se domácím v početní výhodě naskytla šance na vyrovnání. Greentree sice netrefil od modré bránu, puk se ale šťastně odrazil od zadního mantinelu přímo k Christopheru D’Alvisovi, jenž neměl těžkou práci.

Druhé dějství se neslo v podobném duchu jako to první. Byl k vidění opatrnější hokej a vyčkávalo se na chyby. Vše mohla znovu změnit přesilová hra Dornbirnu, tentokrát dvojnásobná. Orli však statečně bránili a nepustili soupeře do vedení. Naopak mohli později sami udeřit. Yellow Horn zkušeně ve vlastním pásmu obskočil padajícího soupeře, zatáhl kotouč do útočného pásma a tvrdou ranou nadělal Hardymu velké problémy. Další nebezpečná akce přišla dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny. Pucher skvěle uvolnil Tomase, který se řítil sám na bránu, jenomže čárový rozhodčí přerušil hru kvůli postavení mimo hru.

Do třetí pasáže utkání vstoupili buldoci o něco lépe. Zejména díky dalším přesilovým hrám se dostali na koně a Orli museli obětavě střežit svoji svatyni. To se jim dlouho dařilo, ovšem v 53. minutě vyslal James Livingston od modré nenápadnou střelu, která zapadla Lukášovi nad ramenem do brány. Znojmu tak nezbývalo nic jiného, než zaměřit všechno na útok. Rakušané dlouho odolávali, kouč Jiří Režnar proto sáhl k oddechovému času. Tento tah vzápětí přinesl své ovoce. Pucher vyhrál vhazování v obranném pásmu a Bořuta vyslal po levém mantinelu do útoku Romana Tomase, jenž za modrou napřáhl a vstřelil vyrovnávací branku svého týmu.

Šedesát minut vítěze nepřineslo, na řadu tak přišlo prodloužení. Do něj vletěli Orli hodně ofenzivně a ze všech sil se snažili rozhodnout co nejdříve. V čase 60:40 se na ně usmálo štěstí. Colton Yellow Horn nahodil z prakticky nulového úhlu puk na bránu a Hardymu se nešťastně odrazil od obránce přímo do sítě. Znojmu se tak povedlo vyrovnat stav série a již v neděli se může dostat do vedení.