55'
5'
10'

Znojmo na domácí půdě porazilo Tábor

Podruhé v řadě museli Orli za stavu 0:2 otáčet utkání. I díky dvěma trefám Radima Matuše a jednomu gólu Tomáše Svobody si poradili a zvítězili v dalším přípravném zápase.

I přes úmorné vedro panující v posledních dnech se znojemští hokejisté představili poprvé v rámci přípravných duelů na domácí půdě. V úvodu sice více operovali s pukem na svých holích, ale Táborským stačil jeden bleskový protiútok k tomu, aby Adam Přibyl překonal Pecheka v jihomoravské kleci. Další minuty se nesly v duchu oťukávání na obou stranách. Tuto klidnou pasáž přerušil až druhý gól hostujícího týmu v podání Aleše Macháčka. Orli se postupně dostávali do tempa, nejdříve provětral Davida Nováka v kleci Jihočechů pěknou ránou z mezikruží Tomáš Svoboda. Krátce poté si Znojmo zahrálo početní výhodu pět na tři, kterou již Tomáš Svoboda beze zbytku využil po rychlé kombinaci před bránou a snížil na 1:2 z pohledu domácích. Závěr třetiny se již nesl ve znojemské režii, Orli se usadili v útočném pásmu, ale na vyrovnání se jim před odchodem do šaten dosáhnout nepodařilo.

Na startu prostředního dějství si Znojemští vyzkoušeli dvě početní výhody krátce po sobě. Hlavně v té první nepříjemně pálili od modré beci Sedlák s Čermákem, nicméně táborský gólman nepovolil. Na druhé straně kluziště jistě stojí za zmínku Beranovo zakončení z úhlu, které zvládl vykrýt Pechek. O pár vteřin později šli domácí hokejisté poprvé v utkání do oslabení, s nímž ale neměli příliš starostí, navíc díky špatnému střídání soupeře se síly na ledě brzy vyrovnaly. V 39. minutě utkání přišel nepříjemný zákrok do obličeje Kövera, za nějž protihráč inkasoval čtyři trestné minuty. Radimu Matušovi z nich stačilo ukrojit pouhých čtrnáct vteřin a z dorážky srovnal skóre na 2:2.

Část početní výhody dohrávali Orli ještě ve třetí třetině, ale k vážnějšímu zakončení se neprobojovali. V obrovské šanci se objevil až Adam Havlík, jenž se ukázkově prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči, jeho střelu ale Novák udržel před brankovou čárou. Také své druhé a následně i třetí oslabení zvládlo Znojmo bez větších problémů. Větší šance Táborských přišla až v plném počtu hráčů na obou stranách, kdy pálil od modré čáry Černý, ale Pechek jeho pokus zkrotil na svých betonech. Orli se po dvou oslabeních začali vracet do hry a zejména aktivní Tomáš Svoboda zatápěl před táborskou klecí. Obrat ve skóre, který dlouho visel ve vzduchu, zařídil kapitán Jihomoravanů Radim Matuš v přesilovce. Znojmo tak dalo všechny své tři góly v početní převaze. Rozhodčí i nadále vylučovali na straně Tábora, výhodu pět na tři ale tentokrát domácí nevyužili. Poslední vteřiny základní hrací doby se odehrály ve znojemském obranném pásmu. Hosté odvolali gólmana, vybrali si oddechový čas, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Byl to klasický letní hokej. Zápas splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Věděli jsme, že soupeř bude urputný a že si nesmíme nechat vnutit jeho hru. Tím, že si budeme hrát to svoje, to bude jenodušší. Jsou to jiní soupeři než loni. Kluci musí pochopit a zvyknout si, že to tak bude celou sezónu.

Arpád Györi (Tábor): Vkročili jsme do toho zápasu hůř. První tři střídání nás soupeř zatlačil. Pak jsme se dostali do vedení. To, co nakonec ovlivnilo zápas, byla druhá třetina, ve které jsme měli hodně vyloučených. Znojmo se tím dostalo do hry. Ty přesilovky měli výborné. Byla jen otázka času, kdy to srovnají. Zápas byl bruslivý a ukázal nám některé další věci. Za mě panuje spokojenost, i když jsme prohráli. Soupeř ukázal svoji kvalitu. Jsme rádi, že jsme tu mohli hrát.