O<sub>2</sub> Extraliga - pá 22. 9. 2006
Vsetín

Znojmo nechalo body na Valašsku

V s e t í n - V nelehké situaci odjížděli Znojemší orli na Valašsko a oslabení na nich bylo znát. V zápase plném vyloučení se chleba lámal chvíli po polovině hrací doby, kdy si vsetínští mladíci zajistili vedení. Hosté nedokázali odpovědět a ve třetí části zeleno-žlutí zvýšili skóre. Jejich brankář Štefl byl blízko své první nuly v kariéře, při power-play mu ji všk pokazil letošní ostrostřelec Znojma <b>Erat</b>. V samotném závěru ještě Rob korigoval na 3:1 a všechny tři body tak zůstaly na Lapači.
Václav Trávníček (www.hc-vsetin.cz)

Orli jezdí do Vsetína už několik let pravidelně pro body, dnes poprvé ale dokázali Valaši jejich kouzlo překonat. Po nevydařeném utkání s Českými Budějovicemi vstoupil šestinásobný mistr do utkání bez bázně. Štefl sice nejdřív musel zklidnit situaci a schovat puk před dotírajícím Selingrem, ale stejnou měrou oplácel na druhé straně kluziště Hrabal. Po zaváhání Orlů v obraně mohli skóre otevřít Berzinš s Davídkem, ale první jmenovaný volil zbrkle střelu, se kterou Trvaj neměl problém.

Totožná situace se opakovala v podání Sakrajdy a Dubce, kdy vsetínský „Sakic“ střílel příklepem mimo. Domácí gólman Štefl měl zase plné ruce práce se Svobodovou ranou nad padajícím obráncem Pelikovským. Největší brankovou příležitost ale zaznamenal vsetínský štírek Grill. Efektně se proháčkoval přes stahujícího se Němečka, obelstil i Trvaje, ale bekhendový blafák zvedl příliš vysoko. V závěru první části pak křížná přihrávka našla volného Erata, ale ten si s pukem u levé tyčky Šteflovy klece neporozuměl.

Druhá třetina ztratila na svižnosti, za což se přičinilo časté vylučování. Více početních výhod měli Znojemští, avšak ti měli v přesilovkách do dravců opravdu daleko. Jinak byla ze hry takřka přehazovaná. Od modré pálil Hrabal, jenže mu rána nevyšla. Otevřel se alespoň prostor pro Demela, ale ani ten hostujícího brankáře nepřekonal. Pozornost vsetínského gólmana zase prověřil Haman. Jako první nakonec kapituloval Trvaj. V avizované výhodě se přímo s kanadským důrazem prodral do brankoviště a puk pod víko doklepl Marek Dubec - 1:0. Téměř vzápětí mohl vedení zvýšit veterán Stantien, ale jeho jemná teč prosvištěla těsně kolem břevna. Orli byli v této části hry na kolenou.

Do třetího dějství vstoupili hosté s jasným cílem: srovnat. Nadechování se k nějakému většímu tlaku ale brzdila vyloučení. V obrovské příležitosti se hned natřikrát ocitl Peter Pucher a Štefl si svými zákroky vysloužil pochvalu trenéra Kopřivy na pozápasové tiskovce. Do útoku se hrnuli Duba s Davídkem, ale u hrazení si nerozuměli a kotouč skončil v bezpečí hostující obrany. Sám před Šteflem se vzápětí objevil exvsetínský Dopita, ale netrefil puk.

Po dramatických momentech v dvojnásobných přesilovkách přišla další branka. A opět v síti hostů. Podle stejného scénáře jako Dubec se autor druhého vsetínského gólu nacpal před Trvaje a puk za jeho záda dopravil snad natřikrát. Znojemští zkoušeli štěstí v power play a zásluhou Romana Erata se jim podařilo snížit. Další hra vabank se už ale hostům nevyplatila, prázdnou branku trefil kapitán Luboš Rob a pojistil vsetínskou výhru 3:1.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Měl jsem z utkání obavy, protože Vsetín letos vykazuje dobré výsledky. A ne náhodou. Našim hráčům nemohu upřít snahu, ale o vítězi rozhodla bojovnost, kousek hokejového štěstí a přesilovky. Vsetín zvítězil zaslouženě.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Souhlasím se svým kolegou. Díky bojovnosti se k nám přiklonilo sportovní štěstí a podržel nás vynikající brankář. Štefl dneska pochytal neuvěřitelné puky. Kluci si vítězství zasloužili svým přístupem. Jsem také rád, že jsme obstáli v bránění a zvládli napjatý konec.