Znojmo neudrželo dvougólový náskok a s Bolzanem prohrálo

13.01.2019 | Nikola Katolická

Červené dresy Znojmu k vítězství nepomohly. Dvě třetiny však bylo lepším týmem. Do poslední části vstupovalo s dvougólovým náskokem. Hosté ale během dvou minut vyrovnali a díky proměněnému trestnému střílení Alexandera Petana zvítězili.

38.kolo, neděle 13. 1. 2019, 17:30
Bolzano
Branky a nahrávky: 12. Hlava (Luciani, Vainonen), 37. Kalus (Stehlík, Lattner) – 48. Bernard (Frank), 49. Findlay (Catenacci, Campbell), 56. Petan z trest. střílení. Rozhodčí: Babić, Trilar – Bärnthaler, Nemeth. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2371. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Parkkonen, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Matuš, McPherson – Hlava, Stretch, Luciani – Němec, Bartoš, Mrázek – Špaček, Novák, Oščádal.
HC Bolzano: Irving – Nordlund, Marchetti, Geiger, Campbell, Glira, MacKenzie, Rowley, Frank – Brace, Findlay, Petan – Catenacci, Crescenzi, Insam – Deluca, Kuparinen, Miceli – Frigo, Bernard, Schweitzer.

První minuty úvodní části patřily hostům. Tyč za Lassilovými zády rozezvonil po dvaašedesáti vteřinách Insam. I Orli si ale brzy našli cestu do útočného pásma. V šesté minutě sice brejk dva na jednoho Hlava s Lattnerem neproměnili. V přesilovce ale poslal Orly po Vainonenově střele do vedení Nicolas Hlava.

V polovině druhé periody zahrozil Novák. Irving si ale jeho blafák do bekhendu pohlídal. O tři minuty později trefil C.J. Stretch jen pravou tyč. Znojmo si nadále tvořilo šance, a tak bylo jen otázkou času, kdy opět udeří. To se stalo v sedmatřicáté minutě. Z mezikruží se prosadil Marek Kalus.

V sedmačtyřicáté minutě se Kalus při vlastním oslabení dostal do samostatného úniku. Ten neproměnil. Hosté se ale provinili hrou v šesti, a tak hra pokračovala hrou čtyři na čtyři. Bolzano si vybudovalo tlak a po Lucianiho návratu z trestné lavice skórovalo. V oslabení poslal puk mezi Lassilovy betony Anton Bernard. O dvě minuty později přidal vyrovnávací trefu Bolzana z mezikruží Brett Findlay.

V šestapadesáté minutě McPherson těsně minul branku hostů a do brejku se dostal Crescenzi, svůj samostatný únik ale neproměnil. Rozhodčí následně nařídili trestné střílení, ve kterém se Alexander Petan nemýlil. Znojmo chtělo ještě vrátit zápas zpět na svou stranu a zkusilo to v šesti, prosadit se už ale nedokázalo.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Ten zápas se mi hodnotí opravdu těžce. Domácích proher tu teď bylo hodně, ale dnes to byla rána, která přišla jako blesk z čistého nebe. Hráli jsme dobře, kontrolovali hru... Ale deset minut před sirénou si to vedení nesmíme nechat sebrat. Jedna chyba, druhá chyba a už jsme se vezli. Je to velké zklamání.