Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - út 13. 8. 2013 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
5:4
2:1, 1:2, 2:1
Jihlava

Znojmo oplatilo Jihlavě porážku

Znojmo - Na gól diváci dlouho nečekali, v první minutě udeřil Pucher a o devět minut později jej napodobil Thomas, pro kterého to byl první gól v barvách Znojma. Hosté se ale nevzdali, ještě v úvodní části snížili a v té druhé dokonali obrat. Vedení jim však dlouho nevydrželo, Havlík srovnal a v závěrečné dvacetiminutovce vrátil náskok na stranu Orlů Pavlikovský, který tři minuty před koncem přidal další gól, jenž se nakonec ukázal jako vítězný. Exznojemský Čachotský stačil snížit, avšak vyrovnat se jeho týmu už nepodařilo.

Vstup do utkání vyšel znojemskému týmu na výbornou. Již v čase 0:54 přetavil početní výhodu v gól Peter Pucher, jenž z mezikruží poslal puk přesně pod břevno brány – 1:0. Domácí byli i nadále aktivnější, v čemž jim pomohlo hned několik vyloučení. Sáblík si ještě dokázal poradit s šancí Lattnera, o pár minut později již lovil puk ze své sítě po zásahu zadáka Andrewa Thomase - 2:0.

Orli ale své dvoubrankové vedení neudrželi příliš dlouho. S příchodem 12. minuty se před bránou nejlépe zorientoval Matič Podlipnik a poslal kotouč do odkryté části Čechovy klece – 2:1. Znojemský gólman si následně poradil při střele Kadlece od modré čáry, se štěstím uchránil vedení Orlů i po ráně Veleckého z ostrého úhlu.

Hned v prvních vteřinách prostředního dějství nastřelil domácí Podešva tyč Sáblíkovy svatyně, poté se ale ujali iniciativy hostující hokejisté. Nejdříve srovnal po chytrém pasu Čachotského zpoza brány Adam Zeman - 2:2. O necelé tři minuty se Ježci poprvé ujali vedení po teči Marka Prokše z hranice brankoviště – 2:3.

Domácí napnuli všechny své útočné síly a po přihrávce Podešvy napálil kotouč za záda přesouvajícího se Sáblíka Adam Havlík - 3:3.

Stejně jako ve druhém dějství odstartovali Orli i část závěrečnou velkou šancí, v níž se tentokrát ocitl Lattner. Znojemskému stupňujícímu se tlaku napomohlo opět několik vyloučení a v čase 49:22 se prosadil střelou ke vzdálenější tyči Richard Pavlikovský - 4:3. Také další přesilovku proměnil domácí celek v gól, když se po ráně Lattnera od modré čáry dostal k přesné teči opět slovenský bek Richard Pavlikovský - 5:3.

Jihlava sympaticky utkání nezabalila a díky vyloučení Bořuty si dokonce zahrála početní výhodu šest na čtyři, kterou také využil po aktivním počínání si před bránou Tomáš Čachotský - 5:4. Více už však hosté nestihli, Znojmo si v samotném závěru pohlídalo těsné vítězství.


Autor: Petr Frömel, Marcela Procházková

Andrew Thomas: Musím se naučit hodně českých slovíček

Znojmo - Oproti loňsku se kolonie zámořských hráčů ve znojemském dresu ztenčila. Dokonce tak, že zbyl jeden jediný – americký obránce Andrew Thomas, loni opora zadních řad Olimpije Lublaň. Sedmadvacetiletý urostlý bek se nyní dostává do zápasového rytmu a zvyká si na komunikaci se spoluhráči. "Jsem tu zatím jen pár dnů, ale je mi jasné, že se budu muset naučit aspoň trochu česky," říká s úsměvem.

Máte za sebou první přípravné zápasy, jak se cítíte?
Dobře. Měli jsme tu v posledních dnech pár opravdu dobrých tréninků, které mi hodně pomohly. V týmu je hodně šikovných hráčů a jsem rád, že nemusím hrát proti nim. Čeká nás ještě hodně zápasů, příprava je dlouhá.

Ostatní týmy, zejména v EBEL, před sezónou hrají mnohem méně zápasů než je zvykem v Česku. Jaký je to pro vás rozdíl?
Nemám s tím problém. Dokud každý hráč vnímá své tělo a pečuje o sebe, je to dobré. Zdá se mi, že tady ve Znojmě je jeden z fyzicky nejlépe připravných týmů, za které jsem kdy hrál. Děláme hodně cvičení na kolech a dalších cviků. To je určitě pozitivní a jsem si jistý, že v prvním zápase sezóny budeme ve stoprocentní kondici.

Přes léto jste se připravoval sám ve Spojených státech. Je těžké donutit se sám k tréninku?
Ani ne. Trénoval jsem se skupinou dalších hráčů z NHL i AHL. Obecně se v zámoří v létě bruslí mnohem více než tady. Vím, že většina kluků v týmu poprvé obula brusle až na konci července během prvního tréninku. Já byl na ledě několikrát už předtím, než jsem do Znojma přiletěl. Tak to v USA většinou s letní přípravou chodí. Navíc loni v Lublani jsme sezónu končili hodně brzo, takže bylo fajn se zase po dlouhé době sklouznout.

Loňský ročník jste strávil v Lublani, máte tedy s EBEL zkušenost. Jak ligu hodnotíte? Zlepšuje se podle vás její kvalita?
Ano, určitě se zlepšuje. Nejlepší je podle mě to, že i týmy s menším rozpočtem mohou uspět. Samozřejmě že ty bohatší kluby se budou vždy pohybovat nahoře mezi nejlepšími, ale není to záruka vítězství. Pamatuju si, že loni s Lublaní jsme vždy málem porazili Vídeň. Myslím si, že letos bude tabulka ještě vyrovnanější.

Jaké jsou vaše osobní cíle pro sezónu?
Podobné jako loni. Na ledě být co nejspolehlivější v defenzivě a pokud se naskytne příležitost, přispět i směrem dopředu nějakými góly. Vím, že jsem v týmu jediný hráč ze zámoří. Budu se snažit o to, aby ve mně hlavně mladší hráči mohli mít určitý vzor a někoho, od koho se mohou učit.

Jak komunikujete se zbytkem týmu?
No, zlepšuje se to (smích). Jsem tady zatím jen pár dnů. Kluci jsou přívětiví, snaží se mi pomoct a je s nimi sranda. Je mi jasné, že se budu muset během sezóny naučit hodně českých slovíček. Ta, která zatím umím, většinou nejsou moc slušná.

Co říkáte na zápasy proti českým týmům, které oproti EBEL přeci jen hrají trochu jiný styl hokeje?
Jsou to dobré týmy se šikovnými hráči. Minulý týden jsme hráli proti extraligovému Mountfieldu a ti byli opravdu velice dobří. I Jihlava má svou kvalitu. Je nutné soupeře respektovat, protože hokej hrát rozhodně umí.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Milan Navrátil (Znojmo): Začali jsme výborně, poté ale kluci podlehli uspokojení a byl to takový profesorský hokej. Jihlava to vycítila, jejich mladí kluci začali po lédě létat. V kabině jsme si řekli, jak by to mělo vypadat, ale ve druhé třetině to zkrátka nefungovalo. Oslabení i rozebírání hráčů při hře pět na pět nám nešlo. Druhý útok si ale výborně poradil v přesilovkách, je pořád v pohybu. Navíc Richard Pavlikovský je ofenzivně laděný obránce a dokáže jim ještě pomoci.

Petr Vlk (Jihlava): Bylo to velmi kvalitní utkání z obou stran. Mě dnes mrzí, že jsme měli tolik vyloučených hráčů, což by se nám nemělo stávat. Zvláště když má Znojmo tak kvalitní přesilovky. Hráli jsme ale důrazně, chyběl nám větší počet střel.

Fotogalerie

Související články