Jihlava
1/3
2/3

Znojmo oplatilo Jihlavě porážku

<em>Znojmo</em> - Na gól diváci dlouho nečekali, v první minutě udeřil Pucher a o devět minut později jej napodobil Thomas, pro kterého to byl první gól v barvách Znojma. Hosté se ale nevzdali, ještě v úvodní části snížili a v té druhé dokonali obrat. Vedení jim však dlouho nevydrželo, Havlík srovnal a v závěrečné dvacetiminutovce vrátil náskok na stranu Orlů Pavlikovský, který tři minuty před koncem přidal další gól, jenž se nakonec ukázal jako vítězný. Exznojemský Čachotský stačil snížit, avšak vyrovnat se jeho týmu už nepodařilo.

Vstup do utkání vyšel znojemskému týmu na výbornou. Již v čase 0:54 přetavil početní výhodu v gól Peter Pucher, jenž z mezikruží poslal puk přesně pod břevno brány – 1:0. Domácí byli i nadále aktivnější, v čemž jim pomohlo hned několik vyloučení. Sáblík si ještě dokázal poradit s šancí Lattnera, o pár minut později již lovil puk ze své sítě po zásahu zadáka Andrewa Thomase - 2:0.

Orli ale své dvoubrankové vedení neudrželi příliš dlouho. S příchodem 12. minuty se před bránou nejlépe zorientoval Matič Podlipnik a poslal kotouč do odkryté části Čechovy klece – 2:1. Znojemský gólman si následně poradil při střele Kadlece od modré čáry, se štěstím uchránil vedení Orlů i po ráně Veleckého z ostrého úhlu.

Hned v prvních vteřinách prostředního dějství nastřelil domácí Podešva tyč Sáblíkovy svatyně, poté se ale ujali iniciativy hostující hokejisté. Nejdříve srovnal po chytrém pasu Čachotského zpoza brány Adam Zeman - 2:2. O necelé tři minuty se Ježci poprvé ujali vedení po teči Marka Prokše z hranice brankoviště – 2:3.

Domácí napnuli všechny své útočné síly a po přihrávce Podešvy napálil kotouč za záda přesouvajícího se Sáblíka Adam Havlík - 3:3.

Stejně jako ve druhém dějství odstartovali Orli i část závěrečnou velkou šancí, v níž se tentokrát ocitl Lattner. Znojemskému stupňujícímu se tlaku napomohlo opět několik vyloučení a v čase 49:22 se prosadil střelou ke vzdálenější tyči Richard Pavlikovský - 4:3. Také další přesilovku proměnil domácí celek v gól, když se po ráně Lattnera od modré čáry dostal k přesné teči opět slovenský bek Richard Pavlikovský - 5:3.

Jihlava sympaticky utkání nezabalila a díky vyloučení Bořuty si dokonce zahrála početní výhodu šest na čtyři, kterou také využil po aktivním počínání si před bránou Tomáš Čachotský - 5:4. Více už však hosté nestihli, Znojmo si v samotném závěru pohlídalo těsné vítězství.

Milan Navrátil (Znojmo): Začali jsme výborně, poté ale kluci podlehli uspokojení a byl to takový profesorský hokej. Jihlava to vycítila, jejich mladí kluci začali po lédě létat. V kabině jsme si řekli, jak by to mělo vypadat, ale ve druhé třetině to zkrátka nefungovalo. Oslabení i rozebírání hráčů při hře pět na pět nám nešlo. Druhý útok si ale výborně poradil v přesilovkách, je pořád v pohybu. Navíc Richard Pavlikovský je ofenzivně laděný obránce a dokáže jim ještě pomoci.

Petr Vlk (Jihlava): Bylo to velmi kvalitní utkání z obou stran. Mě dnes mrzí, že jsme měli tolik vyloučených hráčů, což by se nám nemělo stávat. Zvláště když má Znojmo tak kvalitní přesilovky. Hráli jsme ale důrazně, chyběl nám větší počet střel.