Orli Znojmo Orli Znojmo
F3
2. liga - po 17. 4. 2023
Letňany
0:4
0:1, 0:2, 0:1
Znojmo
9'
25'
40'
51'

Znojmo ovládlo i třetí zápas a je krůček od postupu

Dohrávané třetí utkání finálové série jasně opanovali znojemští hokejisté. Utkání zahájené po nedělní nedohrané partii v 11. minutě jednoznačně opanovali a ve středu mohou doma slavit postup do CHANCE ligy! Na všech gólech se podílel Tomáš Svoboda, čisté konto vychytal Matěj Žajdlík.

Prvních deset minut partie se odehrálo v původním termínu v neděli. Fanoušci Orlů zcela ovládli vnitřek malé Ice Areny v pražských Letňanech a vytvořili znojemským hráčům bouřlivé domácí prostředí. Toho hostující celek využil po necelých devíti minutách na konci přesilovky, kdy se do přihrávky na vrcholu kruhu z první ideálně trefil Tomáš Svoboda a svým desátým gólem v play-off se trefil pod břevno. Záhy veškeré další snažení utla díra v ledu, kterou se domácím ledařům nepovedlo včas spravit a zápas musel být přerušen.

O den později, tedy v pondělí, se navázalo už na opravené ploše buly v čase 10:35 a zápas pokračoval. Přesilovku si vyzkoušeli také domácí, ale nevyužili ji. Po první pauze pak postupně jasně dominovali Znojemští. Při hře pět na pět nepůjčovali soupeři příliš kotouč a hráli nátlakovou hru, na kterou Letňany těžko hledaly odpověď.

V 25. minutě se ve zmatku před brankou Brázdila nejlépe zorientoval Svoboda, krásnou zadovkou našel Dominika Sklenáře a ten pálil přesně. V samotném závěru třetiny si pak mezi kruhy našel volný puk Marek Špaček a zvýšil vedení Orlů už na 3:0.

Letci recept na znojemskou hru nenašli ani v závěrečné třetině. Zkusili velmi brzy odvolat brankáře, ale tento risk se jim nakonec nevyplatil. Po delší době, kdy Orli drželi kotouč, přenechal Hruška před prázdnou brankou gól na zlatém podnose Tomáši Svobodovi a znojemský kapitán definitivně rozhodl.

Finálová série se tak za stavu 3:0 pro Znojmo vrací na jih Moravy, kde se ve středu od 18:00 může definitivně rozhodnout o vítězi a postupujícím.


Autor: LP

Matěj Žajdlík: Čeká nás poslední a nejtěžší krok

Brankář Matěj Žajdlík si ve třetím zápase finálové série mezi Znojmem a Letňany připsal další čisté konto letošní sezóny a byl tedy pevnou součástí skládačky při získaném mečbolu. Těší jej také, že i přes přerušení utkání se dokázal tým vrátit dobře zpět do zápasu, a doufá, že středeční souboj ve Znojmě bude tím postupovým.

Zápas byl rozdělený na dva dny, jak těžké bylo z pohledu brankáře dostat se zpět do utkání?

Bohužel se včera stala taková neplecha na ledě, podobné věci se děly tento ročník docela často i na ostatních stadionech. Díry v ledu se objevily v Extralize, CHANCE lize i ve druhé lize a teď s tím musíme bohužel počítat. Myslím ale, že jsme se s tím vypořádali velmi dobře. Čekání bylo tedy nepříjemné, ale dali jsme do toho znovu sto procent, dobře se připravili, zvítězili a máme třetí bod v sérii.

Dnes jste udržel čisté konto, jak vás to potěšilo? Zde v Letňanech je to kluziště užší a střely byly určitě nebezpečnější.

Je určitě znát, jestli se hraje na menším nebo na větším hřišti, a počet střel je určitě také daleko větší. Pro mě osobně je to jedině dobře, každý gólman potvrdí, že pokud na něj lítá velké množství střel, je to daleko lepší. To se dnes potvrdilo. Jsem také rád, že jsme podali týmový výkon a já klukům mohl pomoci vzadu, stejně tak jako oni pomohli mně.

Na konci zápasu jste se pokusil vyhodit puk přes celé kluziště a dát branku, bohužel to nevyšlo...

Přišlo mi, že domácí tým se střídáním a následným odvoláním gólmana snažil natáhnout čas, protože hráli přesilovou hru. Byl jsem už taky trošku podrážděnější skrz špatný stav ledu. Byl na mě nahozený kotouč vedle branky, zkusil jsem vystřelit, ale bohužel jsem to dostatečně nezvednul a nedoletělo to do branky. Ale nic se neděje.

Máte před sebou čtvrtý zápas finále, i přes to přerušení je tedy určitě pozitivní, že jej odehrajete před vlastními fanoušky, kde můžete i celou sérii ukončit?

Přesně tak, je to bezpochyby velký vděk fanouškům za to, že v neděli dorazili i na deset minut v tak velkém počtu, a bohužel někteří museli zase zpátky jet dlouhou cestu domů. My se jim teď musíme odvděčit na domácím stadioně, kde doufám, že to společně oslavíme. Čeká nás však poslední krok a ten bývá nejtěžší, takže do toho půjdeme stejně tak jako celou sérii, jako celé play-off a věřím, že se budeme radovat.


Autor: Martin Smejkal, Vláďa Jelen

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Lukáš Adámek 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Patrik Čermák 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 3 3 0 0
Jakub Jenáček 0 0 0 0 0
Vojtěch Kloz 0 0 0 0 0
Jakub Köver 0 0 0 0 2
Erik Mareš 0 0 0 0 0
Tomáš Pigl 0 0 0 0 0
Jiří Remta 0 0 0 0 0
Jan Sedláček 0 0 0 0 0
Dominik Sklenář 1 1 2 0 0
David Stránský 0 1 1 0 0
Ondřej Svoboda 0 0 0 0 0
Tomáš Svoboda 2 2 4 0 4
Marek Špaček 1 0 1 0 0
Martin Šťovíček 0 1 1 0 0
Dominik Tejnor 0 0 0 0 0
Lukáš Zukal 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Žajdlík 60 37 0 37 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Podařilo se nám zvítězit, jsme spokojeni, i když domů po dvou dnech vezeme jen jeden bod. Zápas byl roztahaný do dvou dnů, ale i tak měl dobré tempo od obou týmů. Letňany mají bruslivé mužstvo mladých kluků, jsou výborně nachystaní a ne nadarmo vyhráli celou západní skupinu ligy. Chtěli jsme hodně chodit před bránu a i do ní, to se nám povedlo a zápas jsme strhli na naši stranu. Je výborné, že máme dva vyrovnané gólmany, kteří nás dovedou podržet, dnes se to povedlo Matěji Žajdlíkovi. Musíme se nyní dát dohromady a nachystat na středu. Věřím, že to urveme.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 15. 4. 2023

Pro finálový mečbol. Orli letí do Letňan