1:2
1/3
2/3

Znojmo po obětavém výkonu vyrovnalo sérii

Z l í n - Znojemští Orli zvítězili ve Zlíně po vynikajícím výkonu 2:1 a vyrovnali stav čtvrtfinálové série na 1:1. Fantastické sólo proměnil Radek Haman v úvodní gól Orlů. Pak hosté dokázali přežít 1:18 trvající oslabení tří proti pěti a v 58. minutě si pak Procházkovu přihrávku srazil Marušák do vlastní sítě. Zlín dokázal drtivým závěrem už pouze v poslední minutě snížit.
První třetina přinesla opatrný hokej. Obě mužstva se pod vlivem vyčerpávajícího sobotního boje do útkou nehrnula a tak bylo brankový příležitostí k vidění velmi málo. Paradoxně k nim nepřispívaly ani přesilové hry, obě mužsvta hrála v oslabení výborně. Když byl vyloučen na pět minut a do konce utkání za neúmyslné zranění soupeře domácí Somík, zůstal v první zlínské řadě z původního složení jen centr Čajánek, kterému mladý Záhorovský ani průbojný Rachůnek při největší snaze nedokázali vyhovět.

V pětiminutové přesilovce Znojma žádná branka nepadla, hlavně proto, že se v průběhu těchto pěti minut vystřídali na trestné lavici dva hráči Orlů. Největší šanci první třetiny měl Leška, když lehce tečoval Marušákovu střelu, ale vedle.

Ve druhé třetině se začal hrát pořádný hokej až od sedmé minuty. Při vyloučení Hamana se Leška a spol. usadili před Svobodou, ale ten žádnou střelu za svá záda nepustil. Radek Haman předvedl po návratu z trestné lavice parádní akci. Převzal puk od Puchera, v plné rychlosti objel dva bránící hráče a bekhendem překonal jinak výborného Maříka.

V tu chvíli jako by se rozpoutala vichřice. Šance se střídaly na obou stranách, střel rapidně přibylo, skóre se však neměnilo. Druhý gól mohl přidat Haman před odchodem do kabin, ale Mařík byl ukázkovým rozštěpem proti.

Na začátku třetí části mohl dvakrát skórovat Barus, chyběla mu přesnost. Iniciativu převzali domácí a při šancích Balaštíka, Čajánka nebo Marušáka jim nechybělo ke gólu mnoho. Oldřich Svoboda však odolával, a když už byl překonán, přeskočil Balaštíkovi ve stoprocentní šanci puk hokejku.

Když se potom tři a půl minuty před koncem srazil Marušák Procházkovu přihrávku do vlastní branky, zdálo se být rozhodnuto. V přesilovce a zároveň v power play se podařilo snížit Balaštíkovi. K vyrovnání se ale domácí nedostali. Ještě v posledních vteřinách trefil Pucher tyč a Uramovu dorážku chytil Mařík. Nakonec si Orli vytoužené vítězství ze Zlína odvezli.

Stanislav Přikryl: "Rozhodla naše neproměněná přesilovka pěti proti třem. Také nás poznamenalo, že nám chyběli čtyři klíčoví útočníci. Nedokázali jsme si příliš vytvářet vyložené šance a když se to povedlo, pak Jarda Balaštík netrefil prázdnou branku a ještě tam jeden útočník nedal z prostoru mezi kruhy."
Milan Kastner: "Hráli jsme daleko zodpovědněji než včera, nedělali jsme chyby. Rozhodující byla neproměněná přesilovka pět na tři. Nám pak navíc chyběl po vyloučení Benáka šestý obránce, takže jsme točili jen pět beků. Kluci to naštěstí zvládli."