Plzeň
1/3
2/3

Znojmo podlehlo rozjeté Plzni

Znojemští Orli nepotvrdili zlepšenou formu po výhře v Třinci a na domácím ledě podlehli Plzni vysoko 6:2. Přitom úvod zápasu jim vyšel dokonale a po rychlých gólech Budi a Plcha se zdálo, že domácím v cestě za třemi body již nic nestojí. Nicméně ještě v první třetině snížil Sedlák a když v úvodu prostřední části srovnal Straka, Znojmo se již „vezlo.“ Na debaklu nic nezměnilo ani střídání brankářů, kdy po čtvrté brance nahradil nejistého Kudrnu Oldřich Svoboda.
Ve 14. kole extraligy hostili Znojemští Orli předposlední Keramiku Plzeň. Domácí stále bez zraněných Mařáka a Finka a s Kudrnou v brance začali aktivně a už v 8. minutě se ujali vedení. Mezi extraligové střelce se premiérově po krásné individuální akci zapsal Milan Buďa. Vzápětí mohla pojistit vedení dvojice Plášek - Pucher, ale na plzeňského Bartu nevyzrál ani jeden z nich. V polovině 1. třetiny prokázal dobrý postřeh Kudrna, když zlikvidoval nebezpečnou střelu Výborného. Krátce na to hráli Orli v oslabení, Haman vyvezl puk ze třetiny, přesnou přihrávkou našel Plcha a slovenský ostrostřelec se nemýlil - 2:0. V této chvíli asi nikdo z přítomných diváků nepochyboval o tom, že domácí hokejisté dovedou utkání do vítězného konce. Jenže všechno bylo nakonec úplně jinak. Hosté se dostali znovu do hry necelé dvě minuty před první sirénou. Orli ponechali před Kudrnou příliš mnoho prostoru Sedlákovi a ten nezaváhal a snížil.

V úvodu druhé části začalo znojemské trápení, které trvalo až do konce utkání. Už po jedenačtyřiceti vteřinách se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval plzeňský Straka a bylo srovnáno. Ve 23. minutě měl další vývoj utkání na čepeli své hokejky Plášek, ale Bartu si vychutnával až příliš dlouho. O tři minuty později roztočila před hostující svatyní kolotoč první pětka, ale skóre se neměnilo. K změně sice došlo ve 28. minutě, ale v neprospěch Znojemských. Z nevinně vyhlížející akce překonal Kudrnu Volák - 2:3. Další ránu utržili domácí ve 34. minutě. Dvořák propálil Kudrnu a bylo to 2:4. Do branky se stěhoval Oldřich Svoboda. Trenérské duo Pazourek - Kastner sice míchalo se sestavou (na střídačce zůstali Uram, Buďa a Pazourek), ale na výkonu se to tentokrát bohužel vůbec neprojevilo.

Nástup do závěrečné dvacetiminutovky opět vyšel lépe hostujícímu celku. Andrašovský ve 41. minutě Svobodu ještě nepřekonal, ale po čtyřech minutách už byl úspěšnější - 2:5. Definitivní tečku za znojemským trápením učinil v přesilovce čtyři minuty před závěrečným hvizdem Sedlák.

Milan Kastner (Znojmo): "O výsledku rozhodla branka, kterou jsme v závěru úvodní třetiny dostali na 2:1. Myslím, že do té doby jsme hráli dobrý hokej. Třetí inkasovaný gól nám přivodil totální kolabs. Další vývoj utkání jsme prostě nezvládli a výsledek je spravedlivý."

Jaroslav Liška (Plzeň): "Do utkání jsme sice nevstoupili dobře, ovšem ke cti mužstva slouží to, že i za nepříznivého stavu 0:2 jsme nepřestali hrát, zvedli se a výsledek otočili. Podle mě rozhodl náš pátý vstřelený gól. Hráče chci pochválit především za bojovnost a velké nasazení a za snahu smazat předcházející špatné výsledky."