1:0, 1:4, 2:0 – 0:1
1/3
2/3

Znojmo podruhé sestřelilo Linz z čela tabulky

Podruhé ve dvou týdnech sesadili Orli favorizovaný Linz z prvního místa tabulky EBEL. Na jeho ledě vedli v průběhu druhé třetiny už o tři góly. O náskok sice přišli, ale v prodloužení vystřelil Znojmu vítězství Ondřej Fiala. Nově složený druhý útok se postaral o tři góly.

Úvod zápasu patřil domácím. Jejich vysoký forčeking a aktivní hra dělala znojemským hráčům problémy a přinášela nebezpečné situace. V přesilové hře při vyloučení Havlíka ještě Baumgartner svou šanci nevyužil, o chvíli později v 8. minutě už ale Murphy našel ideální přihrávkou Roba Hiseyho, a ten zametl puk do odkryté branky. Už tradičně se hrál útočný hokej ve vysokém tempu, který bavil diváky.

Ti ve druhé třetině viděli dokonce pět gólů, čtyři z nich do domácí sítě. Nejprve prostřelil Ouzase v rychlém brejku obránce Andrew Thomas. To ale byla pouze předzvěst gólové smršti, která se na Linz přihnala ve 32. minutě. Vše odstartoval Peter Pucher a jeho přesné zakončení zblízka, o 14 vteřin později zužitkoval dobrou Procházkovu přihrávku Ondřej Fiala. Fiala se za další minutu změnil v nahrávače a stejnou pozici připravil pro Adama Havlíka.

Ukazatel skóre najednou na straně hostů ukazoval čtyřku a opaření domácí hledali cestu zpět do zápasu. Našli ji poměrně brzy. Ještě na konci druhé třetiny se zkušený Gregor Baumgartner trefil pod břevno a dal Orlům tušit, že po přestávce jim bude na ledě horko.

To se do puntíku splnilo. V třetí třetině zavelel na zteč nejproduktivnější hráč Linze Jason Ulmer, který ve 42. minutě proměnil Leblerův pas ve snížení na 3:4. Za deset vteřin byl v úniku podražen Hisey, nařízené trestné střílení ale proti Hovimu neproměnil. Vyrovnání přesto netrvalo dlouho. Ve 46. minutě dorazil Jason Ulmer v přesilovce Hedlundovu ránu za Hoviho záda a hala explodovala nadšením.

Skvělý hokej se šancemi na obou stranách bavil diváky i v závěru třetí části, naštěstí pro Znojmo se gólový stroj domácích zastavil u skóre 4:4. Čtyři minuty před koncem tak Kozek propásl velkou šanci k rozhodnutí a vítězství mělo patřit Orlům. Ve druhé minutě prodloužení využil přesilovku po Beránkově asistenci Ondřej Fiala a přisoudil druhý bod českému týmu.