EBEL - pá 31. 10. 2014
Villach

Znojmo podruhé za sebou nadělilo soupeři šest gólů

Na první gól Znojma v přesilovce sice dokázali hráči Villachu reagovat, rovněž v početní výhodě, ovšem v další fázi zápasu se jim puk za domácího brankáře dostat už nepodařilo. Zato Orli další góly přidali, ve druhém utkání za sebou skórovali šestkrát, z toho třikrát v přesilové hře, a duel dovedli do vítězného konce.

Znojemští hokejisté hned v úvodu předvedli svou výtečnou formu z předchozích duelů a vynutili si ohromný tlak před Lamoureuxovou klecí. Ten ještě odolal nepřehledné situaci před svým brankovištěm, kde zle zatápěl Tomas, těsně mimo tyče pak mířila i Lattnerova bomba. Hned v první přesilovce již ale Orli názorně předvedli, proč kralují v úspěšnosti jejich využití. Nehlídaný Branislav Rehuš dokonale využil přihrávku před bránu a poslal kotouč pod břevno. Domácí radost ale netrvala dlouho. Rovněž v početní výhodě nejdříve zazvonila za Tomkem tyčka, od níž se puk odrazil pod dezorientovaného gólmana. Dojíždějící Darren Haydar poté doklepl kotouč za brankovou čáru.

A aby toho nebylo málo, další přesilovou hrou se vrátili zpět do vedení Orli. Peter Pucher musel nejdříve přetrpět nepěkný faul Waugha před brankovištěm Villachu, aby o pár vteřin později dokonale tečoval Grofovu bombu od modré čáry. Lamoureux neměl šanci na kotouč zareagovat. Před první sirénou se ještě objevily příležitosti na obou stranách. Znojemské přečíslení dva na jednoho nepřesně zakončoval Fiala, v podobné situaci na druhé straně selhal při zakončení McBride. Poslední minuty třetiny byly také konečnou pro Jiřího Berouna, jenž po faulu kolenem odkulhal za pomoci lékaře do kabin.

I v prostřední části hry se pokračovalo ve velmi solidním tempu. Villach byl zpočátku častěji u puku a dokázal se na delší čas usadit před Tomkovou svatyní, Orli hrozili především z brejkových situací. Znojemské obraně nejvíce zatopil Santorelli, který velmi nebezpečně tečoval nahození před bránou Jihomoravanů. Pak ale přišla další početní výhoda domácích, a ti opět ukázali svou sílu. Po překrásné Rehušově přihrávce skrz brankoviště zavěsil do odkryté části klece Roman Tomas.

Síly se postupem času vyrovnaly, ale na ledě bylo stále na co koukat. Oba týmy se nebály zavelet do útoku a brankáři se museli činit. Po zaváhání defenzívy musel Tomek vyrážet ostrou ránu Lammerse z kruhu, na druhé straně si hosté velmi oddechli po kombinaci Čípa a Bartoše, po níž puk skončil jen mimo tři tyče.

Hned zkraje třetí třetiny se prodral sám před Tomka útočník Villachu Hunter, ale bekhendový blafák poslal vedle levé tyče. Opět ve výhodě jednoho muže v poli spálil obrovskou šanci před Lamoureuxem Pavel Rosa, jenž si sjel až před brankoviště a nechal vyniknout hbitou lapačku gólmana.

Orli se postupem času začali více soustředit na defenzívu a hra se z velké části odvíjela před Tomkem. Ale ani velezkušený útočník Francois Fortier nenašel recept na pozorného znojemského brankáře. Jihomoravanům začalo být pořádně horko necelých pět minut před vypršením základní hrací doby, kdy si šel na trestnou lavici posedět Tomas. Domácí ale oslabení zvládli bravurně a ustáli i nepřehlednou situaci před brankovištěm, z níž dorážel Santorelli. Hostům poté nevyšel ani tah s odvoláním gólmana, který Znojemští potrestali hned dvakrát krátce po sobě. Nejdříve do prázdné klece zacílil Pavel Rosa, o chvíli později i Martin Podešva.

Už tak zdecimovaného soupeře ještě dorazila krásná kombinace Klimíčka a Branislava Rehuše, jenž jen položil čepel hole do střílené přihrávky před brankoviště a puk zaplul do sítě za záda Lamoureuxe. Oslavám na znojemském stadionu již nemohlo nic zabránit.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): Odehráli jsme dobré utkání. Rozhodla hlavně trpělivost a trochu štěstí, během posledních dvou minut jsme vsítili tři branky. Villach je rozhodně kvalitní soupeř, v posledních dvou zápasech vstřelil deset gólů a dnes nás mohl porazit. Ale nakonec se výhra povedla nám.