Orli Znojmo Orli Znojmo
příp.
Přípravné zápasy - út 21. 8. 2012
Slavia
4:2
1:0, 3:1, 0:1
Znojmo

Znojmo poprvé prohrálo, nestačilo na extraligovou Slavii

Praha - První letošní prohru v letní přípravě pocítili znojemští hokejisté na ledě extraligové Slavie. Hned v šesté minutě využili Pražané přesilovou hru a na začátku druhé třetiny přidali další gól. Netrvalo to dlouho a za Orly snižoval Marek Uram. Domácí celek však odpověděl dvěma rychlými góly, což soupeři již velkou šanci na úspěch nedávalo. V závěru se ještě prosadil Richard Jarůšek a po šedesáti minutách tak na světelné tabuli svítilo skóre 4:2 z pohledu Slavie.
Po rozpačitém úvodu, kdy se žádný z týmů nedostal do vyloženě gólového zakončení, se nakonec do vedení dostala pražská Slavia, když využila hned první přesilovku zápasu. Sešívání se uhnízdili v obranném pásmu Znojma a Tomáš Pospíšil přesně dorazil ránu Krejčíka od modré. Znojemští v zápětí nabídli červenobílému celku další početní výhodu. Těsně po jejím skončení rozezvonil Jakub Sklenář břevno hostující branky, když vypálil z pravé strany.

Orli se v první třetině prezentovali především čtyřmi vyloučeními a kvůli tomu si nebyli schopni vybudovat stálejší tlak. Jednu ze šancí jihomoravského týmu předvedl Jan Lattner, který ale místo domácí sítě trefil masku brankáře Kopřivy. Poslední minuty přinesly ještě jednu přesilovku Slavie, ale náskok už sešívaní nenavýšili.

Znojemští hned na začátku druhého dějství předvedli obrovskou chybu, kdy zapomněli v zádech Marka Tomicu, kterého přesnou přihrávkou poslal do samostatného nájezdu Jaroslav Kalla. Tomica už pak neomylně poslal puk mezi betony Landsmana a Slavii dostal do dvoubrankového vedení. Avšak o necelé dvě minuty později udělali sešívaní takřka stejnou chybu. Martin Pláněk vysunul Marka Urama a ten pak střelou pod lapačku překonal Kopřivu.

Jihomoravany snížení povzbudilo a vytvořili si několik jasných gólových šancí, které ale ztroskotaly na domácím brankáři. Naopak sešívaní byli co do proměňování šancí produktivnější. Před polovinou utkání se trefil střelou při zemi Jan Stránský a o pár minut později od modré propálil vše Pavel Kolařík ranou pod víko. Na znojemské straně se ještě blýskl akcí Fiala, kterého ale lapačkou opět vychytal Kopřiva.

Domácím nestačil třígólový rozdíl a do poslední třetiny vkročili ofenzivně. Nejprve přišla hezká souhra Pospíšila s Krenželokem, následně Tomáš Hertl nedokázal v rychlosti překonat již položeného hostujícího brankáře. Znojemští pak dostali příležitost v podobě přesilovky 5 na 3, ale tu využít nedokázali.

Domácí Hertl přidal v přesilovce další přesné sestřelení Landsmanovi horní tyče. Na druhé straně ještě dokázal upravit konečné skóre na 4:2 Richard Jarůšek, když se mu podařilo prostřelit z úhlu slávistické obránce i domácího brankáře.


Autor: Lukáš Caha, Alžběta Mufová

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): V 15. minutě odstoupili ze zápasu Beroun a Strömberg, takže jsme proti soupeři hrajícímu na čtyři pětky měli jen tři formace. To byla rozhodující věc, naši útočníci už pak nestíhali vracet se do obrany a inkasovali jsme některé góly, které bychom za normálních okolností nedostali. Na to, že jsme hráli bez pěti kvalitních útočníků, jsem se zápasem spokojen a věřím, že v plné sestavě bychom Slavii potrápili víc.

Kim Strömberg si obnovil zranění ramene, ale snad to nebude tak vážné. Jirka Beroun má vykloubený loket, tam to asi bude horší. Ještě večer půjdou oba na rentgen, abychom zjistili přesnější diagnózu. Peter Pucher v neděli prováděl domácí práce, šlápl na hřebík a bere antibiotika, Adam Havlík má problémy se zády a taky čekáme na přesnější diagnózu.

Související články