Kladno
1/3
2/3

Znojmo postupuje dál

Z n o j m o - Tři zápasy. Přesně tolik potřebovali hráči Znojma na to, aby postoupili přes tým Kladna do čtvrtfinále Česka pojišťovna play-off O<sub>2</sub> extraligy. Výsledek se však doma nerodil vůbec jednoduše. Po necelých devíti minutách prohrávali Orli už o dvě branky a nevypadlo to s nimi dobře. Ovšem ještě v první třetině dokázal snížit Plášek, ve druhé třetině vyrovnal Kříž a vítězný gól vstřelil necelé čtyři minuty před koncem utkání Dopita, který si tak osladil svůj jubilejní 700. start v nejvyšší soutěži.

Třetím utkáním mezi Znojemskými orli a Rabatem Kladno se série přesunula na jih Moravy a domácí mohli již v tomto utkání rozhodnout celou sérii. V úvodní části hry byl na ledě k vidění velmi bojovný a rychlý hokej. Hráči obou týmů za to vzali již v úvodu a výsledkem byla brzká první branka, kterou přesnou tečí dosáhl kladenský Kalla. Orli se pokoušeli odpovědět, ale v deváté minutě udeřil opět Rabat, když Kalla tentokrát asistoval u branky Horny. Znojemským se podařilo snížit zásluhou přesilové hry, když při návratu potrestaného hráče na led skóroval Plášek. Poté se oba týmy dostaly do několika slibných příležitostí, ale brankáři další puky za svá záda již nepustili. Za stavu 1:2 tak do kabiny odcházeli o něco spokojenější hosté. Stinnou stránkou bylo zranění domácího Padělka, kterému museli z ledu pomoci spoluhráči a kvůli otřesu mozku již do dalšího průběhu utkání nezasáhl.

Po přestávce pokračovaly oba celky ve výborném hokeji a diváci, kteří se na utkání dostavili v hojném počtu, jistě nelitovali, že tráví pondělní podvečer v Hostan aréně. Znojmo se ve 27. minutě dočkalo vyrovnání, když nabídnutou přesilovku využil tvrdou střelou obránce Kříž. V polovině zápasu si Kladno dvakrát vybojovalo výhodu jednoho hráče na ledě a na domácí branku směřovala jedna nebezpečná rána za druhou. Všechny šance Rabatu však pochytal výborný Jiří Trvaj a to i včetně tutovky Patery, který jeho zákrok ocenil potleskem. Když se na druhé straně neprosadili ani Dopita a Říha, stav byl po čtyřiceti minutách nerozhodný 2:2.

Třetí dějství začalo o něco opatrněji a ani jeden ze soupeřů nechtěl riskovat. Kladno získávalo čím dál víc ze hry a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy se jim podaří skórovat. Ale i v těchto těžkých chvílích držel Znojmo nad vodou skvělý Trvaj. Po polovině závěrečné třetiny se hra vyrovnala a vrátila se znovu ke strhujícímu tempu. Před Trvajem nejprve zahrozil Kalla a hned po něm mohlo udeřit i do protější branky, avšak bomba Mojžíše zabušila pouze do tyče. Chvíli na to se ve vyložených příležitostech objevili Růžička a Kříž, brankáře Orcta se jim překonat ještě nepodařilo. Závěr utkání patřil tahounovi Znojma Jiřímu Dopitovi, který jako správný kapitán vzal rozhodnutí na sebe a vítězným gólem poslal Orly do nejlepší osmičky. Domácí tak rozhodli sérii v nejkratší možné době a mohou se těšit na další průběh play off.

Jan Votruba (Znojmo): Utkání pro nás začalo velmi nešťastně. Začali jsme laxně v obraně, i když jsme se na to připravovali. Přišly dvě střely, dva góly a vypadalo to s náma hrozivě. Postupem času, hlavně díky přesilovkám, jsme se do zápasu dostali. Dostali jsme se do dobrého tempa a začali jsme se prosazovat a dostávat do šancí. Nejhorší pasáž utkání bylo prvních deset minut třetí třetiny, kdy jsme zbytečně hráli defenzivně, jako kdybychom se báli hrát. Ale v tu chvíli, jak se o play-off říká, že je o zkušenosti, tak Jirka Dopita prokázal, proč ty všechny úspěchy má a zařídil nám vítězství. Mužstvo zaslouží poděkování. Kdyby mi někdo před sérií řekl, že vyhrajeme tři nula, tak bych ho měl za blázna. Všechny tři zápasy byly strašně vyrovnané.

Zdeněk Müller (Kladno): Odehráli jsme nejlepší ze všech třech utkání. Měli jsme dobrý nástup do zápasu, vedli jsme dva nula, ale domácí srovnali z přesilovek. Ve třetí třetině jsme si vytvořili několik šancí, ve kterých jsme mohli rozhodnout, ale bohužel jsme neproměnili. Inkasovali jsme po hrubé chybě v naší obraně gólem Dopity. Jsme trochu zklamaní, všechny zápasy jsme prohráli o branku. Nedá se nic dělat, nezbývá než popřát domácím k postupu do osmičky.