O<sub>2</sub> Extraliga - st 27. 2. 2008
PK3
Třinec

Znojmo se do play off neprobojovalo

<em>Znojmo</em> - Do zápasu sice vlétli Orli aktivněji, ovšem žádnou šanci využít nedokázali. Po bezbrankové první třetině tak udeřilo na druhé straně, když Třinec vsítil Znojmu již několikátý kuriózní gól. Domácí se snažili vyrovnat, ovšem buď jim v cestě stála hostující obrana nebo brankář Vojtek. I v přesilových hrách se trápili. V poslední třetině se Oceláři soustředili jen na obranu a vyráželi do brejků. Znojmo se snažilo, ale vše bylo marné. Ještě horší situace nastala, když necelé tři minuty před koncem zvýšili hosté na rozdíl dvou branek. To už začali odcházet i někteří lidé z Hostan arény. Ti, kteří počkali až do závěru, uviděli alespoň čestný znojemský úspěch, jenž obstaral dvě sekundy před koncem útočník Pavel Selingr. Znojmo tak ani jednou nedokázalo Třinec porazit a sezóna pro něj skončila.

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči. Nejdříve střílel Bičánek, o dorážku se ještě pokoušel Čachotský, ale neuspěl. Za hosty kontroloval Skořepa. Proti jeho pokusu Kameš včas sklapl své betony. Orli se poté usadili v útočném pásmu. Avšak Pláškova rána šla těsně mimo, Demelovu bombu Vojtek kryl a Růžičkův pokus pohotově vyrazil. Orlům se pak naskytla možnost početní výhody, ale sami v ní málem inkasovali. Do protiútoku pronikli ve dvojici proti jedinému obránci Tomík se Skořepou, ale neuspěli.

Znojmo se trápilo v koncovce. Na dobře chytajícího Vojtka to z dálky zkoušel Švrček a po něm Kotaška, ovšem na třineckého brankáře nevyzráli. Ve 14. minutě mohl skórovat orel Mojžíš, který se zjevil úplně sám před gólmanem Ocelářů, ale nedokázal procedit puk mezi jeho betony. Velkou šanci měl i Třinec. Samostatný nájezd si vyzkoušel Štefanka, ale Kameš své mužstvo podržel. Orli měli do konce třetiny ještě možnost dvojnásobné početní převahy, ale gólově s ní nenaložili.

V druhé části přidali Oceláři na aktivitě a odměna přišla vzápětí. Po Kundrátkově střele se puk odrazil od zadního mantinelu k volnému Korhoňovi, který neměl problém jej zasunout do prázdné branky. Hosty vedoucí gól ještě více nakopl. V přesilové hře nejdříve trefil Štefanka tyč a proti nebezpečné Skořepově střele se reflexivním zákrokem lapačkou vytáhl Kameš.

Znojmo se snažilo vyrovnat. Nejdříve pálil Procházka, po něm Haman a Jareš, ale Vojtek byl pozorný. Hosté zahrozili už podruhé ve vlastním oslabení. Po Tomíkově přihrávce pálil v bezprostřední blízkosti Skořepa, avšak Kameš jeho ránu vyrazil. Druhá třetina se dále nesla ve znamení vyloučení na obou stranách. Gól však už nepadl.

Do závěrečné části vstupovali domácí hráči s vědomím, že musí co nejdříve skórovat. Byli to však hosté, kteří zaútočili. Martynkovu střelu Kameš sice neviděl, přesto ji nakonec našel ve své výstroji. Za Orly to zkoušeli Kotaška a Selingr, ale oba nastřelili jen Vojtkovu masku. Ve 45. minutě sice Znojmo vyrovnalo, ovšem hlavní rozhodčí Minář ihned branku neuznal, neboť ještě předtím srazil třineckého brankáře k zemi jeden z domácích hráčů. To byla pro domácí velká rána. Vrhli všechny síly do útoku, ale zapomínali na obranu a hosté vyráželi do nebezpečných brejků.

Nejdříve se sám před Kamešem objevil Martynek, mířil mezi betony, ale domácí brankář je včas sklapl k sobě a čtyři minuty poté jel na znojemského gólmana zcela osamocený Moravec.Chvíli kličkoval a poté nasadil ke střele, ale obdobně jako chvíli před tím Martynek neuspěl. Třinec i nadále útočil. Nebezpečnou střelou se prezentoval Štefanka, ovšem Kameš byl znovu úspěšnější.

Svou slabou chvíli v zápase si brankář Znojma vybral v tu nejnevhodnější dobu. Tři minuty před koncem špatně rozehrál za svojí brankou, puku se zmocnil Polanský a rozhodl o osudu zápasu. V závěru se domácí pokusili ještě o power play, jenže snížení přišlo pozdě. Pavel Selingr se trefil až dvě sekundy před třetí sirénou.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Znojmo): Jsme velice zklamaní, že série tak rychle skončila. Byli jsme dnes hodně aktivní, z hráčů byla cítit vůle po vítězství. V první třetině jsme ale nedali branku. Náš problém v celé sérii byl, že jsme se neprosadili střelecky. Překonat výborného Vojtka se nám podařilo až v samém závěru, kdy už se zápas nedal otočit.

Břetislav Kopřiva (Třinec): Vítězství jsme vydřeli. Znojmo sice chtělo sérii otočit, ale na jeho výkonu byla patrná únava. Příčiny našeho úspěchu vidím ve fantastickém výkonu brankáře Vojtka, i nadmíru obětavé hře všech hráčů, kteří blokovali střely tělem. Chtěli jsme hrát důsledně z obrany a trpělivost nám přinesla růže.