49'
56'
26'

Znojmo si před svými fanoušky znovu zastřílelo

Orli se v první třetině ujali dvoubrankového vedení, Ďáblové sice v úvodu té druhé snížili, ale poté mířili do černého už jen domací hráči. Ti překonali novojičínského gólmana celkem sedmkrát a podruhé za sebou dosáhli vysokého vítězství. Hattrickem se na výhře podílel Kirill Nižnikov.

Orli vstoupili do třetího zápasu v brance s Matějem Žajdlíkem a znovu bez absentujících Vojtěcha Kloze a Maxe Kotrby. Ve čtvrté minutě využil Köver chybné rozehrávky a prověřil tvrdou střelou pozornost brankáře Nového Jičína Galušky. Za dvě minuty se rozhodl pro samostatnou akci takřka přes celé kluziště Hruška, ale i s jeho pokusem si hosté poradili na výbornou. Na začátku jedenácté minuty vyslal nebezpečnou střelu, která byla ještě tečovaná, znojemský obránce Stránský, a hosté pro změnu několikrát zahrozili z rychlých protiútoků. O minutu později už se domácí radovali, když Kirill Nižnikov přesnou střelou z vrcholku kruhů rozvlnil sít za Galuškou. Domácí zvyšovali tlak a byl to znovu Kirill Nižnikov, který v patnácté minutě byl na konci skvěle sehrané akce, jež znamenala vedení 2:0.

Na začátku druhé třetiny se nejprve Nový Jičín dostával do slibné šance, ale větší rozruch způsobila horní tyč Šťovíčka. Následovala první přesilovka Orlů, v ní si sice vytvořili několik slušných možností, nicméně branka z toho nebyla. Hosté poté zabojovali a výsledkem bylo snížení z hokejky Romana Maliníka, na jehož zakončení do prázdné branky byl Žajdlík krátký. Na to Znojmo reagovalo a do šance z mezikruží se dostal Havlát, kterého efektivně lapačkou vychytal Galuška. I v další příležitosti se objevil Havlát, ale soupeř byl v defenzivně dobře organizovaný a sám se vydával do nebezpečných akcí. Zvýšit se Znojmu nepodařilo ani v početní převaze a navíc se několikrát vyznamenal Galuška. Až ve čtyřiadvacáté minutě obrana Ďáblů propadla a přečíslení čtyř na jednoho zužitkoval třetím gólem Martin Šťovíček. Orli byli při chutí a další gól přidal Marek Špaček. Vzápětí až za pomocí spoluhráčů opustil led zraněný Havlát, jenže i tato přesilovka zůstala nevyužita.

Důrazná hra hostů pokračovala i v úvodu třetiny třetí, tentokrát se těžce sbíral Sklenář. V přesilovce nejprve napálil Tomáš Svoboda tyčku a o pár sekund později střelou nad rameno brankáře přidal pátou branku Orlů. V sedmačtyřicáté minutě zmařil Žajdlík obrovskou šanci Lehečky. Na konci devětačtyřicáté minuty přidal šestou trefu a dovršil hattrick ruský útočník Kirill Nižnikov. Do rezignované defenzívy Ďáblů posléze vletěl Hruška, ale ani on ani dorážející Köver vedení nenavýšili. Znojemští své vedení kontrolovali a v další početní převaze propálil vše obránce Dominik Tejnor. Výsledek se tak zastavil na vysokých 7:1 a Znojemští i nadále drží neporazitelnost.

Jiří Beroun (Znojmo):

V dnešním zápase jsme měli dobrý pohyb, ale první polovina byla taková ospalá, málo jsme chodili do branky a opět překombinovali některé akce. Zápas jsme určitě chtěli vyhrát, ale prvních deset minut z naší strany bylo moc špatných. Potom se to trochu zlomilo, bylo vidět že soupeři došly síly a tam jsme je přehrávali. Ale znovu říkám, málo se tlačíme do brány a musíme prostě makat, pořád pracovat.

Kamil Gebauer (Nový Jičín):

Začátek byl z naší strany hodně ustrašený, i když jsme kluky nabádali, že mají být v klidu. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř a pokud na ledě bude plnit každý to, co má, tak to bude fungovat. První třetinu jsme prohráli 2:0. Začátek té druhé nám vyšel. Vytvořili jsme si tlak a dokázali jsme snížit. Potom jsme udělali dvě brutální chyby, které tady nepatří a zápas se zlomil. Třetí třetina se už jenom dohrávala. Dnes to z naší strany nebyl dobrý výkon. Příští kolo máme volno, takže se nachystáme na další zápasy a musíme to zlomit. Promluvíme si u videa a budeme pracovat na tom, abychom od soboty začali vítězit.