24'
39'
51'

Znojmo si z Havířova odváží prohru po nájezdech

Znojemští hokejisté svedli na moravskoslezském ledě vyrovnanou partii, v níž se se soupeřem dlouho přetahovali o vedení. Ani šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, které si Orli vyzkoušeli v přípravě již potřetí. A ani do třetice v nich nedokázali uspět.

Začátek utkání byl více v režii hostujícího týmu, který měl na začátku 8. minuty dlouhou přesilovku 5 na 3, ale domácí trojice se dokázala ubránit. První branka utkání padla v polovině 13. minuty, když AZ využil přesilovku zásluhou Vlastimila Dostálka, jehož bombu z pravého kruhu neměl Groh šanci chytit. V závěru třetiny měl ještě při vlastním oslabení gólovku domácí Doktor, ale jeho ránu zastavila Grohova lapačka. Po první třetině tak domácí vedli 1:0.

Ve druhé části jsme viděli tři branky. Nejprve hosté vyrovnali, když Filip Ahl nadvakrát překonal Lukáše. Ve 35. minutě si AZet vzal vedení zpět, protože Hrubec našel najíždějícího Davida Chrobočka, jenž se štěstím prostřelil Groha. Poté došlo ke střídání brankářů v brance Znojma, Groha nahradil Šatný.

Minutu před koncem prostřední části bylo vyrovnáno, protože domácí obránci nedokázali vyhodit puk ze třetiny, z čehož těžil Radek Prokeš, který z mezikruží prostřelil Lukáše, který puk přes clonící hráče neviděl. Po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 2:2.

Přetahovaná pokračovala i ve třetí třetině. V 51. minutě totiž šli Orli do vedení, protože kombinaci po ose Fejes, Oščádal a zakončující Radim Matuš zakončil poslední jmenovaný střelou, kdy se puk po odrazech od obou tyčí dostal do sítě. V polovině 53. minuty AZ využil druhou přesilovku, když Lukáš Bednář poslal nečekanou střelu od modré čáry, čímž překonal Šatného v brance Znojma. Stav utkání tak byl 3:3. V závěru utkání měli hosté dvě gólovky, ale Prokeše i Svobodu vychytal Lukáš.

Utkání tak skončilo remízou. Oba celky se dohodly, že budou rovnou následovat samostatné nájezdy. V nich se za AZ prosadili Doktor a Hrubec, za Orly dali góly Svoboda a Southorn. V sedmé sérii nedal za Orly Tomáš Svoboda, ale na druhé straně byl úspěšný Jakub Doktor. Ten svým povedeným blafákem zakončeným střelou do levého horního rohu rozhodl o výhře Havířova.

Pavel Zdráhal (Havířov): Protože jsme ve Znojmě dostali naloženo, tak jsme se i divákům chtěli odvděčit. V první třetině se nám to dařilo, jenže výkon od druhé nebyl takový. Navíc nám od druhé třetiny vypadl Ivan Lytvynov. Máme co napravovat, musíme zapracovat na systému a chybách.

Jiří Beroun (Znojmo): V Havířově to byl pro nás vcelku dobrý zápas. Havířov dobře napadal, bylo to jiné utkání než ve Znojmě. Měli jsme šance, které jsme nevyužili. Na kotouči jsme měli strašně ztrát a domácí z toho chodili do brejků.