Innsbruck
1/3
2/3

Znojmo splnilo roli favorita

Jako první se prosadil navrátilec do sestavy Thomas, kterého o chvíli později napodobil Bořuta. Innsbruck sice snížil, ale poté pálili do černého v podstatě jen Orli a soupeři nadělili dohromady šest gólů. Hosté v samém závěru už jen kosmeticky upravili.

Znojemští hokejisté nenechávali od prvních vteřin nikoho na pochybách v tom, kdo je favoritem utkání. Už v 5. minutě se objevil ve velké šanci útočník Beránek, jehož blafák však ještě za brankovou čárou neskončil. O chvíli později již zadák Andrew Thomas napálil od modré čáry puk za záda Machreicha. Ještě neodezněla radost z prvního gólu a už se domácí tribuny znovu rozburácely po ráně Antonína Bořuty, při níž zřejmě tečoval puk jeden z hráčů před gólmanem.

Hosté ještě vcelku rychle našli odpověď a na rozdíl jedné trefy snížil z mezikruží osamocený Jeff Ulmer, jenž tak oslavil debut v innsbruckém dresu. Orli ale opět zabrali a po krásné a hlavně přesné střele Zdeňka Blatného do horního růžku klece soupeři opět odskočili. V posledních vteřinách úvodního dějství ještě spálil svou tutovku Martin Podešva, který v jasné pozici minul prázdnou Machreichovu svatyni.

Prostřední třetinu otevřel sólovým únikem Procházka, jehož vychytal gólman Innsbrucku. Na druhé straně se zaskvěl agilní Ulmer. Ten si vypracoval hned několik příležitostí, tu nejnebezpečnější z 32. minuty ale do brankového konce nedotáhl. Záhy se radovali opět domácí. Richard Jarůšek se prosadil po střele švihem k pravé tyčce.

Znojmo bylo i nadále aktivní, i když několik světlých okamžiků měli i hosté. Znovu však udeřilo před Machreichem a Jan Šeda vymetl horní růžek klece.

Třetí část hry se nesla v poklidnějším duchu, více příležitostí měli dokonce Žraloci, přesto svůj šestý gól vsítili Jihomoravané. Po bekhendové kličce se prosadil Richard Jarůšek. O minutu později byl blízko branky Jeff Ulmer, v obrovské šanci trefil jen beton přesouvajícího se Hoviho. Ten si poradil i s příležitostmi sourozenců Donatiových. V samotném závěru ještě zkorigoval skóre právě Tyler Donati, jenž namířil puk pod horní tyčku.

Jiří Režnar (Znojmo): Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Ve čtvrtek jsme se dívali na video, kdy Villach vyhrál v Innsbrucku 9:3, a přesto ten Innsbruck hrál velice dobře. Byly tam dnes pasáže, kdy jsme přestali hrát a zbytečně nechali soupeře zvedat se. Pokud podáme tento výkon i proti Bolzanu, tak to nebude stačit. Ve druhé třetině jsme začali trochu bláznit, ale gól jsme naštěstí nedostali. Třetí třetinu jsme odehráli už zase jinak.

Honza Lattner začal po zranění trénovat příliš brzo a to svalové zranění se mu znovu obnovilo. Pokud to půjde dobře, nastoupí v úterý.