Dornbirn
1/3
2/3

Znojmo vybojovalo před fantastickou atmosférou mečbol

První část Orli ovládli a do kabin odcházeli s dvoubrankovým náskokem. Ten v prostřední třetině navýšili, avšak soupeř zbraně nesložil a snížil na rozdíl jediné branky. Rozhodnutí přinesla závěrečná dvacetiminutovka, v ní domácí znovu skórovali dvakrát a k postupu jim chybí jediné vítězství.

Oba týmy vstoupily do důležitého zápasu poměrně opatrně. Hrálo se ve velkém tempu s množstvím osobních soubojů, avšak bez větších šancí. Bezbrankový stav rozsekl až v 16. minutě Radek Číp, který využil Podešvovy dobré práce a napálil volný kotouč zblízka za bezmocného Hardyho. Do přestávky to bylo pro Znojmo ještě veselejší – těsně po vypršení přesilovky pět na tři totiž tečoval Lakosovu dělovku od modré Colton Yellow Horn a zvýšil na 2:0.

Vedení domácí povzbudilo, kontrolovali hru a Dornbirn nemohl najít odpověď. Navíc ve 27. minutě skákající kotouč před brankou napálil za Hardyho Jan Lattner a zaplněný stadion se dostával do euforie. Jenže Buldoci se nezvdali. V polovině duelu nejprve Caruso od modré napálil břevno, o pár vteřin později pak chyby domácích využil pro dorážku Nicholas Crawford. Rázem se Dornbirn probudil, vytvořil si tlak a chvíli před pauzou stáhl na rozdíl jediné branky: to když Dustin Sylvester tečoval ze vzduchu střelu od modré přesně do sítě. Platnost branky museli rozhodčí potvrdit na videu.

Na drama tak před třetí třetinou bylo zaděláno. Orli se soustředili na defenzivu a čekali na chyby, své šance ale nevyužili Trivino ani Bartoš. Hosté tlačili, jenže vyložené šance si vypracovat nedokázali. Pět minut před koncem byl navíc po zásahu do Štachova obličeje vyloučen na 2 + 2 minuty D´Alvise a šance hostů začaly vyprchávat. V přesilovce zabrala rychlá kombinace, Šedivý našel před brankou volného Davida Bartoše, a ten zavěsil přesně. Erupci radosti v ochozech ještě zkusili hosté zastavit hrou bez brankáře, ale Roman Tomas do odkryté branky pečetil třetí vítězství Orlů ve čtvrtfinálové sérii.

Jiří Režnar (Znojmo): Play-off je jiná soutěž než základní část. Když dáte první gól, tak soupeř musí otevřít obranu a začít trochu tlačit. My jsme vedli už 3:0, ale pak jsme se trochu zbláznili. Každý si chtěl dát branku a přestali jsme hrát to, co jsme si určili. Soupeř to málem potrestal. V kabině jsme si řekli, že se zase musíme vrátit k té hře, která vede k úspěchu. Ve třetí třetině jsme hráli zodpovědně a trpělivě. Dopadlo to pro nás dobře.