Přípravné zápasy - út 9. 9. 2003
TsCF
Sparta

Znojmo vyhrálo Tipsport Cup

Z n o j m o - Oba finalisté Tipsport Cupu, týmy Znojma a Sparty, si dělaly ambice na vítězství. V utkání, hraném na extraligové úrovni, se lépe dařilo Orlům, kteří si těsným vítězstvím zajistili prvenství v pohárové soutěži. První branku vstřelil <b>Plášek</b>, po vyrovnání Sparty dal vítězný gól <b>M. Procházka</b>.
Hned od prvních minut měl více práce brankář hostí Schwarz, když zlikvidoval šance Benákovi a Eratovi. V 7. minutě oslabil Spartu Jakeš, který se nechal vyloučit na pět minut plus do konce utkání za faul na znojemského Mojžíše. Vzápětí nepřekonal Schwarze zblízka Pucher. Znojemští dlouhou přesilovku nevyužili a navíc sami faulovali. Při hře čtyři na čtyři našel Hradecký před brankou volného Pláška a ten vyškolil brankáře Sparty střelou do víka.

V polovině třetiny při přesilovce hostů vychytal Duba dva pokusy Libora Procházky. O chvíli později jeli na Schwarze Rataj s Pardavým, ale na pozorně chytajícím mladíkovi ztroskotali. Při další přesilovce Sparty, kdy Znojmo hrálo ve třech, si hostující gólman během přerušení upravoval za pomoci spoluhráče výstroj, což rozhodčí neposoudil jako zdržování hry. Sparťané dotírali, avšak Duba jejich pokusy likvidoval. Ve 14. minutě vychytal i Tona s Markem, kteří ujeli znojemské obraně. V 19. minutě chytil Duba Brošovu teč, na druhé straně neúspěšně doráželi Pucher s Uramem.

Na začátku druhého dějství se Orli nechali zatlačit, i když skvěle hrající Procházka prověřil ostrou střelou Schwarze. Skóre se měnilo ve 25. minutě, když Hanzlíkovu střelu od modré tečoval do znojemské brány Kratěna. Zhruba v půli zápasu dvakrát pálil na sparťanskou bránu Soudek, na druhé straně přestřelil Dubovu svatyni Broš. Ve 33. minutě se konečně prosadil Procházka, když na druhý pokus propálil Schwarze. Po chvíli se pokoušel zvýšit opět Soudek a ke konci třetiny, jehož dojem narušily nesmyslné výroky sudího, se snažili kontrovat Sparťané.

Ti vstoupili aktivněji i do poslední dvacetiminutovky. Ve 43. minutě si Duba povyjel proti sparťanskému útoku, puk se mu však málem odrazil zpět do vlastní brány. Vzápětí ale vychytal střelce Marka. Ve 45. minutě Schwarz se štěstím zlikvidoval dotírání Ludvíka, o pět minut později při početní výhodě Sparty pálil zblízka Srdínko, Duba však byl pozorný. V 52. minutě dostalo Znojmo přes minutu dlouhou příležitost hrát v pěti proti třem. Po dvou šancích měli Benák s Procházkou, netrefili se ani Havíř s Pucherem, který zahodil stoprocentní šanci i v 55. minutě. Soupeř se snažil o vyrovnání, nepomohl mu však ani oddechový čas 80 sekund před koncem hry. Při hře bez brankáře už však Znojmo nedokázalo dopravit puk do prázdné brány.

Při závěrečném ceremoniálu předal předseda Svazu ledního hokeje Karel Gut týmu Sparty šek na 150 tisíc Kč za druhé místo v Tipsport Cupu. Kapitán Znojemských orlů Peter Pucher převzal za bouřlivého potlesku publika šek na 230 tisíc korun a pohár za první místo.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (Znojmo): S vítězstvím jsme samozřejmě spokojeni. Předváděná hra v první a poslední třetině gradovala, byla dobrá. Ve druhé třetině jsme se nechali zatlačit. Sparta měla navrch. Podařilo se nám to přežít, a protože jsme byli ve dvou třetinách lepší, vítězství jsme si zasloužili. Určitě nás to těší.

Kamil Konečný (Sparta): S výsledkem pochopitelně spokojeni nejsme. Tak jako v každém utkání, tak i dnes jsme chtěli vyhrát. Důvod, proč jsme nevyhráli, je celkem jasný. Jednak jsme si nevypracovali mnoho šancí a co jsme si vypracovali, jsme až na jednu výjimku zahodili, a tak se vyhrávat nedá. Maximálně jsme spokojeni s tím, že jsme si poprvé v sezóně vyzkoušeli hrát před téměř vyprodaným zimákem, velmi bouřlivým a to prostředí na nás mělo taky vliv. Jinde jsme hráli v komorním, tichém prostředí. Tak proto jsme dnes do branky postavili Schwarze, aby si i on vyzkoušel hrát pod takovým tlakem.