0:0, 0:0, 0:0 - 0:0
1/3
2/3

Znojmo vynulovalo i Klagenfurt a má jisté play-off!

Znojemský tým a jeho fanoušci se mohou těšit na vyřazovací boje! Rozhodlo o tom vydřené vítězství Orlů v Klagenfurtu, kde po bojovném a obětavém výkonu zvítězili 1:0 po samostatných nájezdech. Skvělé defenzivní představení korunoval druhou nulou v řadě Pavel Kantor, v nájezdech skórovali Ahl a Svoboda.

Když se oba celky střetly v Korutanech poprvé v sezóně, rozhodla utkání jediná branka domácích z přesilovky. A góly nepadaly ani tentokrát, oba celky v přímém souboji o play-off hrály velmi zodpovědně a takticky dobře. Největší šanci první třetiny tak přinesla přesilovka Orlů, při níž zůstal volný Ryan Culkin, ovšem nepřekonal brankáře Sebastiana Dahma, ještě minulý týden chytajícího na olympiádě v Pekingu za dánskou reprezentaci.

Druhá část začala rotací Klagenfurtu v útočném pásmu, při níž Znojmo zůstávalo dlouhé minuty sevřené před vlastní brankou, z ní pak ale vyrazil na konci střídání do rychlého brejku dvou na jednoho Immo, ovšem v dobré pozici minul branku. Velkou jistotou v brance byl Pavel Kantor, který dokázal pokrýt často výbornými zásahy všechny pokusy domácích.

Znojemský gólman byl hlavní hvězdou také ve třetí části, když famózním zásahem zlikvidoval šanci Hundertpfunda a devět minut před koncem uspěl i proti samostatnému úniku Frasera. Bez šancí nebyli ani Orli, v dobrých možnostech neuspěli Gorčík nebo Kvasnica. Kritickou situaci pak Znojmo přestálo v závěru třetiny při vyloučení Zubova, kdy se úspěšně ubránilo tlaku domácích.

Gól nepřineslo ani divoké prodloužení. Na jedné straně netrefil odkrytou branku Unterweger, na druhé nevyužil samostatný únik Immo. Rozhodnout tak musely nájezdy. V první sérii vymíchal Kantora Ganahl, na druhé straně ale mezi nohy Dahma vyrovnal Filip Ahl. Petersen si na Kantora nepřišel, to na druhé straně mířil přesně Tomáš Svoboda. A když Kantor podtrhl své velké představení skokem pod nohy Tičara, mohli Orli slavit.

Petri Matikainen (Klagenfurt): Byl to excelentní zápas, opravdu výborný. Jsem na naše hráče pyšný, konečně se náš výkon posouvá správným směrem. Je to obrovský rozdíl oproti minulému týdnu, kdy jsme byli vážně hodně špatní. Ano, nedali jsme góly, ale ty přijdou. Měli jsme šance, trefili nějaké tyčky. Nebylo nám dnes souzeno, ale to je v pořádku. Musíme si získat důvěru hokejových bohů.

Glen Hanlon (Znojmo): Pro nás to jsou nesmírně důležité dva body. Pavel Kantor byl dnes fantastický a dal nám šanci získat body. Vycházelo nám i oslabení včetně toho nejdůležitějšího necelé tři minuty před koncem. Domácí hráli dobře, měli šance, ale byl to jeden z těch zápasů, kdy nám vše hrálo do not a nakonec jsme zvítězili.