1:0, 0:1, 3:1
1/3
2/3

Znojmo znovu nezvládlo závěr a podlehlo Berounu

<em>Znojmo</em> - Nepovedená koncovka třetí třetiny už poněkolikáté v této sezóně stála znojemské mužstvo zápas. V Berouně byli po většinu utkání o gól napřed domácí, dvakrát ale Orli dokázali vyrovnat, nejprve v polovině utkání zásluhou Adama Havlíka, podruhé čtyři minuty před koncem díky Marianu Moravovi. Jenže na body to nestačilo, minutu a půl před koncem rozhodl Švagrovský a výhru Medvědů pojistil trefou do prázdné branky Kupec.

Domácí Medvědi vstoupili do utkání odhodlaní zvrátit nepříznivou sérii posledních výsledků proti silným soupeřům, která je srazila až na dno vyrovnané prvoligové tabulky. A svůj souboj se Znojmem začali dobře, když v 9. minutě využil přesilovou hru Lukáš Bolf, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a doklepl puk za brankovou čáru.

Orli putovali během prvních jedenácti minut třikrát na trestnou lavici a honbu za vyrovnáním rozjížděli velmi pozvolna. Pomoci jim mohla chyba domácích ve vlastní přesilovce, po níž se dostal do samostatného úniku Barus, jenže trefil pouze břevno. Za okamžik v podobné situaci na druhé straně přišel faul a nařízené trestné střílení, Kafka ale svou forhendovou kličku nedotáhl do gólového zakončení a trefil jen betony brankáře Horčičky.

Když skóre nezměnil při první přesilovce Znojma ani před brankou číhající Meidl, jenž místo odkryté klece nasměroval střelu jen do náruče padajícího brankáře, drželi domácí po první třetině těsný náskok. Narozdíl od minulého utkání s Vrchlabím se nedařilo druhé útočné formaci Orlů, do statistik se zapsal jen Sedlák, jenž byl v utkání hned čtyřikrát vyloučen.

V polovině utkání dostali hosté možnost krátké přesilovky pět na tři, tu však nevyužili a paradoxně se gólově prosadili až proti kompletní berounské pětici. Adam Havlík převzal přihrávku Štracha do jízdy a svým zakončením zmátl Přikryla – 1:1. Jenže snahu o obrat v zápase okamžitě utnula aktivita domácích hráčů a další vyloučení na straně Znojma. Ve zbytku třetiny tak byl zaměstnanějším brankářem Horčička, za svá záda ale nepustil ani jeden kotouč a poradil si i se šancí Švagrovského těsně před sirénou.

Po dvou minutách třetí části se radoval Beroun – Mrňovu pohotovou a přesnou přihrávku zametl do odkryté branky Lukáš Luňák a domácí znovu vedli. Museli se sice následně bránit v oslabení při vyloučení Kalába, jenže Znojmo kromě střel Svobody a Jiřího Berouna příliš nehrozilo. Poté navíc inkasovalo další dva menší tresty a závěr se rychle blížil. V 56. minutě ale přece jen bylo srovnáno, když si puk vyměnili členové první obrany Znojma a Marian Morava vystřelil přesně do horního rohu branky.

Okamžitě po inkasované brance si Medvědi vyžádali oddechový čas a jak se později ukázalo, vyplatilo se jim to. V čase 58:30 totiž byli za svou aktivitu odměněni vítězným gólem. Znovu byla na začátku akce přesná přihrávka zpoza branky, jenž našla hůl Davida Švagrovského a urostlý útočník se trefil k tyči – 3:2. Ve zbývajících devadesáti sekundách zkusili znojemští trenéři po oddechovém čase odvolat brankáře a hrát power play, Orli vybojovali útočné pásmo, jenže Medvědi už si cenné body sebrat nenechali. Půl minuty před sirénou dostihl vyhozený puk Martin Kupec a gólem do prázdné klece pečetil vítězství Berouna 4:2.