2:0
1/3
2/3

Znojmu k bodu mnoho nechybělo

<b> Původní reportáž pro znojemské stránky od našeho plzeňského zpravodaje.</b><br>Znojemští hokejisté i ve svém třetím letošním utkání proti Plzni odešli z ledu poraženi. Tentokráte sice měli k bodu hodně blízko, ale vyloučení v závěru zápasu, zaviněné jak nedisciplinovaností Orlů tak podivnými výroky rozhodčího, rozhodly o tom, že body zůstanou v Plzni.
Větší důraz domácích v čele se skvělým Liborem Bartou a také větší žízen po vítězství rozhodla, ze naši jedou domů z Plzně bez bodu. V útoku opět nastoupil i Václav Král, který se tak znovu podíval do Plzně kde letos odehrál několik zápasů. Z Orlů byli nejlepší hlavně Plášek a také brankář Svoboda zachytal výborně, za dva obdržené góly nemohl a celkově měl víc práce než jeho kolega v brance domácích. Keramici byli přece jen nažhavenější a důraznější a to rozhodlo.

Do první třetiny Plzeňští vlétli a zatlačili a do páté minuty spálili své šance Andrašovský a Řezníček. V čase 5.02 se nechal vyloučit V. Král a domácí si vytvořili tlak korunovaný střelou Vostřáka. Svoboda ji však chytil a dojíždějící Krátoška byl podle mínění rozhodčího krosčekován. Následnou skoro 30-ti sekundovou přesilovku 5 na 3 Orli dokázali ubránit. Po desáte minutě naši vyrovnali hru a přinutili domácí dělat chyby. Ke střelám se dostali Pucher a Klimeš, ale skórovat se jim nepodařilo. Větší tlak Orlů přinesl vyloučení Dvořáka a Vebera, ale hosté si nedokázali vytvořit tlak ani větší střeleckou příležitost. V 19. minutě se na útočné modré dva plzeňští hráči nedohodli, který z nich bude střílet. Nedorozumění využil Barus a uháněl sám na Bartu, který střelecký pokus pokryl betony. První třetina tak skončila 0:0.

Do druhé třetiny opět vstoupila lépe Plzeň a v čase 23.53 se dostala do přečíslení tři na dva, Andrašovský našel Josefa Straku a ten krátkým švihem trefil břevno. V čase 24.30 kontroval Plášek. Dostal se do samostatného nájezdu, ale výborným obranným zákrokem zmařil šanci Orlů na poslední chvíli Hanzlík. Ve 27. minutě rozhodčí Nečas již podruhé posílal plzeňského hráče Vlčka na trestnou lavici na 2 plus 10 minut za vražení na hrazení, ale ani tuto přesilovku Znojmo nevyužilo. Od poloviny druhé třetiny Plzeň zlepšila svůj pohyb důrazným napadáním soupeře, vynutila si tlak. Za krosček zamířil na trestnou lavici Kumstát. Obdržel trest na 2 plus 2 minuty, Plzeň tedy hrála v pěti proti čtyřem. V přesilovce našel Řezníček křížnou přihrávkou Krátošku a ten střelou bez přípravy propálil Svobodu. Znojmo těsně před ochodem do šaten mělo příležitost vyrovnat, poskakující kotouč v brankovišti ale žádný z Orlů netrefil.

Hned na začátku třetí třetiny fauloval Brabence Pucher, poté Vorel zahákoval Krátošku ale Orli obě přesilovky ubránili. Deset minut před koncem, kdy se očekávalo, že se Orli pokusí Keramiky zatlačit, dostali hosté příležitost srovnat skóre. Duda totiž fauloval, ale naši naoplátku faulovali Řezníčka a Plzeňští začali v orlím obranném pásmu roztáčet kolotoč střel a šancí. Když už se zdálo, že utkání skončí 1:0, trefil se v čase 59:35 ještě Andrašovský. Domácí tedy vcelku zaslouženě vyhráli 2:0.

Václav Pazourek: "Bylo to bojovné utkání hrané ve svižném tempu. O lepší výsledek nás připravilo časté vylučování. Často jsme hráli oslabení a nedostali se pořádně do hry."
Milan Razým:"Měli jsme ze zápasu určité obavy, už jsme čtyři zápasy neprohráli a jednou porážka určitě přijít musí. Znojmo má silné kompaktní mužstvo a hrálo velmi dobrý hokej. Kdyby se soupeř dostal do vedení, měli bychom to hodně těžké."