6:0
1/3
2/3

Report ze zápasu SLA vs. ZNO (6:0)

Všechny druhy početních výhod si vyzkoušeli a dokázali přetavit v gól ve čtvrtek jako vyměnění hokejisté Slavie. Znojemští orli si naopak svá křídla, díky nimž v prvních dvou zápasech na domácím ledě soupeře přelétli jak Boeing, jednoznačně zapomněli ve Znojmě, Pražanům nedali ani gól a prohráli 0:6. Až závratnou nemohoucnost jihomoravského mužstva vystihuje moment ze 35. minuty, kdy po Kadlecově hrubici zazdili nečekané přečíslení před brankářem Málkem Uram s Pláškem špatnou přihrávkou, přičemž na střelu nedali ani pomyslet.

Stará hokejová pravda, která říká, že přesilovky rozhodují zápasy play off, se v Edenu potvrdila již v první třetině. Zatímco Orli už ve třetí minutě nevytěžili z 97 sekundové přesilovky pěti proti třem ani pověstné „Ň“, Slavia se trefila v rozmezí 15. – 16. minuty dvakrát v převaze čtyři na tři. Základ k vysokému vítězství domácích ale položil už v 7. minutě úspěšnou tečí Kloboučkovy (v úvodu zápasu se vrátil z útoku do zadních řad) střely Kotásek. Druhá, nesmírně agilní Alinčova formace pak zahrozila ještě několikrát, góly však střílel Ujčíkův útok, nezvykle naskakující až jako třetí v pořadí. Puky do Svobodovy klece nasměroval sám jeho vůdce. Poprvé se tak stalo v 15. minutě dorážkou po střele Kadlece, podruhé, za necelé dvě minuty, zase Ujčík doklepával za bezmocného svobodu ránu Nováka. Po více jak devadesátiminutové slávistické útočné sterilitě bylo v Edenu za 16 minut 3:0! Jedinou šanci Orlů si vypracoval ve 13. minutě vypíchnutím puku na modré čáře Fink, ale Málek si s jeho nájezdem celkem hravě poradil.

Přesilovkové hody Slavie pokračovaly i ve druhém dějství, tentokrát byl jejich hlavním protagonistou Martin Rousek. Znojemští neměli ve čtvrtek vyloženě svůj den, často si museli pomáhat nedovolenými zákroky a hlavní rozhodčí Rejthar poslal Orli dvakrát do hry ve třech proti pěti. Ve 31. minutě využil osmačtyřicetisekundovou dvounásobnou výhodu až těsně po návratu prvního vyloučeného Vorla Rousek po Ujčíkově příhře od druhé tyče, podruhé se Rousek trefil o sedm minut později, když při pobytu Havíře a Kaňkovského na trestné lavici zužitkoval svůj bezstarostný výjezd zpoza brány.

Ve třetím dějství si už slávisté mohli trošku zašpásovat, k exhibici navíc dostali prostor v pětiminutové přesilovce za faul Švindla. Parádičky sice gól nepřinesly, v 50. minutě si však přeměřil znojemskou branku Branda, obstřelil obránce Valka i o přestávce střídajícího gólmana Kudrnu a zavěsil do šibenice pošesté. Orli pak v závěru promarnili pětiminutovou přesilovku, z níž minutu dokonce hráli hosté v pěti proti třem. Málek se však stejně jako v celém průběhu zápasu nepředřel.

Milan Kastner (Znojmo): Z naší strany to bylo samozřejmě nepovedené utkání. Rozhodujícím momentem bylo, že jsme v úvodu neproměnili přesilovou hru pět na tři a pak inkasovali dvakrát v oslabení čtyři na tři. Poté jsme už nepředvedli téměř nic, musíme na utkání zapomenout, i v play off se prostě takové zápasy hrají.

Vladimír Růžička (Slavia): Do páté minuty jsme byli ve třech pod tlakem. Od ubráněného oslabení bylo na ledě jenom jedno mužstvo - Slavia. I my však musíme na toto utkání zapomenout a připravit se dobře na sobotu, kdy to bude opět boj.