55'
59'
11'

Faktory bojovnosti a skvělé atmosféry byly na úspěch v derby krátké

Již potřetí v letošní sezoně Orli poměřili síly v derby s bílými hvězdami. Znojemský fanklub navíc v KHNP Areně vytvořil Jihomoravanům de facto domácí prostředí. V první třetině se ještě díky brance Lukáše Adámka podařilo hostům vyrovnat, smírné skóre ale nevydrželo dlouho a Znojemští opět brzy inkasovali. V závěru vytvářeli na brankáře Jekela silný tlak, a zkusili změnit stav utkání i v šesti hráčích v poli. O vítězství domácích ale v poslední minutě rozhodl gólem do prázdné Michálek. I přes bojovný výkon tedy Znojmo odjíždí z Třebíče bez bodů...

Derby mezi Třebíči a Znojmem se od počátku odehrávalo ve skvělé fanouškovské kulise, na které měli svůj podíl příznivci obou soupeřících celků. Vždyť jen ze Znojma dorazilo přes devět stovek fanoušků. Parádně zaplněné tribuny KHNP ARÉNY nemusely na první gól zápasu čekat dlouho – v čase 05:17 dostal přihrávku do slotu Jiří Ondráček a střelou nad rameno brankáře Durného otevřel skóre. Vedení však bílým hvězdám dlouho nevydrželo – v čase 10:34 předvedl pohlednou individuální akci Lukáš Adámek, jehož bekhnedové zakončení bylo nad síly Pavla Jekela a rozjásal kotel hostů. Jenže radost z vyrovnání měla jepičí život. V čase 12:58 putoval na trestnou lavici znojemský Petr Beránek, přičemž třebíčská přesilovka trvala jen 27 vteřin. Když na multimediální kostce svítil čas 13:25, skóroval z dorážky Ladislav Bittner. Těsně před odchodem do kabin mohli Orli znovu srovnat. Střelu Beránka ovšem domácí gólman zneškodnil.

Druhá perioda přinesla bojovný hokej, ve kterém nebylo k vidění příliš mnoho šancí. Jednu z mála měl na holi Jan Sedláček, nicméně lapačka Jekela, byla pohotovější. Na druhá straně vypálil Jakub Malý, ale ani on proti Durnému neuspěl. Brankáři v této fázi zápasu zavřeli krám a nad střelci zkrátka dominovali.

Podobný ráz hry dlouhou dobu nabízelo i třetí dějství. Obrany a brankáři hrály prim, oba celky totiž věděly, že každá chyba může být rozhodující. Klíčový moment přišel v 55. minutě a postarala se o něj dvojice – Psota s Bittnerem. První jmenovaný vyrazil do rychlého kontru, předložil puk Bittnerovi, jenž kus černé gumy nasměroval za Romana Durného. Znojmo poté sice ještě zkusilo hru bez brankáře, leč kýžený výsledek snažení Orlů nepřineslo. Naopak minutu před koncem trefil prázdnou bránu David Michálek a pečetil třebíčské vítězství 4:1. Orli tak bohužel poslední zápas roku nezvládli a klesli opět na poslední příčku.

Jaroslav Barvíř (Třebíč): Dnes šlo o velice těžké utkání, jež nás stálo spoustu sil. Přijel silný a organizovaný tým. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. I přes vedení v první třetině byli hosté aktivnějším celkem. Prohrávali jsme i dost soubojů, komplikovali jsme si to hrou na puku. Naštěstí se naše hra srovnala. Ve třetí třetině jsme chtěli být trpělivý a ubránit výsledek. Nechceme v těchto zápasech hrát riskantní hokej nahoru dolů a kluci to nakonec zvládli výborně. Ve třetí třetině jsme zvýšili na 3:1 a od té doby bych řekl, že jsme měli výsledek pod kontrolou, což následně zpečetil i gól do prázdné branky. Tým Znojma byl hodně silný, jejich výkon tedy za mě vůbec neodpovídá postavení v tabulce.

Václav Baďouček (Znojmo): Řekl bych, že diváci viděli vyrovnané utkání. Bohužel pro nás dopadlo špatně. Špatně jsme naložili s gólovými příležitostmi, které jsme si vypracovali. Osobně si myslím, že více než tři šance měli skončit brankou. Dnes o vítězství rozhodla lepší efektivita v zakončení domácího mužstva. Tabulkový rozdíl mezi oběma celky určitě je. Síly v zápase si ale myslím, že byly vyrovnané. Dnes tu navíc byla skvělá divácká kulisa, za což jsme rádi. Hokej se přeci jen hraje hlavně kvůli lidem.