2/3
11'
44'

Orli potrápili Vsetín a z Lapače vezou bod

Znojemští hokejisté se postavili druhému celku ligové tabulky, a přestože velmi brzy inkasovali, dokázali rychle zareagovat a s favoritem utkání sehráli vyrovnanou partii. Díky trefám Radima Matuše a zadáka Dominika Tejnora se utkání přehouplo za nerozhodného stavu až do prodloužení, v němž dominovali domácí. Orli přesto vezou na jih Moravy velmi cenný bodík.

Klání po 17 letech mezi Vsetínem a Orly ze Znojma začal lépe tým z Valaška. Ve 4. minutě se po přihrávce Smetany dostal k puku Berzinš, ten ale puk trefit nedokázal. Roman Půček byl už šťastnějším, po přihrávce Erika Hrni se ocitl v brejku a kotouč usměrnil mezi betony Groha. Celek z Jižní Moravy to zřejmě nakoplo a na pár chvil se usadili v obránném pásmu domácích. První vyloučení utkání si vysloužil Berzinš, který si odpykal svůj dvouminutový trest za podražení. Zelenožlutí si oslabení dokázali pohlídat díky skvělé práci svých obranných řad. Matouš Kratochvíl ještě před koncem početní nevýhody zavařil jihomoravanům, jenž dostal náhru od Janduse a chtěl kličkou překonat brankáře Znojma, to se mu ale nepovedlo. Radim Matuš z nenápadného nahození od modré překvapil Žukova, který si puk vlastní vyrážečkou srazil do své svatyně a srovnal tak skóre na 1:1.

Posléze byli vyloučeni hráči obou týmů za hrubost u střídačky hostů. Po střele Hryciowa od modré dokázal nejrychleji v brankovišti najít puk Erik Hrňa a strhnul vedení zpět na stranu Vsetína. Znojemští se pokoušeli o vyrovnání, ale Žukov spolu se svou obranou byli proti.Valaši ve výhodě hráli minutu a půl v šesti, tím zavřeli hosty v jejich pásmu. Gól z toho sice nepadl, ale Vsetín měl díky tomu možnost si zahrát přesilovku. Fauloval Sklenář, který byl vyloučen na dvě minuty za držení. Orli hráli oslabení až do konce třetiny, jelikož zelenožlutí nedokázali puk uklidit do branky hostí.

Na začátku druhé pasáže od kruhu najížděl na bránu domácích Beránek, dokázal i zakončit, ale Žukov srovnání nedovolil. Hra byla z obou stran velmi vyrovnaná, jednou se do útoku dostali znojemští Orli a pak zase Vsetín. Blízko srovnání byl několikrát Šťovíček ze Znojma, ale brankář domácích na všechny jeho pokusy dokázal vyzrát. Valaši měli k mání další přesilovou hru. Nedovoleným bráněním se provinil hostující Špaček. Domácí sice dokázali většinu přesilovky strávit v útočném pásmu, ale půl minuty před jejím koncem Vaňo sekl maskovaného muže, který měl už kotouč ve svém vlastnictví a tak si hráči chvíli zahráli situaci čtyři na čtyři.

Poté na scénu nastoupila početní výhoda hostů. Ta však využita nebyla.V útočném pásmu Znojma pak hákoval Remta a poslal tak Orly do dalšího oslabení. V úniku Berzinš sestřelil gólmana týmu z Jižní Moravy a vysloužil si tak trest na dvě minuty, čímž se počet hráčů na minutu opět vyrovnal a předčasně tak ukončil přesilovku zelenožlutých. Ani jeden z celků gól vstřelit nedokázal. Z trestné lavice odstartoval pro vyhozený puk Berzinš, kvůli tomu Bartko zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil jej. Šel si tak odpykat další dvouminutový trest pro hosty. Vsetín však početní výhodu opět nevyužil. Druhá třetina tak skončila jako bezbranková.

Poslední perioda přinesla ze začátku vyrovnaný hokej. Ve 44. minutě střelou k tyči dokázal srovnat z pravého kruhu Dominik Tejnor. Valaši poté přitlačili na plyn, aby mohli svhrnout skóre opět na svou stranu. Dvanáct minut před koncem čtvrtý útok Valachů zavařil hostům, vedoucí gól však vsítit nedokázali. Roman Vaňo při forčekinku sekl obránce Znojma a hosté dostali příležitost nabídku na to, aby se dostali do vedení.V oslabení se do úniku dostal Jenáček, ale Groh jej beztrestně zastavil. Valaši tuto početní nevýhodu ubránili.

Hráči týmu v zelenožlutých barvách se velmi snažili o zvrácení nerozhodného stavu, to se jim však nedařilo. Domácí toho mohli docílit v další přesilovce, která jim byla poskytnuta 5 minut před koncem poslední sirény. Vyloučeným hráčem byl znojemský Špaček. Valaši sice v přesilovce tlačili, ale zabezpečená obrana Orlů byla nad jejich síly a žádnou nebezpečnou šanci tak neměli. Dominik Groh byl velmi důležitou osobou tohoto klání. Vít Jonák byl nejblíže tomu, aby domácí poslal do vedení, jenž jej skvěle našel Rob, ale trefil pouze tyč. Vše se tak schylovalo k prodloužení, případným samostaným nájezdům.

V pětiminutovém prodloužení tři na tři byli v úvodní minutě v držení kotouče pouze hostující Orli. Tomáš Jandus se stal domácím hrdinou, jenž dokázal vsítit vítěznou branku a ukončit tak prodloužení.

Luboš Rob (Vsetín): Každý zápas se soupeřem ze spodním míst tabulky je pro nás výzvou. My chtěli začít aktivně, což se nám nechci říct úplně nedařilo, ale nebylo tam to co jsme hráli v minulých zápasech. Stále to bylo o gól, vyrovnané utkání a Znojmo hrálo velmi dobře. Neproměnili jsme šance a hlavně oba inkasované góly byly střely přes obránce, což jsou góly laciné, které nechceme dostávat. Nakonec jsme našli tu sílu a v prodloužení rozhodli. Ten výsledek bereme, protože zápasy teď jdou rychle po sobě a není to pro hráče jednoduché.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Každý ví, že když chcete uspět ve Vsetíně, musíte předvest konzistentní výkon a mít i trochu štěstí. Musí fungovat vše od brankáře přes obranu až po útočníky. My jsme si za tím bodem šli, samozřejmě tam byly pasáže, kde jsme dělali špatná rozhodnutí a nebyli ve hře, ale celé utkání jsme vydrželi být trpěliví a ten bod je pro nás velký úspěch, za který jsme rádi a bereme ho všemi deseti.