36'
43'
50'

Souboj dravců ovládli Jestřábi z Prostějova

Orli odstartovali utkání s Jestřáby perfektním způsobem a již v osmé minutě vedli 2:0. Dobře rozehraný duel ale začal dostávat trhliny, domácí kupili chyby, soupeř trestal a podařilo se mu vyrovnat. Rozhodnout tak musela až třetí třetina, která sedla o poznání lépe hostům. Ti dokázali hned dvakrát udeřit a jako cennou kořist si vezou tři body do svého jestřábího hnízda.

Jen necelé dvě minuty se na znojemském stadionu odehrály v plném počtu mužů na obou stranách, než došlo k úvodnímu vyloučení. Sklenářovo podrážení poslalo Znojmo do čtyř a početní výhoda pro Prostějov nevypadala vůbec zle. Hosté se dokázali udržet před Durným a vyslali na jeho bránu hned několik střel. Pozorný gólman se však překonat nenechal. Ihned po návratu z trestné lavice se Sklenář zapojil do útoku, krásnou přihrávkou našel zcela zapomenutého Jana Bergera, který ránou bez přípravy zametl kotouč za záda Pavelky. Orli dostali záhy na oplátku dokonce čtyřminutovou přesilovku. V jejím úvodu se domácím vůbec nedařilo a dlouho se nedokázali usadit v útočné třetině, pomohla až rychlá akce, na jejímž konci Martin Šťovíček poslal ránu přes obránce přesně kolem Pavelkovy vyrážečky až do sítě.

Festival vyloučení nebral konce a tentokrát šli pykat opět Znojemští. A svou druhou šanci Jestřábi využili. Jan Veselý se perfektně zorientoval před brankovištěm Durného a odražený kotouč doklepl mezi tři tyče. Závěrečné minuty třetiny se odehrály v rychlém tempu, oba týmy si dokázaly vytvořit pěkné šance. Nejprve zahrozili hosté prostřednictvím Jiránka, který to na znojemského maskovaného muže zkoušel nadvakrát zblízka. Na druhé straně kluziště se zase neujala kombinace Sklenáře se zakončujícím Lichancem. Orli si nadále komplikovali situaci tresty, v posledních vteřinách ještě usedl na lavici hanby opět Sklenář. Větší část výhody si ale Prostějovští odnesli do prostředního dějství.

V něm se krátce po buly opět usadili před Durným a snažili se vytěžit vyrovnávací trefu. Znojemská defenzíva v čele se svým gólmanem však tentokrát nepovolila. Orli postupně přejali iniciativu a blízko k dalšímu přesnému zásahu byl Šťovíček, který se svými spoluhráči předvedl dobré střídání, při němž ostřelovali Pavelku ze všech možných pozic. Aktivita domácích měla být ještě posilněna přesilovkou, ta ale tentokrát vůbec nesplnila svůj účel a do dvou velkých příležitostí se paradoxně probili Jestřábi – nájezd dva na jednoho, ani následná Haškova možnost na skóre vliv neměly. Prostějov se dostal na koně a Jihomoravané chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. A tlak byl korunován gólem na 2:2. Jan Pohl využil šikovného odrazu o mantinel a překvapil Durného. Orli naprosto ztratili půdu pod nohama a do konce třetiny se jen bránili.

Třetí třetina přinesla rychlý gól, který zapříčinil dokonalý obrat ve skóre. Zmatek ve znojemském obranném pásmu byl opět potrestán, Vilém Burian si najel do volného prostoru mezi kruhy a pálil přesně. Orli museli poprvé v utkání dotahovat a ke svému úkolu se snažili postavit čelem. Před Pavelkou nebezpečně operovali Sklenář s Lichancem, tvrdě pálil i Jenyš. Na domácí hokejky se ale čím dál víc lepila smůla a zmatky v zakončení. Naopak Jestřábi dokázali udeřit a zasadit rozhodující úder zásluhou Lukáše Formana. Znojmo se nechtělo vzdát a snažilo se najít alespoň nějakou odpověď. Hosté se však stáhli do obrany, hlídali si svůj vybojovaný náskok. Zápas byl navíc kouskován častým přerušováním, a tak se Orli nemohli dostat k náporu. Velmi brzy také sáhli ke hře bez gólmana. Tento tah však nevyšel, jelikož tým opět inkasoval dvouminutový trest. Prostějov si tak v pohodě dokráčel pro vítězství.

Václav Baďouček (Znojmo): Utkání jsme měli dobře rozehrané. Bohužel rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli další šance navýšit náskok a místo toho Prostějov vyrovnal. Ve třetí třetině se projevila na straně soupeře vyšší kvalita v zakončení. Do zbývajících zápasů potřebujeme hlavně vylepšit právě důraz v zakončení a větší klid. Nemluvě o přesilových hrách. Musíme se především soustředit na naše výkony a zvednout hlavy. Hlavně musíme začít sbírat body, abychom byli schopni se tabulkou posunout nahoru.

Lukáš Majer (asistent trenéra Prostějov): Dneska je pro nás důležité, že jsme dokázali najít cestu k vítězství. Zápas jsme si udělali zbytečně těžký. V prvních dvou třetinách jsme byli horší v osobních soubojích i v pohybu. Domácí bojovali a byli hodně houževnatý tým. Zhruba od poloviny zápasu jsme začali více kontrolovat hru a silou všech čtyř formací jsme utkání překlopili na naši stranu. Musíme se na zápas ještě jednou podívat, ať jsme na další zápas lépe připraveni než dnes. Chceme poděkovat našim fanouškům, kteří vážili cestu ve všední den.

Tento obměněný kádr, který Znojmo má, určitě neodpovídá postavení v tabulce. Mluvil o tom už i trenér Třebíče po zápase a já se přidávám. Zápasy s takovými týmy jsou určitě těžší. Ten tým nic nevypustí a bude bojovat. Museli jsme být ostražití, protože Znojmo bylo lepší v první třetině ve všech malých věcech, které jsou důležité.