CHANCE liga - st 24. 1. 2024
5:4sn
1:2, 3:1, 0:1 - 0:0

Z přestřelky ve Zlíně vytěžili Orli bod

Z důležitého duelu pro oba celky bere o jeden bod více domácí Zlín. Orli se po zásluze Bukače dostali do vedení hned v první minutě. Následně se jim podařilo vstřelit v úvodní třetině další gól a do kabin šli s lepším pocitem než soupeř. Nicméně Ševci druhou periodu ovládli a otočili skóre zápasu na svou stranu. V závěru prostřední části hry ještě snížil kapitán Svoboda, dal tedy svému týmu žijící naději. Ta byla zužitkována až při hře bez brankáře. Hrdinou poslední minuty utkání se stal Jan Zahradníček, který poslal toto střetnutí do prodloužení. Zde hrozili více zlínští hokejisté, naštěstí nová brankářská akvizice Jan Strmeň držel své hráče nad vodou. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Znojemský Beránek ještě dokázal vyrovnat, ale další branku už Orli bohužel nepřidali. O domácím vítězství rozhodl v sedmé sérii Zdeněk Sedlák.

Začátek zápasu započal pro Orly bravurně. Už po padesáti vteřinách se do puku z dálky opřel Daniel Bukač a rozhodl o lepším vstupu do utkání svého týmu. Vzápětí hosté ubránili přesilovku 5na3. V deváté minutě domácí Berani vyrovnali. Před bránou se zjevil Zdeněk Sedlák, jenž kotouč dopravil do sítě. Sudí šli ještě k videu, které zkoumali poměrně dlouho, hostující lavička upozornila na kopnutí kotouče do branky, nicméně nakonec byl vyrovnávací počin uznán. Zdálo se, že úvodní třetina skončí za vyrovnaného stavu, minutu a půl před sirénou se ale před Hufem zjevil Jan Hruška, který propasíroval kotouč na bližší tyč. Zároveň šlo o stou branku Orlů v letošní sezoně. Do kabin šli tedy Znojemští s vedením na krku.

Jak se vstup do první třetiny domácímu výběru nepodařil, druhá perioda byla úplně z jiné mísy. Po osmatřiceti vteřinách ujeli Nicolas Werbik s Martinem Langem, druhý jmenovaný dostal pohlednou přihrávku a nad vyrážečku znojemského brankáře vyrovnal. V závěru přesilové hry, neboli čtyři vteřiny před Hruškovým návratem na led, se protáhl na kruh Mikko Salmio, a poslal Berany do vedení. Nakonec nešlo o poslední akci při které byl pravě tento FIN. V dalším střídání zůstal sám před znojemskou bránou a poslal kotouč do sítě. Naštěstí Orli téměř okamžitě snížili. Po odrazu od mantinelu dokázal překonat přesouvajícího se Hufa Tomáš Svoboda. Kapitán jihomoravského klubu se ze všech nejlépe zorientoval za brankou a vstřelil svou sedmnáctou branku sezóny. V dalším průběhu třetiny se hra mírně přitvrdila, především po jednom z ostřejších zákroků domácího hráče Zlína. Orli si také zahráli hned dvouminutovou početní převahu 5 na 3, v ideální možnosti se jim ale bohužel vyrovnat nepodařilo.

Třetí třetina nabídla drama. Berani dostali možnost dvou početních výhod. Nového brankáře Orlů Jana Strmeňe protáhl třeba šikovnou ranou Holík. Branka padla až sedmapadesát sekund před koncem klání. Jan Zahradníček se opřel do rány od modré čáry, puk zapadl až do sítě Zlína, a rozjásal kolem třiceti fanoušků Znojma.

V prodloužení nebezpečněji hrozili zejména domácí hráči. Opět důležitým faktorem byl znojemský brankář. Blízko ke gólu byl Martin Lang. Včas naštěstí zareagoval Pavel Jenyš. Tentýž hráč se o minutu dříve také objevil v dobré šance, skákající kotouč ale nedokázal ideálně trefit a velké problémy Huf s pokrytím této střely neměl.

Následovaly nájezdy. V první sérii se trefil zkušený Petr Holík. Ve čtvrté sérii přišlo ale vyrovnání. Pěknou kličkou se prezentoval Petr Beránek. Rozhodnutí o vítězi přišlo až v sedmé sérii, Zdeněk Sedlák se zamířil nad lapačku brankáře a byl posledním střelcem dnešního duelu.