Orlí let první ligou pokračuje v Chrudimi

ÚT 6. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Další mistrovské utkání ve druhé nejvyšší soutěži sehrají hokejisté Znojma v Chrudimi, které se doma vůbec nedaří, neboť ani v jednom ze tří utkání nebodovala. V tabulce bychom ji hledali s šesti body na čtrnácté pozici. To Orli jsou na tom značně lépe. Po osmi kolech okupují horní příčky tabulky, když se jim podařilo třikrát v řadě zvítězit. Utkání ve městě nedaleko sečské přehrady začíná v 18:00 na místním zimním stadionu.

Do první ligy postoupila Chrudim až v sezóně 2008/2009. Hráči s orlicí na prsou se probojovali z pátého místa až do předkola s Benátkami. Již po třech zápasech však bylo rozhodnuto o postupujícím týmu, ale Chrudim jím nebyla. Svůj úkol - udržet se - ale splnila.

Chrudim spolupracuje s extraligovými Pardubicemi, od kterých může očekávat hráčskou výpomoc. V sezóně střídá dva gólmany i přes to, že jich má na soupisce uvedeno pět. Vladislav Koutský odchytal pět utkání a jeho úspěšnost je 87,59%. Kolegu s úspěšností 92,94% mu dělá Martin Růžička, který sem přišel jako posila z Pardubic. Dále v týmu nalezneme plno zdatných útočníků, jako jsou Jan Šeda a Jan Semorád. Právě Šeda je chrudimským nejproduktivnějším hráčem. Mezi zkušené obránce se řadí Martin Vágner a Petr Mocek. Znojemským fanouškům bude jistě známý útočník Petr Bělohlávek.

Svěřencům trenéra Martina Hostáka, hokejového komentátora, se vstup do sezóny příliš nepodařil. Sezónu zahájili na domácím ledě proti Benátkám. Domácí sice vstřelili úvodní branku, ale nakonec se jim utkání vymklo kontrole a prohráli 2:6. Chrudimi nesvědčí domácí prostředí. To lze usoudit z toho, že ze tří utkání před svým publikem nedokázala ani jednou zvítězit. Body vozí spíše z venkovních zápasů. Ve druhém kole vyhrála nad Havířovem a ve čtvrtém zdolala Beroun. Následující tři kola nebodovala a tomu odpovídá čtrnácté místo v tabulce.

Poslední zápas sehráli Orli doma proti Táboru. Z pohodového zápasu se nakonec stalo drama, když vyhrávali 2:0, ale hostům se podařilo na začátku druhé třetiny vyrovnat a udržet si naději na bodový zisk. O vítězství Znojma rozhodlo trestné střílení Tomáše Hradeckého pět minut před koncem.

Statistiky Orlů nevypadají vůbec špatně. Se čtrnácti body se nacházejí na třetím místě a na první Chomutov ztrácejí sedm bodů. Na paty jim však šlape Havlíčkův Brod a Benátky nad Jizerou, které zaostávají o jeden bod.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Radek Wagner (Jablonec nad Nisou)
Čároví: Aleš Hejl (Liberec), Ondřej Žídek (Česká Lípa)

Sestavy z posledního utkání