Orli letí do Opavy. Ukořistí další body?

PÁ 25. 11. 2022
Po středeční výhře ve Žďáru nad Sázavou nastoupí Znojemští k dalšímu venkovnímu duelu. Tentokrát jejich orlí kroky míří až do Opavy, se kterou podruhé v ročníku svedou boj o ligové body. Zápas startuje v sobotu od 17:00.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Opava se postaví mezi ligové mantinely po týdenní pauze. Přesně před sedmi dny skončila její čtyřzápasová vítězná šňůra, když našla svého přemožitele v podobě mužstva Havlíčkova Brodu. Na jeho ledě prohrávala již od 2. minuty, a přestože se jí podařilo hned čtyřikrát skórovat, na body to nestačilo a podlehla v poměru 4:7. Svěřencům koučů Aleše Tomáška a Vladimíra Holíka tak momentálně patří se ziskem devatenácti bodů osmá příčka ligové tabulky.

Ofenzívu týmu táhne svými patnácti body Petr Wolf (4 + 11), v závěsu za ním se nachází Tomáš Rousek (9 + 4), ten je také nejpilnějším střelcem Slezanů. Ve svatyni Opavy pevně stojí Dominik Piták, jenž spolykal dosud nejvíce odchytaných minut ze všech gólmanů východní konference. Jen sporadicky za svá záda pouští mladíka slovinského původu Iana Sotlara.

Orli se i se staronovou tváří ve svém kádru Petrem Beránkem postarali o hladké vítězství na ledě Žďáru nad Sázavou. Domácí borci sice s Jihomoravany drželi krok do poloviny duelu, poté ale zafungovala střelecká alchymie a po výhře 7:1 bylo jasno o rozdělení tří bodů. Znojemští tak dali rychle zapomenout na předchozí zaváhání v Nevoga aréně, kde po prodloužení podlehli Kopřivnici. Nyní tak mají zaděláno na snad další veledlouhou vítěznou sérii.

Týmová produktivita naznala menších změn. Kanadské bodování Znojma i celé východní skupiny druhé ligy vede zkušený útočník Tomáš Svoboda (17 + 15), následován svým parťákem v útoku Jan Hruškou (9 + 21). Tandem ostřílených hráčů doplňuje nejlepší střelec soutěže Martin Šťovíček (18 přesných zásahů). Znojemští již tradičně střídají mezi třemi tyčemi své dva gólmany, takže o porci zápasů se spravedlivě dělí Matěj Žajdlík a Dominik Groh, který by se měl postavit do brány i proti Opavským.

Znojmo se s rivalem z Opavy střetlo již v polovině října a na svém ledě zvítězilo díky výtečně zvládnuté první polovině zápasu 5:0. O dva přesné zásahy se zasloužil Martin Šťovíček, v brankovišti se čistým kontem blýskl Matěj Žajdlík.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slezan Opava:Piták (26. Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Vojtovič, Beránek, Krupa, Kadula, Tomsa, Vojkůvka, Štindl (A), Wolf (A), Danielčák, Horný, Rousek, Vašenka.
Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Hruška (A), T. Svoboda (C), Špaček, Čermák, O. Svoboda, Havlát, Adámek, Köver, Beránek, Sklenář, Pigl, Šťovíček.